قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوسنی و هرزگوین ۲۰۲۴

بوسنی و هرزگوین یکی از کشور‌های مسلمان در شرق اروپا است. بنابراین برای ایرانی‌های مسلمان مهاجرت به این کشور می‌تواند از نظر فرهنگی شرایط مناسبی را ایجاد کند. یکی از دلایل شهرت بوسنی و هرزگوین، طبیعت زیبایی است که در این کشور وجود دارد. به خصوص اگر شما در اواخر بهار و اوایل تابستان به این کشور بروید؛ قطعاً محو تماشای آن خواهید شد. ما در این مطلب قصد داریم در مورد شرایط تحصیل در کشور بوسنی و هرزگوین صحبت کنیم.

کسانی که در این کشور درس می‌خوانند از خدمات بانکی، بیمه درمانی، چاپ مقالات در ژورنال‌های معتبر، استفاده از خدمات خوابگاهی، تسهیلات دانشگاهی و بانکی و همچنین امکان کار بعد از فارغ‌التحصیلی برخوردار خواهند بود. البته اگر می‌خواهید بعد از فارغ‌التحصیل به ایران بازگردید تنها مجاز هستید در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوسنی و هرزگوین، تحصیل نمایید. متأسفانه همه دانشگاه‌های این کشور از نظر ایران دارای اعتبار نیستند. پس باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشید.

آیا تحصیل در بوسنی و هرزگوین گزینه مناسبی است؟

به طور کلی هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور پایین است. شاید همین موضوع مزیت مهم این کشور جهت انتخاب برای تحصیل می باشد. از طرف دیگر اینکه سیستم آموزشی بوسنی و هرزگوین رو به پیشرفت بوده و نظام آموزشی شان مورد تأیید اغلب کشورها می‌باشد. از طرف دیگر وقتی شما یک کشور اروپایی آن هم بوسنی هرزگوین را برای زندگی انتخاب می‌کنید باید بدانید که ممکن است دچار چالش‌ها و مشکلاتی شوید. پس لازم است در مورد شرایط زندگی اجتماعی، کار و اوضاع اقتصادی در این کشور اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوسنی و هرزگوین

مقاطع تحصیلی مختلف در کشور بوسنی و هرزگوین

شما می‌توانید برای تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی و پست داک برای تحصیل در کشور بوسنی و هرزگوین درخواست دهید. همانند سایر کشورها مدت زمان مقاطع تحصیلی مختلف در این کشور نیز باهم متفاوت است:

  • تحصیل در مقطع کارشناسی

 افرادی می‌توانند برای لیسانس وارد این کشور شوند که حتماً دوره تحصیلی ۱۲ ساله خود را پشت سر گذاشته باشند. دوره کارشناسی در کشور بوسنی و هرزگوین براساس رشته‌ای که انتخاب می‌کنید بین ۳ تا ۶ سال طول می‌کشد.

  • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

 مدت زمان این دوره نیز براساس رشته تحصیلی بین ۱ تا ۲ سال است. دانشگاه‌ها برای پذیرش معمولاً شرایطی را براساس مدرک تحصیلی در دوره لیسانس در نظر می‌گیرند.

  • تحصیل در مقطع دکتری تخصصی

این دوره حداقل ۳ سال طول می‌کشد. اما ممکن است براساس رشته تحصیلی و پایان‌نامه‌ای که انتخاب کرده‌اید ۴ یا ۵ سال زمان‌بر باشد.

  • تحصیل در مقطع پست داک

مدت زمان این دوره بین ۱ تا ۲ سال متفاوت خواهد بود و البته یک فرصت عالی برای کسانی است که می‌خواهند بعد از دکتری تخصصی، پست داک خود را در یک کشور اروپایی سپری کنند.

چه رشته‌هایی در کشور بوسنی و هرزگوین به عنوان مشاغل مورد نیاز شناخته شده‌اند؟

یکی از نکات بسیار مهمی که متقاضیان تحصیل در کشور‌های خارجی باید به آن توجه داشته باشند این است که اگر می‌خواهند بعد از فارغ التحصیلی در آن کشور مشغول به کار شوند بهتر است رشته‌های مورد نیاز همان کشور را انتخاب کنند. بهترین مشاغل در کشور بوسنی و هرزگوین که از نظر کیفیت آموزشی در حد استاندارد‌های جهانی هستند؛ شامل حقوق، هنر، رشته‌های مهندسی، مدیریت، علوم اقتصاد و تجارت، فلسفه و علوم کامپیوتر می باشند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوسنی و هرزگوین

آیا برای تحصیل در کشور بوسنی و هرزگوین نیاز به مدرک زبان دارید؟

نکته بسیار مهمی که علاقمندان به تحصیل در بوسنی هرزگوین باید به آن توجه داشته باشند بحث سپری کردن آزمون زبان است. شما باید آزمون تافل و یا آیلتس را پشت سر بگذارید و نمره حد نصاب را به دست بیاورید تا امکان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور برای شما فراهم گردد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوسنی و هرزگوین- گروه ب (خوب)

  1. University of Sarajevo

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوسنی و هرزگوین- گروه ج (متوسط)

  1. International Burch University
  2. International University of Sarajevo
  3. University of Banja Luka
نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

شما باید اطلاعات کاملی در مورد کشور بوسنی و هرزگوین داشته باشید. آیا این کشور برای زندگی مناسب است؟ سیستم حمل و نقل آن چگونه می‌باشد؟ اوضاع کار در کشور بوسنی هرزگوین به چه صورت است؟ آیا بعد از فارغ‌التحصیلی امکان اقامت فراهم می‌شود؟ کدام یک از دانشگاه‌ها از کیفیت عالی برخوردار هستند؟

برای پاسخگویی به این سؤال و سؤالات دیگر می‌توانید با قصران گروپ در ارتباط باشید. ما مشاوره رایگان را برای شما عزیزان در نظر گرفته‌ایم. در صورتی که به فکر مهاجرت تحصیلی هستید کافی است صفر تا صد کار را به ما بسپارید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *