قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

نحوه جلوگیری از ریجکت شدن برای ویزای دانشجویی به کانادا و دلایل رد شدن به عنوان یک دانشجوی بین المللی، اخذ پذیرش از دانشگاه یا کالج در کانادا یک موفقیت قابل توجه است.

با این حال، قبل از مهاجرت به کانادا، ابتدا باید مجوز تحصیل دریافت کنید.

کانادا از دانشجویان بین المللی استقبال می کند زیرا آنها به نیروی کار آینده این کشور کمک می کنند و هزینه های تحصیلی بالاتر آنها به کمک هزینه های آموزشی محلی کمک می کند.

پس از شیوع بیماری همه گیر، متقاضیان مجوز تحصیل از کشورهای متعدد به دلیل محبوبیت روز افزون دانشگاه ها و کالج های کانادا مداوم درخواست ها، با درصد بالاتر از متوسط ​​امتناع مواجه می شوند.

در سال ۲۰۲۱، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) 329,213 مجوز تحصیلی اعطا کرد و ۶۰ درصد از درخواست های ویزای دانشجویی را تایید کرد.

در مقایسه، میزان تأیید مجوزهای تحصیلی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به ۵۵ درصد کاهش یافت.

اگر می خواهید برای مجوز تحصیل کانادا درخواست دهید، این مقاله شایع ترین دلایل رد ویزا و نحوه اجتناب از آنها را مورد بحث قرار می دهد.

این مقاله شامل موارد زیر است:

  • دلایل رد درخواست ویزای تحصیلی کانادا
  • نکاتی برای افزایش احتمال تایید مجوز تحصیل کانادا
  • در صورت رد شدن درخواست مجوز تحصیلی کانادا چه باید کرد.
  • نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا چه تاثیری خواهد  گذاشت.

نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا

در اینجا ۱۵ دلیل اصلی رد شدن ویزای تحصیلی کانادا توسط IRCC آورده شده است:

نداشتن نامه پذیرش از مجوز تحصیل DLIA فقط برای کسانی در دسترس است که در یک موسسه آموزشی تعیین شده کانادا (DLI) پذیرفته شده اند.

DLI موسسه ای است که مجاز به ثبت نام دانشجویان بین المللی است.

موسسه شما نامه پذیرش (LOA) را برای شما صادر می کند که باید پس از پذیرش درخواست خود را ارائه دهید.

اگر درخواستی برای ویزای تحصیلی کانادا بدون نامه پذیرش ارسال کنید یا اگر LOA شما از یک DLI مجاز در کانادا نباشد، درخواست شما رد خواهد شد.

مدارک کافی مبنی بر اینکه شما پس از تحصیل کانادا را ترک خواهید کرد لازم است .

مقامات ویزا مایلند تایید کنند که شما پس از اتمام تحصیلات خود، کانادا را ترک خواهید کرد.

یکی از شرایط مجوز تحصیل شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی این است که نمی توانید پس از انقضای مجوز به طور غیرقانونی در کانادا بمانید.

اگرچه ممکن است پس از فارغ التحصیلی واجد شرایط درخواست برای تمدید مجوز تحصیل یا مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) باشید، اما نشان می دهد که قصد دارید پس از تحصیل در کانادا بمانید، ممکن است منجر به رد درخواست ویزای دانشجویی شما شود.

دلیل نامشخص برای بازدید اگر افسر ویزا متقاعد نشده باشد که قصد شما برای تحصیل در کانادا واقعی است، درخواست شما رد خواهد شد.

این امر در صورتی رخ می دهد که بیانیه ای از هدف را درج نکنید که توضیح دهد چرا می خواهید در کانادا تحصیل کنید و چگونه این برنامه تحصیلی خاص به شما در دستیابی به اهداف شغلی شما کمک می کند.

در چنین سناریویی، افسر ویزا ممکن است مشکوک باشد که شما یک دانشجوی واقعی نیستید، بلکه قصد دارید به طور غیرقانونی در کانادا کار کنید.

فقدان امنیت پولی توانایی شما برای نشان دادن اینکه ابزار کافی برای پوشش هزینه تحصیل خود در کانادا دارید برای درخواست شما برای ویزای دانشجویی حیاتی است.

در صورتی که نتوانید مدرک کافی مبنی بر پرداخت شهریه سال اول خود و یا بودجه ای برای پوشش آن و هزینه های زندگی خود در طول تحصیل نداشته باشید، ویزای تحصیلی شما رد می شود.

همچنین باید بتوانید نشان دهید که منابع مالی از کجا آمده است، مانند پس انداز، وام بانکی، بورسیه تحصیلی و غیره.

اگر برای مجوز تحصیل از طریق Student Direct Stream (SDS) درخواست می‌کنید، باید یک گواهی سرمایه‌گذاری تضمینی ۱۰۰۰۰ دلاری (GIC) (یا ۱۱۰۰۰ دلار اگر در کبک تحصیل می‌کنید) خریداری کنید و شواهدی را ارائه دهید.

توجه داشته باشید که پول نقدی که در این GIC سرمایه‌گذاری می‌کنید به شما بازگردانده می‌شود تا به پرداخت بخشی از هزینه‌های زندگی‌تان در دوران تحصیل کمک کند.

برای درخواست مجوز تحصیل کانادا، GIC برای دانشجویان بین المللی دریافت کنید.

ریز نمرات تحصیلی درخواست ویزای دانشجویی شما باید شامل گواهینامه های تحصیلی قبلی، ریز نمرات و کارنامه شما باشد.

سوابق تحصیلی شما هم مشروعیت مدارک یا گواهینامه های قبلی و هم سابقه شما را به عنوان یک دانشجوی موفق نشان می دهد.

افسر ویزا ممکن است درخواست شما را رد کند اگر مدارک شما مفقود باشد یا عملکرد تحصیلی قبلی شما مشکوک باشد.

انتخاب یک برنامه تحصیلی که با تحصیلات یا تجربه قبلی شما همخوانی ندارد.

نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

برنامه تحصیلی که انتخاب می کنید تأثیر مهمی بر پذیرش یا عدم پذیرش درخواست ویزای تحصیلی شما دارد.

اگر برنامه تحصیلی شما با مسیر شغلی پیش بینی شده، تحصیلات قبلی یا تجربه شغلی اخیر شما مطابقت نداشته باشد، افسر ویزا ممکن است متقاعد نشود که دلیل اصلی شما برای آمدن به کانادا تحصیلات است.

اگر برنامه تحصیلی شما یک پیشرفت طبیعی برای کار شما نباشد.

تحصیلات قبلی، اطمینان حاصل کنید که بیانیه هدف شما نشان می دهد که چرا آن را انتخاب کرده اید و چگونه برای شغل شما مفید است.

شکاف های غیر قابل توجیه در تحصیلات یا سابقه کاری شما، سازگاری پیشینه تحصیلی و شغلی شما بسیار مهم است.

قبل از درخواست برای ویزای تحصیلی ، اگر یک سال فاصله داشتید یا برای مدتی بیکار بودید، این می تواند دلیلی برای رد شدن باشد.

با این حال، اگر دلیل موجهی برای وقفه در زمینه تحصیلی یا حرفه ای شما وجود دارد، باید آن را در بیانیه شخصی خود توضیح دهید.

نتایج ضعیف امتحان زبان مجوز تحصیل مستلزم تسلط به زبان انگلیسی (یا فرانسوی در صورت تحصیل در کبک یا ثبت نام در یک برنامه فرانسوی زبان) به عنوان پیش نیاز است.

نمره پایین در یک آزمون زبان شناخته شده، مانند آیلتس، سلپیپ، TEF کانادا، یا TCF کانادا، احتمالا منجر به رد ویزای دانشجویی شما می شود.

قبل از اعطای پذیرش، اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا نتایج آزمون زبان شما را بررسی می‌کنند تا تضمین کنند که می‌توانید مطالب درسی را درک کنید و در بحث‌های کلاس شرکت کنید.

موارد زیر میتواند برای درخواست ویزای شما مضر باشد.

اگر در  هنگام درخواست ویزای خود به داشتن خواهر و برادر در کانادا اشاره کنید، افسر ویزا ممکن است فکر کند که پس از فارغ التحصیلی به کشور مادری خود بازنخواهید گشت.

