قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تمدید ویزای تحصیلی کانادا

اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید بدانید که تمامی ویزا های کانادا از جمله ویزای تحصیلی کانادا دارای مدت اعتبار می باشند و بعد از مدتی باید نسبت به تمدید ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

برای اینکه بخواهید پس از پایان اعتبار ویزا در کانادا بمانید باید ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید. فقط در صورت تمدید ویزای تحصیلی می توانید در کشور کانادا اقامت داشته و تحصیلات خود را ادامه دهید.

در ویزای تحصیلی کانادا یک تاریخ انقضا درج شده است که این تاریخ بیانگر زمانی است که شما باید از خاک کانادا خارج شده و تحصیل خود را متوقف سازید.

اگر می‌خواهید بدانید تاریخ انقضای مجوز تحصیلی شما چه زمانی است باید کافی است به گوشه سمت راست مجوز استادی پرمیت خود نگاه کنید. گاهی فرد متقاضی تمایل دارد تحصیل خود را در کانادا ادامه دهد به همین منظور باید ویزای تحصیلی خود را تمدید کند.

در این مقاله سعی داریم تمدید ویزای تحصیلی کانادا و شرایط و مدارک مورد نیاز آن را مورد بررسی قرار دهیم پس در ادامه همراه ما باشید.

تمدید ویزای تحصیلی کانادا

زمان تمدید ویزای تحصیلی کانادا

چنانچه پس از مهاجرت به کانادا ، قصد اقامت در کانادا به مدت بیشتری را داشته باشید؛ باید از ۳۰ روز (یک ماه) قبل از تاریخ انقضای ویزای تحصیلی کانادا برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا خود، اقدام کنید.

برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا لازم است یکسری نکاتی که در زیر بیان شده را رعایت کنید:

حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که اعتبار پاسپورت شما هم‌زمان با اعتبار ویزای تحصیلی به پایان نرسد یا موقعیت زمانی مشابه نداشته باشد. به‌عنوان‌مثال اگر اعتبار گذرنامه کمتر از یک سال باشد، شما نمی‌توانید برای تحصیل در کانادا به مدت ۲ یا ۳ سال درخواست تمدید ویزای تحصیلی دهید.

برای این کار لازم است ابتدا درخواست یک پاسپورت جدید دهید سپس برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. چنانچه زودتر از موعد مقرر تحصیلات خود را به پایان برسانید، تاریخ انقضای ویزای تحصیلی شما ۹۰ روز پس از فارغ‌التحصیلی است.

تمدید ویزای تحصیلی کانادا قبل از انقضای آن

برای درخواست تمدید ویزای تحصیلی کانادا باید یک ماه قبل از پایان اعتبار مجوز فعلی اقدام کنید. توجه داشته باشید که تمدید ویزای تحصیلی نمی‌تواند بیشتر از تاریخ انقضای پاسپورت شما باشد. اگر متقاضی قبل از انقضای ویزای تحصیلی برای تمدید اقدام کند، موقعیت اقامت کانادا خود را از دست نمی‌دهد و فقط باید هزینه تمدید به مبلغ ۱۵۰ دلار کانادا را پرداخت نماید.

چنانچه نتیجه تمدید ویزای تحصیلی تا زمان انقضا معلوم نشود، متقاضی می‌تواند تا زمان رسیدگی به درخواست او با وضعیت ضمنی در کانادا اقامت داشته باشد. اگر در این بازه زمانی (ضمنی) خاک کانادا را ترک کنید دیگر نمی‌تواند به این کشور باز گردد. حتی اگر شما برای اقامت دائم کانادا درخواست داده باشید نباید تا اعلام نتایج درخواست از کانادا خارج شوید.

تمدید ویزای تحصیلی کانادا

تمدید ویزای تحصیلی کانادا پس از انقضا

جهت اقامت در کانادا برای تحصیل به‌صورت قانونی نیاز به وضعیت اقامت تحصیلی (student status) خواهید داشت. ممکن است این وضعیت به دو دلیل معتبر نباشند:

 1. تاریخ انقضای ویزای تحصیلی متقاضی گذشته باشد.
 2. شرایط کار دانشجو در کانادا (مثلاً حداکثر ۲۰ ساعت در طول هفته) رعایت نشده باشد.

اگر متقاضی درخواست وضعیت اقامت تحصیلی خود را تجدید کند می‌تواند تا اعلام نتایج وضعیت در کشور کانادا بماند. در این صورت متقاضی باید هم هزینه مربوط به برگرداندن وضعیت اقامت تحصیلی به مبلغ ۲۰۰ دلار کانادا و هم هزینه تمدید ویزای تحصیلی به مبلغ ۱۵۰ دلار کانادا را پرداخت نماید.

مدارک لازم برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا

برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا باید مدارکی را ارائه دهید که این مدارک شامل موارد زیر است:

 • نامه پذیرش و ثبت‌نام در مراکز آموزشی کانادا
 • مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی (برای اینکه ثابت کنید توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیلی و اقامت در کانادا را دارید.)
 • پاسپورت معتبر (توجه داشته باشید که اعتبار پاسپورت شما باید حتماً بیشتر از مدت اعتبار تمدید ویزای تحصیلی که درخواست می‌دهید باشد)
 • عکس بیومتریک
 • کپی سند ازدواج (در صورت تأهل)
 • کپی مدارک مهاجرت به کانادا
 • فیش واریزی که برای تمدید ویزا پرداخت کرده‌اید

مراحل تمدید ویزای تحصیلی کانادا

مرحله اول-دریافت بسته درخواست تمدید ویزای تحصیلی کانادا: این بسته شامل تمامی فرم‌های مربوط به تمدید ویزای تحصیلی و راهنمای درخواست برای تمدید است.

مرحله دوم-آماده سازی بسته درخواست تمدید ویزای تحصیلی کانادا: تمامی فرم‌های مربوطه را پر کنید. قبل از زدن دکمه تأیید دوباره چک کنید تا سؤالی را بدون جواب نگذارید. پس از تأیید یک صفحه برای امضا نمایش داده می‌شود که دارای بارکد است و شما باید این صفحه را پرینت گرفته و امضا کنید و تاریخ بزنید. پس از امضا باید این صفحه را روی بسته خود قرار دهید.

مرحله سوم-پرداخت هزینه‌ها: باید هزینه مربوط به تمدید ویزای تحصیلی کانادا به مبلغ ۱۵۰ دلار کانادا را پرداخت کنید.

مرحله آخر-درخواست تمدید ویزا را ارسال نمایید: درخواست را به نشانی‌ای که روی بسته درخواستی درج شده ارسال کنید. فیش پرداختی و مدارک را در بسته دیگری قرار داده و ارسال نمایید.

تمدید ویزای تحصیلی کانادا

بعد از تمدید ویزای تحصیلی کانادا چه باید کرد؟

شما می‌توانید بعد از تمدید ویزای تحصیلی خود، در کانادا اقامت داشته و به تحصیل خود ادامه دهید؛ اما لازم است چند کار دیگر نیز انجام دهید. اصلی‌ترین اقدام پیش از تمدید ویزای تحصیلی کانادا، به‌روز کردن مدارک مهاجرتی و بیمه است. اقدامات دیگر عبارت‌اند از:

 • تمدید طرح خدمات پزشکی و درمانی (MSP)
 • تمدید شماره بیمه (SIN)
 • اضافه‌کردن تاریخ اعتبار جدید ویزای تحصیلی کانادا در سایت‌های (Reminder System) و Student Service Centre
 • کلام آخر

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تمدید ویزای تحصیلی و شرایط آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. چنانچه در خصوص مهاجرت کانادا و همچنین دریافت ویزای تحصیلی کانادا سؤالی داشتید می‌توانید با ما تماس حاصل کنید. متخصصان ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان هستند.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *