قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تاثیر گپ تحصیلی در اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی از مواردی که در دریافت ویزای داشنجویی کانادا موثر است گپ تحصیلی است و پیش از اپلای می بایست از  تاثیر گپ تحصیلی در اخذ ویزای دانشجویی کانادا مطلع باشید. در مقاله “گپ تحصیلی چیست؟” درباره این موضوع توضیح داده ایم، اما اینکه ایجاد وقفه در مقاطع تحصیلی کانادا چه تاثیری دارد موضوعی است که دراین نوشته به بررسی آن می پردازیم.

تاثیر گپ تحصیلی

مانند افراد بسیار دیگری، ممکن است شما هم سال ها بعد از اتمام مقطع تحصیلی خود به فکر مهاجرت به کانادا افتاده باشید. دوره کارشناسی را تمام کرده اید و حالا بعد از ۷ – ۸ سال به فکر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا افتاده اید.

باید بگوییم یکی از مواردی که در دریافت ویزای تحصیلی کانادا موثر است گپ تحصیلی است. تاثیر گپ تحصیلی در اخذ ویزای دانشجویی کانادا غیر قابل انکار است..

اگر میان مقاطع تحصیلی شما فاصله زیادی افتاده، باید به گونه ای این گپ را توجیه کنید. زیرا برای دانشگاه و یا افسر بررسی کننده پرونده این وقفه از اهمیت زیادی برخوردار است و باید با دلیلی منطقی توضیح دهید که این فاصله از چه بابت بوده است.

گپ تحصیلی هم میتواند جنبه مثبت داشته باشد و هم جنبه منفی؛

ممکن است این وقفه تحصیلی به دلیل افزایش و تقویت سطح زبان بوده باشد و متقاضی ترجیح داده در عوض ادامه تحصیل مهارت های زبانی خود را بالا ببرد؛ در صورتی که گپ تحصیلی شما به این دلیل بوده باشد قابل توجیه است.

یکی از دلایل  مثبت در فاصله تحصیلی، اشتغال به کار متقاضی است. بعد از اتمام مقطع کارشناسی یا ارشد ممکن است متقاضی به کار مشغول شده باشد که با ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه متقاضی می تواند اثبات کند که در این مدت مشغول به کار بوده و امکان ادامه تحصیل را نداشته است تا به این صورت تاثیر گپ تحصیلی اثر منفی نداشته باشد.

شرکت در سایر دوره ها و دریافت مدرک و گواهینامه نیز یکی دیگر از جنبه های مثبت گپ تحصیلی است که می تواند قابل توجیه باشد.

اما تاثیر گپ تحصیلی ممکن است منفی هم باشد. مثلا فاصله طولانی میان مقاطع تحصیلی باعث سردی دانشجو در ادامه تحصیل و فراموش کردن بسیاری از دروس شده است.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا با گپ تحصیلی

تعداد افرادی که قصد تحصیل و یا اقامت در کانادا را دارند کم نیست، چیزی در حدود ۵۰۰٫۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این کشور تحصیل می کنند. فرد دارنده ویزای تحصیلی کانادا از مزایای بی شمار تحصیل در کانادا بهره می برد و می توانند در کشوری که از لحاظ سطح کیفی آموزش و زندگی در سطح بالایی قرار دارد تحصیل کنند.

پیش از اپلای برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بهتر است از شرایط دانشگاه در اعطای ویزای تحصیلی اطلاع داشته باشید. برای مثال برخی از دانشگاه ها سختگیری بسیاری در گپ تحصیلی ندارند. اما عموما دانشگاه هایی که تحصیل در آنها رایگان است و یا شهریه پایینی از متقاضی دریافت می شود به دلیل رقابتی بودن، نسبت به گپ تحصیلی سخت گیر هستند.

بنبراین اگر دارای گپ تحصیلی هستید از شرایط دانشگاه مطلع شوید و یا برای تحصیل در کشورهایی که این مقوله برای آنها اهمیت ندارد درخواست دهید.

اگر میخواهید درباره ویزای تحصیلی بیشتر اطلاعات کسب کنید مقاله ویزای تحصیلی کانادا را مشاهده کنید.

حد نرمال گپ چقدر است؟

به طور معمول برای تحصیل در دوره لیسانس در کانادا ۲ تا ۳ سال و برای تحصیل در دوره ارشد تا ۵سال گپ تحصیلی هم قابل توجیه است. برای تحصیل در مقطع دکتری گپ تحصیلی آنچنان مطرح نیست زیرا دانشجو می تواند ثابت کند مشغول به انجام کارهای پژوهشی و علمی بوده است.

در هر صورت در هر مقطع تحصیلی که هستید می بایست وقفه تحصیلی خود را توجیه کرده و دلایل آن را توضیح دهید.

تاثیر گپ تحصیلی

توجیه گپ تحصیلی

خوشبختانه دانشگاه های کانادا گپ تحصیلی قابل توجیه را می پذیرند. البته ممکن است کمی سخت گیری به خرج دهند و این به دلیل نگرانی از فراموشی دروس و آپدیت نبودن اطلاعات متقاضیِ دریافت ویزای تحصیلی کانادا است.

گاهی ممکن است مدارک متقاضی تکمیل باشد و از دانشگاه پذیرش هم دریافت کند اما آفیسر در هنگام بررسی پرونده متقاضی درخواست او را به دلیل وجود گپ تحصیلی رد کند.

برای جلوگیری از تاثیر گپ تحصیلی و ایجاد مشکل در دریافت ویزای تحصیلی کانادا بهتر است مدارکی مبنی بر توجیه گپ تحصیلی ارائه دهید و  توضیح دهید که وقفه تحصیلتان به چه علت بوده است.

مواردی که در توجیه وقفه تحصیلی می توانید به آن استناد کنید عبارتند از:

  • ارائه مدرک و گواهینامه های علمی
  • مدرک زبان
  • ارائه فیش های حقوقی و سابقه بیمه
  • ارائه پرونده پزشکی به جهت توضیح اینکه به دلیل بیماری در حال درمان بوده اید

در هر صورت تا جایی که می توانید از بروز گپ تحصیلی جلوگیری کنید تا در دریافت ویزای تحصیلی کانادا دچار مشکل نشوید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *