قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بورسیه تحصیلی هلند

کشور هلند واقع در قاره اروپا و منطقه شینگن یکی از کشورهایی است که مقصد دانشجویان بسیاری برای دریافت ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی است و امکان تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی در هلند وجود دارد و حتی آنها می توانند در صورت دارا بودن شرایط از بورسیه تحصیلی هلند نیز استفاده کنند..

آمستردام پایتخت این کشور جایگاه دانشگاه های بسیاری است و سالانه میزبان دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا می باشد. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه های تحصیل در هلند بسیار پایین است و امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و هلندی فراهم است.

اما اینکه شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی هلند به چه صورت است موضوعی است که در این نوشته به آن می پردازیم.

بورسیه تحصیلی هلند

به طور کلی تحصیل در هلند و مهاجرت به هلند دارای مزایای فراوانی است، به دلیل تسلط اغلب مردم به زبان انگلیسی زندگی برای دانشجویان بین لمللی راحت تر  است. به علاوه دانشجو با دریافت بورسیه های تحصیلی می تواند هزینه های تحصیل و زندگی خود را هموارتر کند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی هلند

بورسیه های هلند به دو دسته بورسیه دولتی و بورسیه خصوصی تقسیم می شود و دانشجو برای دریافت آنها باید داری شرایطی مانند معدل بالا، سابقه کارهای پژوهشی و علمی و تسلط به زبان انگلیسی باشد تا بتواند ویزای تحصیلی هلند را دریافت کند.

برخی از بورسیه های هلند فقط هزینه های تحصیل دانشجو را پوشش می دهند، برخی دیگر علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی او را نیز تامین می کنند و اما برخی دیگر از بورسیه های تحصیلی به صورت کمک هزینه تحصیل است و فقط بخشی از مخارج تحصیل دانشجوی بین لمللی را تقبل می کند.

همانطور که گفته شد بورسیه های تحصیلی بر اساس شایستگی دانشجو به وی اعطا می شود و نمرات بالا تاثیر بسیاری در اخذ بورسیه دارد.

بورسیه تحصیلی هلند دولتی

دولت هلند برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه های تحصیلی متنوعی را در نظر گرفته است.

این بورسیه تحصیلی با پوشش ۵۰۰۰ یورو برای پوشش هزینه های تحصیل در اختیار دانشجو قرار می گیرد.

داشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا در مقطع کارشناسی و ارشد در دانشگاه های تحقیقاتی و علمی کاربردی هلند مجاز به دریافت این بورسیه تحصیلی می باشند. کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان توسط وزارت آموزش، فرهنگ و علوم هلند به دانشجو تعلق میگیرد.

شرایط بورسیه تحصیلی هلند

مقاطع: کارشناسی / ارشد

موسسه های اعطا کننده: دانشگاه های تحقیقاتی / علوم کاربردی

مدت اعطا: کمک هزینه برای یکسال اعطا می شود و فقط یکبار اعطا می شود

مبلغ ۵۰۰۰ یورو

دانشگاه های پژوهشی اعطا کننده:

دانشگاه لیدن، دانشگاه اوترخت، دانشگاه آمستردام UV، دانشگاه الهیات، دانشگاه واگنیگن

دانشگاه های علوم کاربردی اعطا کننده:

دانشگاه هنر آمستردام، دانشگاه علمی کاربردی بردا، مدرسه هتل لاهه، دانشگاه علوم کاربردی آمستردام، دانشگاه علمی کابردی زید

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی هلند دولتی

دانشجو باید دارای شرایط زیر باشد:

زبان انگلیسی بداند

دانشجوی بین المللی غیر از اتحادیه اروپا باشد

برای یک برنامه آموزشی تمام وقت مانند کارشناسی و یا ارشد از یک موسسه آموزشی هلند درخواست داده باشید

مراحل دریافت بورسیه تحصیلی 

برای دریافت بورسیه و چگونگی دریافت آن از Study in NL اقدام کنید.

یک انگیزه نامه (حداکثر ۵۰۰ کلمه) بنویسید و در آن دستاوردهای خود از قبیل کارهای پژوهشی و علمی و سابقه تحصیلی خود را توضیح دهید.

درخواست خود را به صورت آنلاین اپلای کنید.

بورسیه تحصیلی Orange Knowledge Programme 

نوعی بورسیه دولتی فول فاند است و تمامی هزینه های تحصیل، زندگی، بیمه، ویزا و حتی بلیط رفت و برگشت دانشجو را تامین میکند.

این بورسیه به دوره های تحصیلی کوتاه مدت و دوره فوق لیسانس تعلق میگیرد.

بورسیه تحصیلی اراسموس

این بورسیه از سوی وزارت آموزش و پروش هلند به دانشجویان بین اللملی و واجد شرایط در مقطع لیسانس و فوق لیسانس تعلق میگیرد. دانشگاه هایی که عضو برنامه  اراسموس می باشند این بورسیه تحصیلی را ارائه میدهند. برای دریافت این بورسیه در ابتدا باید از دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کنید.

  • اراسموس یک فرصت و برنامه در اروپا است که به افراد کمک می کند برای تحصیل و یا کار به کشوری دیگر در اروپا سفر کنند.

بورسیه تحصیلی هلند

بورسیه تحصیلی هلند Holland Scholarship

دانشجویان بین المللی غیر عضو در اتحادیه اروپا می توانند برای دریافت این نوع از بورسیه درخواست دهند. مبلغ این بورسیه ۵۰۰۰ یورو در سال است و توسط وزارت آموزش و پرورش و علوم اعطا می شود. دانشجویان مقطع کارشناسی و ارشد مجاز به دریافت بورسیه هلند در سال اول تحصیل هستMENA (MSP)

دانشجویان دوره های کوتاه مدت در مقطع، کارشناسی، ارشد و دکتری از منطقه خاورمیانه و آفریقا در صورت دارا بودن شرایط می توانند این بورسیه را دریافت کنند. دانشجویان رشته های کامپیوتر، هنر و علوم انسانی و … می توانند برای این ویزا درخواست دهند.

بورسیه شایستگی دانشگاه آمستردام

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آمستردام در صورتی شایستگی های لازم برای دریافت این بورسیه را داشته باشند می توانند برای دریافت بورسیه شایستگی درخواست دهند. دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا تا مبلغ ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ یورو برای ادامه تحقیقات و کارهای پژوهشی خود این بورسیه را دریافت کنند.

بورسیه شایستگی دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن دارای اعتبار جهانی است و دانشجویان زیادی برای پذیرش از این دانشگاه درخواست می دهند. بورسیه این دانشگاه  محدود به کمک هزینه تحصیلی است و در مبالغ ۱۰ هزار یورو و ۱۵ هزار یورو ارائه می شود. دانشجویانی که دارای سابقه درخشان تحصیلی هستند و درانجام کارهای پژهشی و تحقیقاتی موفق بوده اند می توانند برای دریافت این بورسیه درخواست دهند.

دانشگاه فنی دلفت

یکی از بزرگترین دانشگاه های فنی در سرتاسر اروپا دانشگاه فنی دلفت است که هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در این دانشگاه اقدام به دریافت ویزای تحصیلی هلند می کنند. بورسیه تحصیلی این دانشگاه شامل هزینه های تحصیل و مبلغی برای تامین هزینه های زندگی دانشجو است.

بورسیه تحصیلی هلند

بورسیه تحصیلی هلند دانشگاه آمستردام

همانند دانشگاه دلفت یکی از برترین دانشگاه های هلند است و دارای رنک ۶۱ جهانی می باشد. دانشجویانی که دارای رزومه تحصیلی موفق و درخشانی هستند می توانند بورسیه فول فاند دریافت کنند. از آنجایی که بورسیه این دانشگاه فول فاند است علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی دانشجویی را نیز در بر می گیرد. مبلغ این بورسی حدودا ۲۵۰۰۰ یورو ارزش دارد.

بورسیه تحصیلی هلند دانشگاه ماستریخت

دانشگاه ماستریخت ۲۴ بورسیه تحصیلی را ارائه می دهد. دانشجویان ممتاز می توانند با دریافت این بورسیه از کمک هزینه های تحصیلی و کمک هزینه های زندگی و اقامت بهره مند شوند. همچنین مخارجی از قبیل بیمه دانشجویی، هزینه ویزای دانشجویی، بلیط رفت و برگشت دانشجو نیز از سایر مواردی است که به عهده دانشگاه می باشد.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند

برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشجو باید در ابتدا از دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کند. برای دریافت پذیرش و یا دعوتنامه از دانشگاه مورد نظر باید مدارک و سوابق تحصیلی خود را برای دانشگاه ارسال کنید.

دانشگاه بعد از بررسی مدارک و سوابق تحصیلی بر روی کیس شما اعلام نظر می کند و اعلام میکند با تحصیل شما موافق است یا خیر. در صورت توافق برای شما نامه پذیرش و یا دعوتنامه ارسال می کند. با در دست داشتن دعوتنامه و سایر مدارک مورد نیاز می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

در سال اول تحصیل در صورتی که واجد شرایط باشید می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایید.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند شامل موارد زیر است:

  • فرم پذیرش یا دعوتنامه دانشگاه
  • فیش واریزی پرداخت هزینه های تحصیل
  • مدارک هویتی
  • گردش حساب
  • تمکن مالی
  • مدرک زبان
  • مقالات ISI و پژوهش های انجام شده

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

چنانچه قصد تحصیل در هلند و یا برترین دانشگاه های کانادا را دارید می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *