ویزای هنرمندان کانادا

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

کشور پهناور کانادا یکی از کشورهایی است که هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیاست و انواع ویزاها را بر حسب نیاز متقاضی صادر می کند که یکی از انها ویزای هنرمندان کانادا است.

دلایل و اهداف سفر به کانادا متفاوت است، به همین جهت انواع ویزاهای کانادا شامل ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری کانادا، ویزای توریستی کانادا و ویزای خود اشتغالی کانادا برای متقاضیان سفر به این کشور صادر می شود . ویزای هنرمندان کانادا نوعی ویزای خود اشتغالی است که متقاضی دریافت این ویزا می بایست دارای شرایط و مدارکی باشد. در این نوشته به توضیح ویزای هنرمندان کانادا، شرایط و چگونگی دریافت آن می پردازیم.

ویزای هنرمندان کانادا

متقاضی دریافت ویزای هنرمندان کانادا باید در 5 سال گذشته از تاریخ درخواست برای دریافت ویزا، دست کم 2 سال را در رشته ای ورزشی و یا هنری فعالیت مرتبط داشته باشد. تنها دارا بودن مدرک در دریافت این ویزا موثر نیست و فرد باید در رشته خود دارای فعالیت موثر باشد.

افرادی که در مشاغلی مانند آهنگسازی، مترجمی، ویراستاری، نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی فعالیت می کنند می توانند برای دریافت ویزای هنرمندان درخواست دهند.

ویزای هنرمندان کانادا

شرایط ویزای هنرمندان کانادا

متقاضی اخذ ویزای هنرمندان کانادا باید اثبات کند به حرفه خود به اندازه کافی مسلط است و در صورت اشتغال در کانادا برای این کشور مفید خواهد بود و سود قابل توجهی را وارد کانادا می کند.

به علاوه متقاضی باید توانایی اثبات ادامه فعالیت های هنری خود در کانادا را داشته باشد. اغلب بررسی پرونده فرد از 5 سال قبل از تاریخ ارائه درخواست بررسی می شود و متقاضی باید در طول این 5 سال 2 سال فعالیت حرفه ای داشته باشد.

متقاضی دریافت ویزای هنرمندان کانادا باید با ارائه مدارکی که مهمترین آن تمکن مالی است عنوان کند که می تواند هزینه های زندگی خود در کانادا را بپردازد. همچنین بیزنس پلن یا برنامه کاری متقاضی در کانادا باید قابلیت اجرایی داشته باشد و از طرف دولت مورد استقبال قرار گیرد.

متقاضی دریافت ویزای هنرمندان کانادا باید افسر بررسی کننده پرونده را مجاب کند که فعالیت او در کانادا سودآور است و بر اقتصاد کانادا تاثیر مثبت دارد.

دارا بودن امتیازات کافی در دریافت ویزای هنرمندی کانادا دراخذ ویزا بسیار موثر است.

شاخص هایی مانند تحصیلات، تجربه و سن در کسب امتیاز و بالا بردن آن موثر هستند. سن عامل بسیار مهمی در کسب امتیاز است، افرای که در  بازه سنی 20 تا 49 قرار دارند امتیاز بالاتری دیافت می کنند. مدرک تحصیلی بالا نیز از مواردی است که بر امتیازات فرد اضافه می کند.

از دیگر شرایط دریافت ویزای هنرمندان کانادا تسلط بر  یکی از زبان های رایج در کاناداست. متقاضی دریافت ویزای هنرمندان کانادا باید به یکی از زبان های فرانسه و یا انگلیسی صحبت کند و در آزمون آیلتس و یا یکی از آزمون های درخواست شده نمره مورد نظر را دریافت کند.

به خاطر داشته باشید آن دسته از متقاضیانی که سابقه دریافت یکی از ویزاهای کانادا در گذشته را دارند برای دریافت ویزای هنرمندی کانادا شانس بیشتری دارند. به طور مثال افرادی که با اخذ ویزای تحصیل کانادا مدتی را در کانادا حضور داشته و زندگی کرده اند امتیاز بیشتری برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا دارند.

ویزای هنرمندان کانادا

مدارک اخذ ویزای هنرمندان کانادا

برای دریافت هر نوع ویزای کانادا باید مدارک مربوط به آن و خواسته شده را جمع آوری کنید.

به خاطر داشته باشید که هر گونه نقص یا جعل در مدارک خواست شده می تواند اخذ ویزای شما را به تعویق انداخته یا منجر به ریجکت شدن آن شود.

برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا مدارک زیر ضروری است:

  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی سلامت پزشکی
  • مدارک تحصیلی
  • نمره آزمون زبان آیلتس یا تافل
  • مدارک شناسایی شامل گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی
  • تمکن مالی
  • مدارک مربوط به کسب و کار و حرفه و سابقه کار متقاضی

مراحل دریافت ویزای هنرمندان کانادا

پیش از هر اقادامی برای دریافت دریافت ویزای هنرمندان کانادا بهتر است از شرایط و چگونگی دریافت این ویزا اطلاع پیدا کنید. ر صورتی که سابقه کار و تجربه کافی در حرفه خود ندارید بهتر است کمی صبر کنید و دست پر برای ریافت ویزا اقدام نمایید. ععدم تجربه و سابقه کار کافی در حرفه تان باعث رد درخواست شما می شود.

گام اول برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا برقراری ارتباط با اداره مهاجرت کانادا است. درخواست خود را توسط ایمیل مطرح کرده و در صورتی که تایید شود فرم های مربوط به اخذ ویزا برایتان ارسال شده که باید با دقت تمامی اطلاعات درخواست شده را وارد کرده و فرم ها را تکمیل نمایید.

مدارک تکمیل شده را همراه با فیش واریزی هزینه ها را برای سازمان مهاجرت ارسال نمایید. در صورتی مشکلی در فرم ها و اطلاعات درخواست شده وجود نداشته باشد به شما اطلاع داده شده و باید با دریافت وقت برای انجام بیومتریک و انگشت نگاری به یکی از مراکز  VACمراجعه نمایید.

 در صورت تایید همه مراحل و مدارک متقاضی میتواند برای دریافت ویزای خود عمل نماید. برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه می توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کرده و دریافت ویزای خود را به شرکتی که این خدمات را ارئه می دهد بسپارید.

ویزای هنرمندان کانادا

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزای هنرمندان کانادا

با دریافت یکی از ویزاهای کانادا و البته دارا بودن شرایط می توانید تابعیت و اقامت دائم کانادا را اخذ کنید.

برای دریافت اقامت کانادا با ویزای هنرمندی کانادا فرد باید ثابت کند که بعد از دریافت ویزای خوداشتغالی به مدت 3 تا 5 سال در کانادا حضور داشته و فعالیت کاری خود را ادامه داده، بدهی ای به دولت ندارد و مطابق با قوانین این کشور عمل کرده است.

بهترین شهرهای کانادا برای اشتغال هنرمندان

پیش از درخواست و اقدام  برای دریافت ویزای هنرمندی کانادا بهتر است درباره شهرهای کانادا و به خصوص شهرهایی که فعالیت های هنری در آنها بیشتر انجام می شود و شرایط برای زندگی هنری بهتر است اطلاعات کسب کنید.

به طور مثال در میان شهرهای کانادا ونکوور به عنوان شهری که رشته های هنری زیادی در دانشگاه های آن تدریس میشود بیشتر شناخته می شود. اقسام  نمایشگاه های سالانه و گالری ها در این شهر برگزار شده و هنرمندان بسیاری در این شهر سکونت دارند.  سیاستمداران این شهر از هنرمندان و بخش هنری به خوبی حمایت می کنند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کاری یا تحصیلی کانادا را دارید با مشاوران ما در قصران گروپ در تماس باشید.

مقالات مرتبط

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – 2023

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – 2023 یکی از کشورهای مهاجرپذیر جهت مهاجرت تحصیلی کشور […]

زمان مطالعه : 3 دقیقه

برترین دانشگاه‌های کانادا

کانادا یکی از مقصد پرطرف‌دار برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. در اینکه دانشگاه‌های کانادا از کیفیت […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا و بررسی شرایط آن – تحصیل در رشته‌های پزشکی کانادا، یکی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به کانادا […]

زمان مطالعه : 5 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085