به طور مشابه، اگر تاکید کنید که هیچ خانواده مستقیمی در کشور خود ندارید، افسر ویزا ممکن است به این نتیجه برسد که شما انگیزه کافی برای ترک کانادا پس از اتمام تحصیلات خود را ندارید.

تعداد زیادی از درخواست‌های مجوز تحصیل در حال بررسی هستند.

اگرچه می‌توانید در مورد تعداد معوقه درخواست‌های مجوز تحصیلی IRCC انجام دهید، یک عقب‌افتاده زیاد می‌تواند گهگاه منجر به نرخ رد بالاتری شود.

اگر افسران ویزا حجم غیرطبیعی بالایی از درخواست‌ها را ارزیابی کنند. ، ممکن است به دلایل بی اهمیت آنها را رد کنند.

امتناع از پذیرش بر اساس ملاحظات پزشکی یا کیفری اگر امتحان پزشکی خود را با موفقیت پشت سر ندهید، احتمالاً مجوز تحصیل شما رد خواهد شد.

افرادی که در گذشته مرتکب جرمی شده اند یا به آنها محکوم شده اند نیز ممکن است از ورود به کانادا منع شوند. با این حال، اگر در زمان ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال سن داشته باشید، مجوز تحصیل شما ممکن است همچنان صادر شود.

سابقه سفر ناکافی یا غیرقابل قبول وقتی برای ویزای دانشجویی درخواست می کنید، افسر مهاجرت سفرهای گذشته شما را با جزئیات دقیق بررسی می کند.

اطمینان حاصل کنید که تاریخ دقیق بازدیدهای بین المللی خود را در برنامه ارائه کرده اید، زیرا ارائه سابقه سفر ناقص یا نادرست احتمالاً منجر به رد مجوز تحصیل شما می شود.

همچنین در صورتی که به طور غیرقانونی در کشور محل سکونت خود حضور داشته باشید یا در گذشته ویزای خود را در کانادا یا کشور دیگری به پایان رسانده باشید، ویزای دانشجویی شما رد خواهد شد.

نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک ناقص رد مجوز تحصیل شما ممکن است به دلیل عدم وجود مدارک مورد نیاز، ارسال فرم های ناقص پر شده، عدم ارائه توجیه کافی برای هدف بازدید شما یا هر نقص دیگری در درخواست شما باشد.

اگر قصد تحصیل در کبک را دارید، علاوه بر نامه پذیرش، مدرک حمایت مالی و مدرک هویت، باید یک بیانیه قصد (که به عنوان توضیح نامه نیز شناخته می شود) و یک گواهی انتخاب کبک ارائه دهید.

چک لیست اسناد ارائه شده توسط دفتر ویزای محلی شما را به دقت بررسی کنید، زیرا ممکن است از متقاضیان کشورهای خاصی خواسته شود که مدارک اضافی را ارائه دهند.

ارائه اطلاعات نادرست در مورد درخواست ویزای دانشجویی شما در درخواست شما برای مجوز تحصیل، هرگونه تناقض، نادرستی یا اغراق می تواند دلیلی برای رد شود.

به طور معمول، مقامات مهاجرت اطلاعاتی را که ارسال می کنید تأیید می کنند و مدارک شما را به طور کامل بررسی می کنند.

اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی که در بیانیه شخصی و درخواست خود ارسال می کنید دقیق است. مدارک تقلبی یا ارائه نادرست یک جرم کیفری است که نه تنها منجر به رد ویزای دانشجویی شما می شود، بلکه باعث ممنوعیت ورود به کانادا در آینده می شود.

مراقب مشاوران مهاجرتی یا تحصیلی بدون مجوز باشید که پذیرش در یک مدرسه کانادایی را تضمین می کنند یا ارائه اطلاعات جعلی در درخواست شما را توصیه می کنند. در صورت همکاری با مشاور غیرمجاز ممکن است درخواست ویزای دانشجویی شما رد شود، که موظف به تایید آن است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

موسسه مهاجرتی قصران گروپ دارای مجوز های لازم برای انواع ویزای کاری و تحصیلی میتواند شما را در این امر راهنمایی کند.

با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید :

شماره تماس ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *