تاثیر گپ تحصیلی در اخذ ویزای تحصیلی کانادا

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

یکی از مواردی که در دریافت ویزای داشنجویی کانادا موثر است گپ تحصیلی است و پیش از اپلای می بایست از  تاثیر گپ تحصیلی در اخذ ویزای دانشجویی کانادا مطلع باشید. در مقاله “گپ تحصیلی چیست؟” درباره این موضوع توضیح داده ایم، اما اینکه ایجاد وقفه در مقاطع تحصیلی کانادا چه تاثیری دارد موضوعی است که دراین نوشته به بررسی آن می پردازیم.

تاثیر گپ تحصیلی در اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مانند افراد بسیار دیگری، ممکن است شما هم سال ها بعد از اتمام مقطع تحصیلی خود به فکر مهاجرت به کانادا افتاده باشید. دوره کارشناسی را تمام کرده اید و حالا بعد از 7 – 8 سال به فکر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا افتاده اید.

باید بگوییم یکی از مواردی که در دریافت ویزای تحصیلی کانادا موثر است گپ تحصیلی است. تاثیر گپ تحصیلی در اخذ ویزای دانشجویی کانادا غیر قابل انکار است..

اگر میان مقاطع تحصیلی شما فاصله زیادی افتاده، باید به گونه ای این گپ را توجیه کنید. زیرا برای دانشگاه و یا افسر بررسی کننده پرونده این وقفه از اهمیت زیادی برخوردار است و باید با دلیلی منطقی توضیح دهید که این فاصله از چه بابت بوده است.

گپ تحصیلی هم میتواند جنبه مثبت داشته باشد و هم جنبه منفی؛

ممکن است این وقفه تحصیلی به دلیل افزایش و تقویت سطح زبان بوده باشد و متقاضی ترجیح داده در عوض ادامه تحصیل مهارت های زبانی خود را بالا ببرد؛ در صورتی که گپ تحصیلی شما به این دلیل بوده باشد قابل توجیه است.

یکی از دلایل  مثبت در فاصله تحصیلی، اشتغال به کار متقاضی است. بعد از اتمام مقطع کارشناسی یا ارشد ممکن است متقاضی به کار مشغول شده باشد که با ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه متقاضی می تواند اثبات کند که در این مدت مشغول به کار بوده و امکان ادامه تحصیل را نداشته است تا به این صورت تاثیر گپ تحصیلی اثر منفی نداشته باشد.

شرکت در سایر دوره ها و دریافت مدرک و گواهینامه نیز یکی دیگر از جنبه های مثبت گپ تحصیلی است که می تواند قابل توجیه باشد.

اما تاثیر گپ تحصیلی ممکن است منفی هم باشد. مثلا فاصله طولانی میان مقاطع تحصیلی باعث سردی دانشجو در ادامه تحصیل و فراموش کردن بسیاری از دروس شده است.

تاثیر گپ تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی کانادا با گپ تحصیلی

تعداد افرادی که قصد تحصیل و یا اقامت در کانادا را دارند کم نیست، چیزی در حدود 500.000 دانشجوی بین المللی در این کشور تحصیل می کنند. فرد دارنده ویزای تحصیلی کانادا از مزایای بی شمار تحصیل در کانادا بهره می برد و می توانند در کشوری که از لحاظ سطح کیفی آموزش و زندگی در سطح بالایی قرار دارد تحصیل کنند.

پیش از اپلای برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بهتر است از شرایط دانشگاه در اعطای ویزای تحصیلی اطلاع داشته باشید. برای مثال برخی از دانشگاه ها سختگیری بسیاری در گپ تحصیلی ندارند. اما عموما دانشگاه هایی که تحصیل در آنها رایگان است و یا شهریه پایینی از متقاضی دریافت می شود به دلیل رقابتی بودن، نسبت به گپ تحصیلی سخت گیر هستند.

بنبراین اگر دارای گپ تحصیلی هستید از شرایط دانشگاه مطلع شوید و یا برای تحصیل در کشورهایی که این مقوله برای آنها اهمیت ندارد درخواست دهید.

اگر میخواهید درباره ویزای تحصیلی بیشتر اطلاعات کسب کنید مقاله ویزای تحصیلی کانادا را مشاهده کنید.

حد نرمال گپ چقدر است؟

به طور معمول برای تحصیل در دوره لیسانس در کانادا 2 تا 3 سال و برای تحصیل در دوره ارشد تا 5سال گپ تحصیلی هم قابل توجیه است. برای تحصیل در مقطع دکتری گپ تحصیلی آنچنان مطرح نیست زیرا دانشجو می تواند ثابت کند مشغول به انجام کارهای پژوهشی و علمی بوده است.

در هر صورت در هر مقطع تحصیلی که هستید می بایست وقفه تحصیلی خود را توجیه کرده و دلایل آن را توضیح دهید.

تاثیر گپ تحصیلی

توجیه گپ تحصیلی

خوشبختانه دانشگاه های کانادا گپ تحصیلی قابل توجیه را می پذیرند. البته ممکن است کمی سخت گیری به خرج دهند و این به دلیل نگرانی از فراموشی دروس و آپدیت نبودن اطلاعات متقاضیِ دریافت ویزای تحصیلی کانادا است.

گاهی ممکن است مدارک متقاضی تکمیل باشد و از دانشگاه پذیرش هم دریافت کند اما آفیسر در هنگام بررسی پرونده متقاضی درخواست او را به دلیل وجود گپ تحصیلی رد کند.

برای جلوگیری از تاثیر گپ تحصیلی و ایجاد مشکل در دریافت ویزای تحصیلی کانادا بهتر است مدارکی مبنی بر توجیه گپ تحصیلی ارائه دهید و  توضیح دهید که وقفه تحصیلتان به چه علت بوده است.

مواردی که در توجیه وقفه تحصیلی می توانید به آن استناد کنید عبارتند از:

  • ارائه مدرک و گواهینامه های علمی
  • مدرک زبان
  • ارائه فیش های حقوقی و سابقه بیمه
  • ارائه پرونده پزشکی به جهت توضیح اینکه به دلیل بیماری در حال درمان بوده اید

در هر صورت تا جایی که می توانید از بروز گپ تحصیلی جلوگیری کنید تا در دریافت ویزای تحصیلی کانادا دچار مشکل نشوید.

مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085