هزینه مهاجرت به کانادا

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

هزینه مهاجرت به کانادا – با توجه به این که کانادا یک کشور پیشرفته و صنعتی می باشد، این روزها افراد زیادی برای مهاجرت، کشور کانادا را انتخاب می کنند. شما با مهاجرت به کانادا می توانید از جاذبه های گردشگری، جاذبه های فرهنگی و یا با توجه به این که موسسات آموزشی کانادا خدمات آموزشی با کیفیت بالایی را ارائه می دهند از سفر به این کشور و مزایای آن لذت ببرید. اما برای هر فردی قبل از اقدام به مهاجرت، این سوال پیش می آید که هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است. در ادامه این مقاله از قصران گشت با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را دریافت کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

مهاجرت به کانادا دارای چالش هایی است که یکی از مهم ترین این چالش ها، مسائل مالی و هزینه مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا می باشد. سوالی که ذهن متقاضیان مهاجرت به کانادا را درگیر می کنید این است که برای مهاجرت تحصیلی کانادا، کار و یا سفر توریستی به کانادا هزینه ها چگونه است؟ یا این که حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا و اقامت در آن کشور چقدر می باشد؟

در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.البته این نکته را به خاطر داشته باشید که به دلیل نوسانات قیمت ارز نمی توان اطلاع دقیقی از هزینه مهاجرت به کانادا ارائه داد. در جدول زیر برخی از هزینه های مهاجرت به کانادا آورده شده است:

 

عنوان هزینه ها
هزینه ویزای تحصیلی ثبت پرونده: ۱۵۰ دلار کانادا
شهریه تحصیل کارشناسی در کانادا متغیر بین ۱۵ هزار تا ۳۵ هزار دلار کانادا در سال
شهریه مقطع کارشناسی ارشد در کانادا متغیر بین ۸ تا ۲۰ هزار دلار کانادا در سال
شهریه تحصیل دکتری در کانادا متغیر بین ۶ تا ۹ هزار دلار کانادا در سال
شهریه تحصیل در کالج های کانادا متغیر بین ۵ تا ۱۱ هزار دلار کانادا در سال
شهریه تحصیل در مدارس کانادا متغیر بین ۱۰ تا ۳۵ هزار دلار کانادا در سال
هزینه ویزای کار کانادا هزینه ثبت پرونده: ۱۵۵ دلار کانادا
هزینه ویزای توریستی کانادا ثبت پرونده: ۱۰۰ دلار کانادا
هزینه مهاجرت به کانادا ثبت نام اکسپرس اینتری ۸۲۵ + ۵۰۰ دلار کانادا
هزینه ویزای استارتاپ کانادا ۱۵۷۵ + ۵۰۰ دلار کانادا
حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا حداقل ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار کانادا
هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا< 85 دلار کانادا برای یک نفر
هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا ۱۷۵ دلار کانادا هر نفر برای خانواده
هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا< ۲۵۵ دلار کانادا برای درخواست گروهی

 

هزینه مهاجرت به کانادا به صورت تحصیلی

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا به مراتب کمتر از مهاجرت به کانادا از طریق کار خواهد بود. هزینه تحصیل در کانادا با توجه به ویزای تحصیلی کانادا برابر 5 هزار دلار است که 2500 دلار از این مبلغ برای پذیرش در موسسات آموزشی کانادا و 2500 دلار از این مبلغ برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا به صورت اقساطی پرداخت خواهد شد. هزینه تحصیل در مقاطع مختلف با هم متفاوت است.

برای تحصیل در دوره متوسطه، هزینه مهاجرت به کانادا بین 16 الی 45 هزار دلار و برای کارشناسی و کارشناسی ارشد این مقدار بین 15 تا 25 هزار دلار کانادا که البته با توجه به رشته تحصیلی انتخاب شده، این رقم متفاوت خواهد بود.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار

همان طور که می دانید نرخ بیکاری در کشور کانادا بسیار پایین است از این رو فرد متقاضی برای مشغول به کار شدن در کانادا شانس بالایی دارد. هزینه مهاجرت به کانادا و هزینه اپلای ویزای کار در کانادا 155 هزار دلار کانادا می باشد.

برای کار در کانادا از دو طریق اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری می توان اقدام نمود؛ این دو روش هر کدام هزینه و شرایط خاص خود را دارد. هزینه اسکیل ورکر 10 الی 15 هزار یورو می باشد که این مقدار در اکسپرس اینتری متفاوت است.

حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا باید هزینه های عمومی را نیز پرداخت نمایید. از جمله هزینه مهاجرت به کانادا می توان به هزینه خرید بلیت کشور مقصد، هزینه امرار معاش، هزینه انجام آزمایشات خواسته شده پزشکی و دیگر هزینه ها اشاره کرد.
پس حداقل هزینه مهاجرت به کانادا شامل دو نوع هزینه می باشد:

  1.  هزینه عمومی مهاجرت به کانادا : علاوه بر مواردی که گفته شد، فرد متقاضی باید برای مهاجرت به کانادا، اجاره خانه در کانادا به مدت 1 ماه را که مبلغ آن 1000 تا 2000 دلار است، پرداخت نماید.
  2.  هزینه دولتی مهاجرت به کانادا: این هزینه ها شامل هزینه هایی که فرد متقاضی به هنگام ارسال پرونده خود به اداره مهاجرت باید پرداخت نماید.

حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا

کم هزینه ترین روش مهاجرت به کانادا

در کلانشهر های کانادا فرصت های شغلی زیادی وجود دارد که فرد متقاضی می تواند از مزایای مهاجرت به کانادا با کم ترین هزینه استفاده نماید. با توجه به این که کشور کانادا از نظر اقتصادی روز به روز پیشرفت شایانی دارد، هزینه مالیات در این کشور بسیار کم می باشد اما جزوی از هزینه مهاجرت به کانادا محسوب می شود.
برای اینکه از مزیت اقامت در کانادا با کمترین هزینه بهره مند شوید، ابتدا باید هدف خود را از مهاجرت به کانادا معین کنید.

مهاجرت رایگان به کانادا

متقاضیان زیادی برای سفر خارج خود (چه برای تحصیل و چه برای کار)، مهاجرت به کانادا را انتخاب می نمایند. به همین دلیل است که در سال 2022 کانادا به عنوان دومین کشور ایده آل برای مهاجرت انتخاب گردیده است.

یکی از دغدغه های اصلی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا، بحث هزینه مهاجرت به کانادا است. سوالی که ذهن آن ها را درگیر می کند این است که آیا امکان مهاجرت رایگان به کانادا وجود دارد یا خیر؟

باید گفت که مهاجرت رایگان به کانادا و نداشتن هزینه مهاجرت به کانادا رویایی بیش نیست! حتی اگر شما برای مهاجرت به کانادا تمامی مراحل را خودتان انجام دهید و نیاز به مشاور نداشته باشید، باید هزینه مهاجرت به کانادا را پرداخت نمایید هزینه هایی مثل: آزمایشات پزشکی، ارزیابی مدرک تحصیلی (در مقاطع مختلف) و جمع آوری مدارک و …. . با این تفاسیر، امکان مهاجرت رایگان به کانادا وجود ندارد.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085