قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بدترین استان کانادا برای زندگی

همیشه در اکثر مقالات و مطالب در رابطه با بهترین استان های کانادا و بهترین امکانات رفاهی کانادا برای زندگی و تحصیل مطالعه کرده اید و با بهترین شهرهای کانادا برای زندگی کانادا آشنا شده اید و تصور کاملا خوبی از تمام استان های این کشور دارید اما تمام شهرها و مناطق کانادا برای زندگی و یا مهاجرت مناسب نیستند و مادر این نوشته به معرفی بدترین  استان کانادا برای زندگی می پردازیم.

قبل از هر چیز اجازه دهید یک بررسی کلی از کشور کانادا داشته باشیم. کانادا کشوری است که به ۱۳ بخش سیاسی مختلف تقسیم شده که ۱۰  بخش آن استان  و ۳ بخش آن قلمرو یا سرزمین است. تفاوت این دو دسته بندی کاملاً بر اساس قانون اساسی است. به این ترتیب استان‌ها می‌توانند به تنهایی از اختیارات قانون اساسی استفاده کنند، در حالی که سرزمین‌ها فقط می‌توانند در محدوده اختیارات تفویضی پارلمان کانادا فعالیت داشته باشند.

با این وجود و علیرغم تفاوت در طبقه بندی های اداری آنها همه استان ها و قلمروهای کانادا به عنوان بخش های مساوی در نظر گرفته می شوند. اگرچه نوناووت به طور رسمی یک استان کانادا نامیده نمی شود، اما بدترین منطقه برای زندگی در کانادا است!

بدترین استان کانادا

نوناووت – ایالت روستایی کانادا

نوناووت بزرگترین قلمرو کانادا است که حدود یک چهارم (۲۱٪)  از کل قلمرو کانادا را شامل می شود. این دومین منطقه کم جمعیت در کانادا است و فقط ۰٫۰۱٪ تراکم جمعیت کانادا را شامل می شود.

نوناووت همچنین محل زندگی اینوئیت‌ها ( اسکیموهای کانادا)  است که ۸۵  درصد از کل جمعیت این منطقه را تشکیل می‌دهند .

زندگی سنتی آن‌ها با تمام آداب مخصوص به خود ، غذاها و لباس‌های بومی ممکن است برای گردشگران جذاب باشد. شفق شمالی و آب و هوای شدیدا سرد و مناظر قطبی در این منطقه منحصر به فرد است و در هیچ جای دنیا نظیرش را پیدا نمی کنید.

نوناووت(Nunavut)، بزرگ‌ترین قلمرو در شمال شرقی کانادا است و تمام شمال کانادا را شامل می شود. نوناووت یکی از دورافتاده‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین مناطق در جهان است. پایتخت و مهمترین بخش آن شهر ایکالویت است که در جزیره بافین قرار دارد.

اما چرا بدترین استان کانادا برای زندگی است؟ نوناووت از سمت شمال به اقیانوس منجمد شمالی و از شرق به گرینلند متصل می‌شود. تنها مرزهای زمینی آن با مانیتوبا و ساسکاچوان از سمت جنوب و نورث وست تریتوریز در غرب است. به دلیل آب و هوای سرد و همیشه پوشیده از برف در اینجا حیوانات قطبی به وفور دیده می شوند. زبان‌های رسمی اینوئیت ها انگلیسی و فرانسوی است و اکثر جمعیت در مرکز زندگی می کنند و باقی جمعیت به طور پراکنده در سایر مناطق.

نوناووت اغلب به عنوان ” ایالت روستایی کانادا ” شناخته می شود، با توجه به اینکه اینوئیت ها مردمان بومی نوناووت هستند آنها هنوز هم با عادات زندگی و بقای اجدادی خود مانند شکار گوشت، استفاده از خز برای لباس، استفاده از دندان و استخوان حیوانات برای ابزارهای مختلف زندگی استفاده می کنند.

تولید ناخالص داخلی این منطقه در سال ۲۰۲۱ ، ۳٫۳۸  میلیارد دلار کانادا بود که بعد از یوکان کمترین میزان در کل کانادا است.

 معدن در حال حاضر یکی از بزرگترین بخش های خصوصی در منطقه است. که افراد زیادی از این منطقه در آن مشغول به کار هستند.

 طلا، مس و الماس در حال حاضر بیشترین منابع معدنی هستند و روی و نقره نیز در این منطقه وجود دارد.

در عین حال، هزینه استخراج یکی از بزرگترین مسائلی است که معدنچیان با آن مواجه هستند، در درجه اول به دلیل اکوسیستم قطب شمال و آب و هوا و بعد به دلیل هزینه های هنگفت حمل و نقل ماشین آلات در سراسر این قلمرو وسیع از بخش معدن درآمد چندانی حاصل نمی شود.

یکی از دلایل تعبیر بدترین استان کانادا برای زندگی این است که به نظر نمی رسد افراد غیربومی بتوانند در این منطقه زندگی راحتی داشته باشند. دلایل مختلفی بر این امر موثر است که به برخی از آنها اشاره می کنیم.

چرا نوناووت بدترین منطقه برای زندگی در کانادا است؟

هزینه های بالای زندگی یکی از دلایل نامگذاری بدترین استان کانادا برای زندگی

قیمت غذا و امکانات رفاهی و همچنین اینترنت در این منطقه به طور قابل توجهی بالاتر از هر استان دیگری در کانادا است. سرو یک  نوشیدنی در کافه تا ۶ برابر بیشتر از یک کافه­ ی شهری در تورنتو هزینه بر می دارد.

عمده علت زینه بالای غذا در این منطقه این است که مالیات در نوناووت ۴ برابر بیشتر از سایر استان های کانادا است!

بدترین استان کانادا

قیمت بالای پرواز

از جمله دلایل بدترین استان کانادا برای زندگی بودن این استان این است که نوناووت دورافتاده ترین منطقه در کانادا است. دسترسی به آن فقط از طریق هوایی امکان پذیر است. زندگی در نوناووت به جوامع کوچک و جداگانه تقسیم می شود و به همین دلیل است که پروازها به این منطقه اغلب کم جمعیت است که این خود عاملی است که در افزایش قابل توجه قیمت بلیط در مقایسه با سایر مقاصد کانادا به ویژه در طول تعطیلات اثر دارد.

کمبود امکانات رفاهی دلیل دیگر بدترین استان کانادا بودن است

پیاده روها، رمپ های پارکینگ، آسانسورها و امکانات ویژه دسترسی به صندلی چرخدار در نوناووت به سختی وجود دارد و این بیشتر به دلیل بارش برف در اکثر اوقات سال است. حمل و نقل عمومی در این منطقه وجود ندارد یا زیرساخت قوی ای ندارند که این خود شرایط فوق العاده دشواری را برای ساکنین ایجاد می کند.

نوناووت جاده ندارد!

گذشته از کمبود یا نبود حمل و نقل عمومی، رانندگی با وسیله نقلیه شخصی در نوناووت نیز مشکل ساز است. در کلِ قلمروء ۲  میلیون کیلومتر مربعی ، فقط  ۸۵۰  کیلومتر جاده وجود دارد. در حالی که سفر با هواپیما بسیار گران تمام می شود سفر جاده ای و با ماشین شخصی نیز بسیار ناامن است.

نرخ بالای بیکاری

نرخ بالای بیکاری حدود ۱۴٪ و ۱۵٪  به طور مداوم باعث ایجاد آماری بد در نوناووت می شود.

جدیدترین داده ها ثابت می کند که نوناووت یکی از فقیرترین استان های کانادا است زیرا فرصت های شغلی پایدار و زیادی وجود ندارد.

علاوه بر این، نیروی کار در اینجا به خوبی برای موقعیت های شغلی اداری آموزش نمی بینند و استان های دیگر مجبور می شوند نیروی کار به این استان بفرستند.

بدترین استان کانادا

شرایط آب و هوایی بد و غیر قابل پیش بینی

زمستان‌ها در نوناووت طولانی است در اغلب ماه های سال در ین منطقه برف می بارد. دمای هوا تا منفی ۳۰ درجه هم تجربه میشود که فعالیت های بیرون از خانه را با سختی همراه می کند. علاوه بر این، جولای تنها ماه از سال است که برف نمی بارد!

تحصیل در نوناووت

هیچ دانشگاهی در این منطقه وجود ندارد و تنها یک کالج به نام Nunavut Arctic در نوناووت دیده می شود. اغلب محصلان برای تحصیل به سایر استان های کانادا مهاجرت می کنند.

مهاجرت به نوناووت

برای مهاجرت به کانادا، نوناووت گزینه مناسبی نیست. علاوه بر شرایط سخت زندگی در این استان، نوناووت هیچ برنامه مهاجرت استانی برای علاقه مندان در نظر نگرفته است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

برای مهاجرت به کانادا یا تحصیل در کانادا بهتر است سایر استانه ای این کشور را انتخاب کنید. زیرا شرایط زندگی و تحصیل در این منطقه مناسب همگان نیست!

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *