بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت و زندگی

امروزه به دلایل مختلفی افراد تصمیم به مهاجرت و ترک کشور خود می گیرند. عواملی از قبیل ادامه تحصیل، پیدا کردن موقعیت شغلی بهتر و سرمایه گذاری از مواردی هستند که باعث مهاجرت افراد می شود.

در سال های اخیر کانادا جزو کشورهای مهاجر پذیر بوده و تعداد زیادی مهاجر از کشورهای دیگر علی الخصوص ایران  وارد  کانادا شده اند. کانادا دومین کشور پهناور دنیا می باشد  و  روند جذب مهاجر در این کشور در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است. مسئولان کشور کانادا با سیاست جذب مهاجر و سرمایه گذاری مهاجران روی ملک بهره ی مالی زیادی برده اند.

اما قبل از تصمیم به مهاجرت این مسئله مطرح است که کدام شهر، مقصد مناسبتری برای شما خواهد بود. عوامل مهمی در انتخاب شهر مقصد موثر هستند. مواردی مانند هزینه های زندگی، فراوانی کار، شرایط  تحصیل، شرایط رفاهی و بهداشتی از مواردی هستند که در انتخاب شهر مقصد میبایست در نظر داشته باشید.  در این مقاله به معرفی بهترین شهرها برای مهاجرت به کانادا می پردازیم. با قصران گروپ همراه باشید.

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت و زندگی

تورنتو

تورنتو بزرگترین شهر استان انتاریو به حساب می آید. جمعیت شهر تورنتو چیزی در حدود 3 میلیون نفر است. این شهر دیدنی دارای جاذبه های فراوانی مانند جزیره تورنتو، باغ وحش تورنتو، و برج سی ان می باشد که افراد زیادی را به خودش جذب کرده است.

دمای هوا در تورنتو نه بسیار گرم و نه بسیار سرد است. در فصل تابستان دمای هوا به بیشتر از 30 درجه نمی رسد و در زمستان ها معمولا حدود  3-  است. تورنتو با داشتن دانشگاه هایی مهم میزبان افرادی است که به قصد ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند.

هزینه های زندگی در شهر تورنتو نسبتا بالا می باشد اما در عوض دستمزد نیروی کار در این شهر قابل قبول بوده و می توان گفت بالاست. شهر تورنتو دارای تمامی امکانات رفاهی و مورد نیاز برای یک زندگی ایده آل را دارا است. موقعیت شغلی فراوان، موسسات و دانشگاه های عالی و با کیفیت، سیستم حمل و نقل کارآمد و درآمد بالا از فاکتورهایی است شهر تورنتو با داشتن آن به مکانی ایده آل برای زندگی، کار و یا تحصیل تبدیل شده است.

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت و زندگی

ونکوور

ونکوور سومین شهر پرجمعیت کشور کاناداست. مردم این شهر به زبان انگلیسی صحبت می کنند. گرانترین بازار مسکن در کشور کانادا متعلق به ونکوور است همچنین به دلیل نزدیکی با مرزهای ایالت متحده ( حدودا 2 ساعت ) جزو شهر های محبوب کشور کانادا به شمار می آید.

مسکن و به طور کلی هزینه های زندگی در این شهر بالا است. خانه های اجاره ای در این شهر بدون اثاثیه هستند و 12 ماهه اجاره داده میشوند. این شهر از نظر کیفیت علمی در جایگاه مطلوبی قرار دارد. وجود دانشگاه های برتر کشور در ونکوور، همچنین مدارس عالی، کیفیت تحصیل و آموزش را تا حد بالایی تضمین می کند. جالب است بدانید که تعداد مهاجرین ایرانی در این شهر نسبت به سایر شهرها بسیار کمتر است که از عوامل آن هزینه های بالای زندگی و مسافت بسیار زیاد این شهر از ایران می باشد.

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت و زندگی

اتاوا

اتاوا چهارمین شهر پرجمعیت کانادا و پایتخت کشور کانادا می باشد. بدیهی است که تمام امکاناتی که یک پایتخت باید داشته باشد دراین شهر یک جا جمع است. با وجود اینکه این شهر پایتخت کانادا بوده اما هیاهو و شلوغی شهر تورنتو را ندارد، با این وجود جزو انتخاب های ایرانیان مهاجر می باشد.

فرصت های شغلی در شهر اتاوا فراوان است و هزینه اجاره خانه در این شهر به نسبت شهرهای دیگر کمی منطقی تر است. کیفیت زندگی در شهر اتاوا بالا و نرخ جرم و جنایت در کمترین حد خود است.

زندگی شهری در این شهر به خوبی قابل مشاهده است. انواع رستوران ها، موزه ها، مکان های جذاب و دیدنی باعث سرگرمی مهاجران و مردمان این شهر شده است.

تکنولوژی و آی تی در این شهر بسیار پیشرفت کرده است و بیشتر مشاغل در این حوزه فعالیت می کنند. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید شهر اتاوا می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. به هر حال پایتخت نشینی چیز دیگریست!

اتریش 1 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

مونترال

مونترال شهر دو زبانه کانادا و شهریست که به خاطر زمستان های طولانی و سردش شهرت دارد. اگر با سرما میانه ی خوبی ندارید این شهر را برای مهاجرت به هیچ وجه انتخاب نکنید. مردم مونترال به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند اما زبان غالب فرانسوی است. پس اگر قصد سفر به این شهر را دارید زبان فرانسه ی خود را تقویت کنید.

این شهر در استان کبک قرار دارد و موقعیت شغلی فراوانی در این شهر یافت می شود. هزینه های زندگی در این شهر نسبتا پایین بوده  و برای مهاجرت و زندگی گزینه ی اقتصادی و مناسبی است.

کیفیت زندگی در این شهر مطلوب است، خدمات درمانی و کیفیت آموزش در حد بالایی عرضه میشود که باعث شده افراد زیادی تمایل به زندگی و داشتن شغل دراین شهر باشند.

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت و زندگی

کلگری

یکی از شهرهای ایالت آلبرتا، کلگری می باشد که جمعیتی در حدود 1.400.000 نفر دارد و  به عنوان چهارمین شهر کانادا شناخته می شود. برخلاف سایر شهرهای کشور کانادا، کلگری شهری آفتابی با وزش بادهای شدید می باشد. این شهر که ساکنین آن بیشتر جوانان هستند با مرکز استان فاصله چندانی ندارد. اقتصاد و درآمدزایی شهر کلگری وابسته به صنایعی مانند کشاورزی، گردشگری و مواد نفتی است به همین جهت این شهر را می توان یکی از ثروتمندترین شهرهای کانادا و البته دنیا دانست. از ویژگی های عجیب این شهر این است که زندگی شبانه در کلگری جریان ندارد و کلاب ها  ورستوران ها در این شهر تا ساعات مشخصی فعالیت می کنند.

نرخ دریافت مالیات در این شهر بسیار پایین بوده و چیزی در حدود 5 درصد می باشد، به همین جهت است که مردمان این شهر ثروتمند تلقی می شوند.

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت و زندگی

با وجود اینکه هوا در بیشتر مواقع آفتابی است اما زمستان های این شهر نیز سرد و نسبتا طولانی است. آثارباستانی و بناهای قدیمی در این شهر به وفور دیده نمی شود زیرا کلگری شهری تازه ساز و جوان است.

دراین مقاله سعی کردیم شما را با شهرهایی از کانادا که گزینه ی مناسبی برای زندگی و کار هستند آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و شرایط مهاجرت و زندگی در این کشور با کارشناسان ما در قصران گروپ تماس بگیرید. 02122118085

مقالات مرتبط

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – 2023

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – 2023 یکی از کشورهای مهاجرپذیر جهت مهاجرت تحصیلی کشور […]

زمان مطالعه : 3 دقیقه

برترین دانشگاه‌های کانادا

کانادا یکی از مقصد پرطرف‌دار برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. در اینکه دانشگاه‌های کانادا از کیفیت […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا و بررسی شرایط آن – تحصیل در رشته‌های پزشکی کانادا، یکی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به کانادا […]

زمان مطالعه : 5 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085