نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان – بدون شک یکی از کشورهای اروپایی برای تحصیل انگلیس است. سطح بالای کیفیت آموزشی این کشور را به مقصدی جذاب برای افرادی که قصد تحصیل در جایی خارج از کشور خود را دارند تبدیل کرده است. تحصیل پزشکی در انگلیس و تحصیل مهندسی در انگلیس همیشه در صدر انتخاب‌های متقاضیان برای تحصیل در انگلیس و مهاجرت به انگلیس بوده است.

انگلستان کشوری تک زبانه و انگلیسی زبان است. شاید یکی از دلایلی که تحصیل و اقامت در انگلیس را تا این حد محبوب کرده است همین باشد. به همین جهت برای تحصیل در انگلیس باید نمره آیلتس مد نظر دانشگاه یا مؤسسه آموزشی را که قصد تحصیل در آن را دارید اخذ کنید؛ زیرا تمامی مقاطع و دوره‌ها در انگلیس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. اگر متقاضی، شرایط کار در انگلیس را داشته باشد پس از اتمام دوره تحصیل خود می‌تواند در این کشور مشغول به کار شود. پس دانستن زبان انگلیسی برای تحصیل، کار و اقامت در انگلیس از موارد ضروری است.

نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان

آیلتس چیست؟

آیلتس IELTS –  International English Language Test System آزمونی بین‌المللی در سطح جهانی است که به جهت ارزیابی مهارت زبانی افراد متقاضی برای تحصیل در دانشگاه‌های خارجی برگزار می‌شود. در این آزمون چهار مهارت شنوایی، مکالمه، خواندن و نوشتن مورد بررسی قرار می‌گیرد. آزمون آیلتس در دو سطح آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود.

آیلتس آکادمیک تخصصی تر است و متقاضیان تحصیل در انگلیس باید در این آزمون شرکت کنند که نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان مهم است . آزمون جنرال صرفاً برای تعیین میزان تسلط شما به زبان انگلیسی برای انجام امور روزانه است و معمولاً افرادی که به‌عنوان همراه درخواست ویزا دارند در آیلتس جنرال شرکت می‌کنند.

نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان در مدارس

تحصیلات در مدارس انگلستان از 5 تا 18 سالگی اجباری است. 5 تا 11 سالگی مقطع ابتدایی و تا 16 سالگی مقطع متوسطه در مدارس انگلیس است. برای دریافت دیپلم متقاضی باید در آزمون A-LEVEL  شرکت کرده و دیپلم خود را دریافت کند.

برای تحصیل در مدارس انگلستان دانش‌آموزان نیازی به داشتن مدرک زبان ندارند و فقط کافی است در مهارت‌های 4 گانه یعنی خواندن، نوشتن، صحبت‌کردن و گوش دادن مهارت کافی داشته باشند و نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان را به دست آورد.

نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان

نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی

نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی 6.5 در نظر گرفته شده است. البته بسته به دانشگاه این میزان می‌تواند متفاوت باشد. در صورتی که فرد متقاضی تحصیل در انگلیس نمره آیلتس مورد نظر را دریافت نکرده باشد باید پذیرش مشروط از دانشگاه دریافت کند. در پذیرش مشروط دانشجو وارد انگلیس شده و با طی کردن دوره‌های زبان می‌تواند برای ورود به دانشگاه آماده شود. دارندگان مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی باید آزمون مقاطع دبیرستان GCSE را با حداقل نمره C پشت سر بگذرانند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید ریز نمرات مقطع قبل و ترجمه مدارک تحصیلی خود را همراه داشته باشید.

نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس 1 سال زمان می‌برد. برای پذیرش در این مقطع علاوه بر ریز نمرات دوره کارشناسی باید آیلتس 6.5 نیز داشته باشید. در صورتی که متقاضی نمره آیلتس کمتر از این میزان داشته باشد باید در دوره Pre-Master شرکت کرده و سطح زبان خود را به میزان خواسته شده برساند.

دارا بودن مدرک آیلتس در مقطع ارشد بسیار مهم است زیرا نمایانگر این است که متقاضی دارای مهارت های کافی برای برقراری ارتباط با دیگران در محیط کار و کلاس است.

نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان

نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری

مقطع دکتری دوره ای پژوهش محور است. برای تحصیل در مقطع دکتری باید استاد راهنما داشته باشید و تمام کارهای پژوهشی خود را با او پیش ببرید. علاوه بر آن باید مدارک و ریز نمرات دوره کارشناسی خود را نیز برای دانشگاه ارسال کنید.نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان برای مقطع دکتری 6.5 به بالا است. همان‌طور که گفته شد دکتری مقطعی است که در آن دانشجو باید کارهای پژوهشی بسیاری انجام دهد پس تسلط و مهارت او در ارتباط با اساتید و سایرین بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که دانشجو دارای نمره آیلتس موردنیاز نباشد باید در دوره‌های Pre-PHD شرکت کرده و پس از اتمام دوره مشغول به تحصیل در دوره دکتری شود.

نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان در دانشگاه های مختلف

همان‌طور که گفتیم نمره آیلتس درخواستی بستگی به دانشگاه دارد. در ادامه نام برخی از دانشگاه‌های مطرح انگلیس و نمره آیلتس موردنیاز برای تحصیل در آنها را بیان می‌کنیم.

  • دانشگاه آکسفورد

حداقل نمره برای پذیرش دانشجو در دانشگاه آکسفورد 7 است. ضمن اینکه دانشجو باید در 4 مهارت دیگر نیز حداقل نمره 6.5 را کسب کند.

  • کالج سلطنتی لندن

برای تحصیل در کالج سلطنتی لندن نمره آیلتس 7 از متقاضی مطالبه می‌شود.

  • دانشگاه کمبریج

حداقل نمره آیلتس 7.5، امتیازی است که دانشجو برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید دریافت کند.

  • دانشگاه بریستول

برای تحصیل در دانشگاه بریستول متقاضی باید نمره 6 در آزمون آیلتس را کسب نماید.

  • دانشگاه ادینبرو

این دانشگاه نیز دارابودن نمره 6 را از متقاضیان مطالبه می‌کند.

جهت اخذ پذیرش تحصیلی در انگلیس و دریافت ویزای تحصیلی انگلیس می‌توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ همراه باشید.

مقالات مرتبط

ثبت شرکت در عمان

به طور کلی کشورهای عربی مانند عمان، امارات و عربستان سعودی طی سال‌‌های گذشته تا کنون رشد چشمگیری در اقتصاد […]

زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحصیل در رشته پرستاری ترکیه

ترکیه علاوه بر آن که کشوری زیبا و جذاب برای گردشگری است، برای زندگی و حتی تحصیل نیز مناسب است؛ […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی ترکیه، یک گزینه عالی برای افرادی است که به رشته ها و گرایشات پزشکی علاقه مند […]

زمان مطالعه : 6 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085