مهاجرت ورزشکاران و مربیان به کانادا

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

طبیعت بی‌نظیر کانادا، شرایط خوب اقتصادی و اجتماعی، وجود دانشگاه‌های برتر در این کشور، سیستم درمانی کارآمد و اعطای انواع ویزا برای علاقه‌مندان مهاجرت به این کشور، کانادا را به مقصدی عالی برای زندگی و مهاجرت ورزشکاران تبدیل کرده است. ورزشکاران و متخصصان ورزشی مانند داوران و مربیان یکی از گروه‌های اصلی برای مهاجرت به کانادا تحت برنامه خود اشتغالی فدرال هستند.

خود اشتغالی یا  self employed  یکی از برنامه های مهاجرت به کانادا است که متقاضیان در صورت داشتن شرایط می‌توانند از این طریق به کانادا مهاجرت کنند.

همچنین برنامه خود اشتغالی کانادا برای افرادی که در برنامه های فرهنگی فعالیت دارند نیز مناسب است. اگر ورزشکار هستید و قصد مهاجرت به کانادا را دارید؛ اما اطلاعات کافی در این موضوع ندارید تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

Canadian visa for athletes 1 1 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

مهاجرت ورزشکاران به چه صورت است؟

در مقررات قانون مهاجرت کانادا آورده شده است که ورزشکار خود اشتغال فردی است که دارای تجربیات مربوط به رشته ورزشی خود بوده و  دارای توانایی‌های کافی در رشته خود باشد به‌طوری‌که فعالیت او در کشور کانادا باعث مشارکت و رشد در اقتصاد کانادا شود.

تجربیات مربوط ورزشی برای مهاجرت

بر طبق IRPR  تجربیات مربوطه و کافی به معنی حداقل 2 سال تجربه در رشته مورد نظر  در طی 5 سال گذشته از تاریخ درخواست به  مهاجرت به کانادا و درخواست اقامت در این کشور است. شرایط تجربیات کافی ورزشکار به‌صورت زیر است:

 • داشتن 2 دوره یک‌ساله تجربه خوداشتغالی در رشته ورزشی
 • داشتن 2 دوره یک‌ساله تجربه حضور در مسابقات جهانی
 • داشتن یک سال تجربه ذکر شده در بند یک و تجربه یک‌ساله در بند دو

تصور کنید شما در تاریخ 1 خرداد 2013 مدارک و درخواست خود را در اداره مهاجرت کانادا ثبت می‌کنید. 5 سال از این تاریخ به قبل یعنی 1. خرداد 2013 سابقه شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و باید ثابت کنید دارای 2 سال سابقه ورزشی مفید در این مدت بوده‌اید.

برای دریافت ویزای ورزشکاری و مهاجرت ورزشکاران به کانادا باید دارای درآمد کافی از طریق خوداشتغالی باشید که این موردی حیاتی است. به‌نوعی ورزشکار باید اثبات کند دارای درآمد و تمکن مالی مناسبی است. البته اگر ورزشکاری در سطح کلاس جهانی باشد و دارای مقام‌های فراوانی باشد موضوع درآمد از اهمیت کمتری برخوردار خواهد بود.

هدف و توانایی ورزشکار از مهاجرت

متقاضی مهاجرت ورزشکاران باید نشان دهد که قصد و انگیزه کافی برای ادامه فعالیت خود در کانادا را دارد. آفیسر فاکتورهای بسیاری را بررسی می‌کند تا ببیند متقاضی شرایط دریافت ویزا را دارد یا خیر.

برای مثال تجربیات ورزشکار، سابقه روابط ورزشکار با جامعه ورزشی کانادا، مکاتبات متقاضی با همتایان ورزشی خود در کانادا و طرح تجاری و یا ورزشی متقاضی در صورت وجود و همچنین وضعیت مالی و تمکن مالی ورزشکار نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مهاجرت ورزشکاران به کانادا

مشارکت و سهم ورزشکار در کانادا

سهم مشارکتی ورزشکار بسیار گسترده است و به حرفه او بستگی دارد، البته هیچ میزانی برای این مشارکت در نظر گرفته نشده است. تجربه نشان می‌دهد که آفیسر به تجربیات متقاضی، تمکن و دارایی متقاضی و برنامه او هنگام حضور در کانادا؛ به این منظور که آیا در زمان حضور وی در کانادا فعالیت‌های ورزشی او تأثیری در اقتصاد کانادا دارد یا خیر توجه ویژه‌ای نشان می‌دهد.

چه فعالیت‌هایی برای مهاجرت ورزشکاران ارزشمند است؟

NOC سیستم طبقه‌بندی مشاغل در کانادا است. هر شغلی در کانادا دارای یک کد دیجیتالی 4 رقمی است.

قرارداشتن در هرکدام از گروه‌های شغلی برای مهاجرت به کانادا کافی نیست و متقاضی باید دارای تجربیات مربوطه، توانایی و انگیزه کافی و تأثیر مفید در اقتصاد کانادا داشته باشد. البته ممکن است حرفه‌ای که متقاضی برای آن تقاضا می‌دهد در دسته‌بندی مشاغل وجود نداشته باشد؛ اما در شرایطی خاص وی واجد شرایط مهاجرت به کانادا شناخته شود.

National Occupational Classification – Noc مشاغل ورزشی را به‌صورت زیر طبقه‌بندی کرده است و کد دیجیتالی آنها به‌صورت زیر است:

 • 5251 ورزشکاران
 • 5252 مربیان
 • 5253 داوران و ورزشکاران رسمی
 • 5254 برنامه‌ریزان فعالیت‌های ورزشی، فعالان تناسب‌اندام و ورزش‌های تفریحی

امتیاز موردنیاز برای مهاجرت ورزشکاران

متقاضی باید برای مهاجرت به کانادا تحت برنامه خوداشتغالی شرایطی داشته باشد به‌طوری‌که اگر فاقد شرایط اعلام شده باشد ممکن است با درخواست ویزای او موافقت نشود:

متقاضی باید تمامی شرایط خوداشتغالی کانادا که پیش‌تر گفته شد را داشته باشد (تجربیات مربوطه، توانایی و انگیزه کافی و مشارکت در اقتصاد کانادا)

متقاضی باید حداقل دارای 35 امتیاز از 100 امتیاز باشد

متقاضی باید شرایط خواسته شده برای ویزای کانادا و زندگی در این کشور را داشته باشد (دارای عدم سابقه کیفری باشد، مشکل پزشکی نداشته باشد، دارای توانایی مالی باشد) درصورتی‌که خانواده نیز همراه وی قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشند نیز باید دارای شرایط گفته شده باشد.

امتیازاتی که برای مهاجرت ورزشکاران در نظر گرفته می‌شود به‌صورت زیر است:

 • تحصیلات: تا 25 امتیاز
 • سابقه کاری: تا 35 امتیاز
 • سن: تا 10 امتیاز
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه: تا 24 امتیاز
 • سازگاری با شرایط: تا 6 امتیاز

اگر متقاضی 5 سال سابقه خوداشتغالی داشته باشد برای مهاجرت ورزشکاران 35 امتیاز دریافت می‌کند و نیازی به دریافت امتیازات دیگر ندارد.

همچنین برای اثبات دانش زبان ارائه نمره زبان آیلتس و یا TEF  ضروری است. گفتنی است که دریافت امتیاز بالا در برخی از آیتم‌های گفته شده می‌تواند امتیاز پایین متقاضی را پوشش دهد.

مهاجرت ورزشکاران به کانادا

دشواری‌های مهاجرت ورزشکاران به کانادا

تجربه نشان می‌دهد که مهاجرت ورزشکاران به کانادا یکی از روش‌های سخت و دشوار است. برنامه خوداشتغالی کانادا یکی از برنامه‌هایی است که برای ورزشکاران یا افرادی که فعالیت فرهنگی و هنری دارند در نظر گرفته شده است. متقاضی باید اثبات کند که می‌توان فعالیت خود  بعد از ورود به کانادا را نیز ادامه دهد.

توانایی مالی متقاضی، دانش زبان، تجربیات کاری و … می‌تواند ادعا و توانایی متقاضی را اثبات کند.

به هیچ عنوان فکر جعل اسناد و مدارک یا ارائه مدارک غیر واقعی یا اظهارات نادرست را نکنید؛ زیرا درصورتی‌که افسر بررسی‌کننده پرونده متوجه این موضع شود نه‌تنها با درخواست شما موافقت نمی‌کند؛ بلکه تا 5 سال اجازه درخواست برای دریافت ویزای کانادا را نخواهید داشت.

مقالات مرتبط

ثبت شرکت در عمان

به طور کلی کشورهای عربی مانند عمان، امارات و عربستان سعودی طی سال‌‌های گذشته تا کنون رشد چشمگیری در اقتصاد […]

زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحصیل در رشته پرستاری ترکیه

ترکیه علاوه بر آن که کشوری زیبا و جذاب برای گردشگری است، برای زندگی و حتی تحصیل نیز مناسب است؛ […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی ترکیه، یک گزینه عالی برای افرادی است که به رشته ها و گرایشات پزشکی علاقه مند […]

زمان مطالعه : 6 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085