مهاجرت استانی کانادا

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

مهاجرت استانی کانادا (یا همان PNP) مناسب افرادی است که مهارت و توانایی، تحصیلات و همین‌طور تجربه کاری‌شان به اقتصاد یک استان یا قلمرو خاصی در کانادا کمک کند. شما می‌توانید با ویزای کار استانی، اقامت کانادا را اخذ نمایید.

هر یک از استان‌های کانادا (به جز کبک و نوناووت) سیاست‌های خاص خود را برای متقاضیان مهاجرت استانی اجرا می‌کنند. به‌عنوان‌ مثال هدف از یک استان ممکن است پذیرش دانشجو باشد و در استان دیگر هدف پذیرش افراد ماهر و حرفه‌ای جهت کار و تجارت باشد. در ادامه در مورد مهاجرت استانی و شرایط و پروسه آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

مهاجرت استانی کانادا

شرایط مهاجرت استانی کانادا

همان‌طور که گفته شد هر یک از استان‌های کانادا برنامه خاص خود را برای مهاجران در نظر می‌گیرند. ابتدا هرکدام از استان‌هایی که برنامه مهاجرت استانی (PNP) ارائه می‌دهند، یک فهرست از مشاغل و مهارت‌هایی که لازم دارند اعلام می‌کنند. پس اولین شرط ورود به استان‌های کانادا و دریافت ویزای کانادا این است که عنوان شغلی یا تحصیلات شما در این فهرستی که منتشر شده وجود داشته باشد. بعد از آن باید برای استان مدنظر امتیازات لازم را کسب نمایید تا در فهرست افراد منتخب قرار بگیرید.

معمولاً استان‌های برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) به سه گروه افراد نیاز دارند که این سه گروه شامل دانشجویان، تجار و افراد ماهر و حرفه‌ای هستند.

پروسه اپلای در برنامه مهاجرت استانی کانادا

اینکه کدام استان را برای مهاجرت استانی انتخاب کنید تا موفق شوید، به شغل، حرفه و تحصیلات شما و همچنین شهری که برای اقامت در کانادا دوست دارید، بستگی دارد. متخصصان ما در قصران گروپ در این امر همراه شما خواهند بود تا شما دیگر نگرانی در این باره نداشته باشید.

پس از اینکه استان مورد نظر خود را جهت مهاجرت استانی انتخاب نمودید باید برای آن استان درخواست کاندیداتوری ارسال نمایید. سپس استان مقصد معیارهای مختلف از جمله نیازهای مهاجرت استانی، راستی‌آزمایی، قصد شما از اقامت در این استان کانادا و کسب امتیازات لازم و نمره قبولی شما در اکسپرس اینتری را مورد بررسی قرار می‌دهد. دولت استانی کانادا پس از وارسی تمام این موارد در خصوص شایستگی شما برای مهاجرت استانی و اخذ اقامت کانادا تصمیم‌گیری می‌کنند.

مهاجرت استانی کانادا

گزینه‌های مهاجرت استانی به کانادا

برای درخواست PNP دو گزینه روبروی شما قرار دارد:

درخواست کاغذی

در این نوع پروسه مهاجرت استانی (PNP)، فرد باید درخواست خود را جهت اخذ نمایندگی به صورت کاغذی یا غیر اکسپرس به قلمرو مورد نظر اعلام نمایند. پس از اینکه درخواست فرد متقاضی توسط استان مذکور پذیرفته شد آنگاه او می‌تواند برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست خود را به اداره مهاجرتی این کشور ارسال نماید. لازم به ذکر است که متقاضی باید این درخواست‌ها را به صورت یک تقاضای کاغذی ارسال نماید.

اکسپرس اینتری Express Entry process

اکسپرس اینتری (فرایند آنلاین) نوع دیگر مهاجرت استانی به کاناداست. بسیاری از استان‌های کانادا جهت پذیرش بهتر و کارآمدتر از روش اکسپرس اینتری استفاده می‌نمایند.

به طور کلی دو روش برای اجرای این فرایند آنلاین وجود دارد:

روش اول اینکه متقاضی باید با استان مورد نظر تماس گرفته و جهت فرایند آنلاین (اکسپرس اینتری) خود درخواست دهد. اگر درخواست فرد متقاضی تأیید شد و پاسخ استان مقصد مثبت بود، وی می‌تواند یک پروفایل کاربری اکسپرس اینتری ایجاد کند یا اگر قبلاً چنین حسابی داشته می‌تواند برای مهاجرت استانی به کانادا آن را به‌روزرسانی کند.

روش دوم این است که فرد یک حساب کاربری اکسپرس اینتری ایجاد کند و نسبت به استان مورد نظر خود ابراز علاقه کند. پس از اینکه استان یا قلمرو مقصد پاسخ فرد را دهد، وی می‌تواند برای مهاجرت استانی به روش اکسپرس اینتری اقدام نماید. البته شایان ذکر است که متقاضی باید شرایط لازمه جهت مهاجرت را داشته باشد.

اصلی‌ترین ایالت‌هایی که برنامه اکسپرس اینتری برای متقاضیان ارائه می‌دهند عبارت‌اند از:

 • منیتوبا
 • انتاریو
 • ساسکاچوان
 • پرنس ادوارد

مهاجرت استانی کانادا

لیست استان‌هایی که برنامه مهاجرت استانی کانادا ارائه می دهند

در این بخش از مقاله فهرست استان‌هایی که شما می‌توانید برای ویزای مهاجرت استانی اقدام نمایید آورده شده است. البته قابل ذکر است که معیار هر یک از این استان‌ها جهت پذیرش مهاجران متفاوت است:

 • بریتیش کلمبیا
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • قلمروهای شمال غربی
 • ساسکاچوان
 • مانیتوبا
 • آلبرتا
 • نیوبرانزویک
 • یوکان
 • نوا اسکوشیا
 • انتاریو
 • جزیره پرنس ادوارد

سخن پایانی

همانطور که در این نوشته بیان شد مهاجرت استانی کانادا می‌تواند یک راه سریع و آسان برای مهاجرت به کانادا باشد. دولت کانادا اختیارات کاملی در خصوص پذیرش مهاجرین و متخصصان به دولت‌های استانی داده است. مهاجرت استانی هم برای مهاجرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و هم برای استان‌هایی با کمبود نیرو کار ماهر و حرفه‌ای روبرو هستند امری سودمند است. چنانچه سؤالی در مورد مهاجرت استانی کانادا و شرایط آن دارید متخصصان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

مقالات مرتبط

ویزای جاب آفر کانادا

روش های متفاوتی برای مهاجرت و اقامت در کانادا وجود دارد. یکی از این روش ها، دریافت ویزای جاب آفر […]

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بهترین کشورها برای مهاجرت در 2023

بهترین کشورها برای مهاجرت – اگر قصد مهاجرت داشته باشید، مطمئنا اولین سوالی که برایتان پیش می آید این است […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – 2023

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – 2023 یکی از کشورهای مهاجرپذیر جهت مهاجرت تحصیلی کشور […]

زمان مطالعه : 3 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085