قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

آب و هوای مونترال در طول سال چگونه است؟

آب و هوای مونترال- آب وهوای هر شهر یکی از عوامل تاثیرگذار برای انتخاب آن برای زندگی است ، برخی از شهرها تقریبا در تمام فصول آب و هوای ابری و بارانی دارند و بعضی دیگر اکثرا آفتابی هستند.اینکه در طول روز آب و هوا چگونه باشد روی سطح انرژی برخی از افراد تاثیرگذار است و می تواند  روز آن ها را بسازد.
در ادامه قصد داریم از آب و هوای مونترال در طول سال بگوییم؛ پس اگر یکی از مقاصد شما برای مهاجرت به کانادا ، شهر مونترال است، با ما همراه باشید.

آب و هوای مونترال

 آیا هر ۴ فصل آن یک آب و هوای یکسان دارد؟ پس از معرفی کلی شهر مونترال، آب و هوای آن را بررسی خواهیم کرد.

مونترال شهری فرانسوی زبان در استان کبک است که در جنوب شرقی کانادا واقع شده است.

مونترال بعد از تورنتو، دومین شهر پرجمعیت کانادا و از نظر زبان فرانسه نیز بعد از پاریس، دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان دنیا به شمار می رود.

جالب است بدانید که ساکنان اولیه مونترال ابتدا فرانسویان و سپس انگلیسی ها بودند؛ اما پس از جنگ جهانی دوم و برای پیشرفت اقتصادی کشور، مهاجران زیادی از کشورهای آسیایی، آمریکایی و آفریقایی وارد این شهر شدند که این اتفاق باعث چند فرهنگی شدن مونترال گردید. با این وجود همچنان فرانسوی زبان ها حدود نیمی از جمعیت مونترال را تشکیل می دهند. به جهت وجود اقلیت های متنوع در این شهر، تنوع مذهبی گسترده ای در آن وجود دارد اما به طور کلی، مسیحیت کاتولیک دین اغلب مردم مونترال است.

مونترال و نظام آموزشی آن در بین شهرهای کانادا زبانزد است و تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده است که می توان به دانشگاه کبک، کنکوردیا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه مونترال اشاره کرد. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، ویزای تحصیلی کانادا می تواند انتخاب مناسبی باشد.

از طرفی شهر مونترال، نقش مهمی در عرصه اقتصاد جهانی برای کانادا داشته است؛ به طوری که می توان آن را قلب اقتصادی کبک در نظر گرفت. با وجود این رونق اقتصادی، مونترال می تواند یکی از مقاصد شما برای دریافت ویزای کار کانادا باشد.

آب و هوای مونترال

با وجود تمام این تفاسیر اگر نتوانید با آب و هوای شهری که آن را برای زندگی انتخاب کرده اید مطابقت پیدا کنید، زندگی در آن  به سختی سپری خواهد شد.

در آب و هوای مونترال تابستان‌های مونترال، طولانی و گرم است و زمستان های برفی و یخبندان دارد.

به طور کلی آب وهوا در مونترال در تمام طول سال نیمه ابری است.

معمولا دمای هوا در مونترال از ۱۲٫۷۸- درجه سانتی گراد تا ۲۶٫۱۱ درجه سانتی گراد متغیر است و به ندرت پیش می آید که به ۲۲٫۲۸- درجه سانتی گراد یا ۳۰٫۵۶ درجه سانتی گراد برسد.

بر همین اساس، بهترین فصول سال برای سفر به مونترال، از اواخر ژوئن تا اوایل سپتامبر است.

فصول گرم در مونترال حدودا ۴  ماه طول می کشد که از ۲۲ می تا ۱۹ سپتامبر است. میانگین دمای روزانه ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد. گرم ترین ماه، جولای است که بیشترین دمای آن ۲۶٫۱۱ درجه سانتی گراد و کمترین دمای آن ۱۷٫۲۲ درجه سانتی گراد است.

فصول سرد نیز حدود ۳ ماه زمان می برد که از ۴ دسامبر شروع و تا ۱۲ مارس با میانگین دمای روزانه ۱٫۱۱ درجه سانتی گراد ادامه دارد. سردترین ماه، ژانویه است که کمترین دمای آن ۱۲٫۲۲- درجه سانتی گراد و بیشترین  آن ۴٫۴۴- درجه سانتی گراد می باشد.

آب و هوای مونترال در بهار

بهار در مونترال از اواسط مارس با میانگین دمای ۲ تا ۵ درجه سانتی گراد شروع می شود. آب و هوای بهار متغیر است و قابل پیش بینی نیست به طوری که حتی در آوریل و در دمای ۸ تا ۱۵ درجه سانتی گراد نیز ممکن است شاهد بارش ناگهانی برف باشیم. در فصل بهار در مونترال به طور میانگین ۱۲ تا ۱۴ روز بارانی در هر ماه وجود دارد.

آب و هوای مونترال

آب و هوای مونترال در تابستان

تابستان های مونترال گرم و مرطوب است و از ژوئن تا اواسط سپتامبر ادامه دارد. میانگین دمای روزهای تابستانی در مونترال بین ۲۴ تا ۲۸ درجه سانتی گراد و دمای شب های تابستانی آن  حدود ۱۶ تا ۱۸ درجه سانت گراد است. تابستان های مونترال نسبتا خنک و دمای آن تاکنون به بالای ۳۸ درجه سانتی گراد نرسیده است.

آب و هوای مونترال در پاییز

مونترال پاییزهای سردی دارد. در ماه های پاییزی تقریبا بین ۱۲ تا ۱۴ روز در هر ماه، هوا بارانی است. از اواخر سپتامبر هوا رو به خنکی می رود به طوری که میانگین دمای روز از ۱۳ درجه سانتی گراد (در ماه اکتبر) به ۶ درجه سانتی گراد (در ماه نوامبر) می رسد. پاییز سرد و مرطوب از اوایل دسامبر جای خود را به زمستان می دهد.

آب و هوای مونترال در زمستان

زمستان های مونترال برفی است. این شهر در اکثر روزهای زمستانی دمای زیر صفر را به خود می بیند و حتی شب هایی سردتر!
دمای هوا در طول روز بین ۲ تا ۸- درجه سانتی گراد متغیر است و شب ها بین ۱۰- تا ۱۵- درجه سانتی گراد خواهد بود.

به طور کلی می توان مونترال را شهری خنک و مرطوب با روزهای بارانی دانست که خواهان زیادی برای مهاجرت و زندگی دارد.
در صورتی که قصد دریافت ویزای کانادا را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا ، مهاجرت کاری و یا سرمایه گذاری دارید؛ می توانید با کارشناسان قصران گروپ تماس بگیرید و شرایط خود را با کمک مشاوران ما بررسی کنید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *