مزایای مهاجرت شغلی یا تحصیلی به کانادا

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

زمانی که صحبت از مهاجرت و زندگی در خارج از کشور می شود، اکثر متقاضیان در جستجوی مهاجرت و اقامت در کانادا هستند. زیرا می دانند که اقامت در کانادا دارای مزایای بسیاری است. اهداف افراد از مهاجرت به کانادا متفاوت است. برخی برای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت می کنند و برخی دیگر به دنبال فرصت های شغلی فراوانی که این کشور برای متقاضیان ارائه داده است، درخواست ویزای کار کانادا می دهند. در حال حاضر کشور کانادا از نظر میزبانی دانشجویان بین المللی، پس از ایالت متحده آمریکا، انگلیس و استرالیا در رتبه چهارم جهانی قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم مزایای مهاجرت شغلی و یا تحصیلی به کانادا را باهم بررسی کنیم پس تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

مزایای مهاجرت شغلی یا تحصیلی به کانادا

مهاجرت از طریق تحصیل

کانادا کشوری پیشرفته و دارای سیستم آموزشی قوی و پیشرو است. همین امر باعث شده تا بسیاری از افراد که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، ویزای تحصیلی کانادا را دریافت و برای تحصیل به این کشور مهاجرت نمایند. یکی از مزایای مهاجرت شغلی یا تحصیلی به کانادا که در بین دانشجویان بین‌المللی بسیار محبوب است، شهریه پایین و مقرون‌به‌صرفه بودن تحصیل در کانادا است. حتی باوجوداینکه هزینه شهریه دانشگاه‌ها و مدارس برای دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی نسبت به محصلان بومی بیشتر است، اما در مقایسه با شهریه و هزینه‌های زندگی در کشورهای دیگری چون انگلیس، آمریکا و سایر کشورهای اروپایی کمتر است.

مزایای مهاجرت شغلی و یا تحصیلی به کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

همان‌طور که گفته شد، مزایای مهاجرت شغلی یا تحصیلی به کانادا بسیار است؛ در این بخش برخی از این مزایا را باهم بررسی خواهیم کرد:

  • با تحصیل در کانادا از کیفیت بالای آموزشی توسط دانشگاه‌ها و کالج‌ها بهره‌مند خواهید شد.
  • کشور کانادا در پذیرش دانشجویان تازه‌وارد، پیشرو است.
  • با تحصیل و اقامت در کانادا می‌توانید یک شغل نیمه‌وقت داشته و درآمد کسب کنید
  • مدارک کسب شده از دانشگاه و کالج‌های کانادا دارای اعتبار بین‌المللی هستند.
  • با تحصیل در کانادا شانس شما برای دریافت اقامت دائم کانادا افزایش می‌یابد.
  • هزینه‌های زندگی در کانادا تقریباً پایین است.
  • به دانشجویان و دانش‌آموزان بورسیه تحصیلی کانادا اعطا می‌شود.
  • کشور کانادا دارای دانشگاه‌های معتبر و برتر دنیا است.
  • هزینه‌های درمانی در کانادا کم است؛ ازاین‌رو امید به زندگی در این کشور بالاست.
  • بعد از فارغ‌التحصیلی دانشجویان می‌توانند ویزای کار کانادا را دریافت کرده و به مدت سه سال از فرصت‌های شغلی این کشور استفاده نمایند.

مزایای مهاجرت شغلی یا تحصیلی به کانادا

دلایل مهاجرت از طریق کار و تحصیل به کانادا

کشور کانادا به دلیل افزایش تعداد سالمندان و همچنین پایین بودن نرخ تولد، میزبان مهاجران هستند. بر اساس آمار دانشجویانی که برای تحصیل، مهاجرت به کانادا را انتخاب می‌کنند، به دلیل دارابودن موقعیتی چون تحصیلات، سوابق کاری و مهارتی، سن کم و داشتن دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی می‌توانند در بازار کار موفق‌تر باشند و این خود جزو مزایای مهاجرت شغلی یا تحصیلی به کانادا می باشد .

طبق همین آمار نیمی از دانشجویان بین‌المللی که دارای ویزای تحصیلی کانادا هستند، تمایل دارند بتوانند اقامت دائم کانادا را کسب نمایند.

افزایش جمعیت دانشجویان خارجی در کانادا

باتوجه‌به دلایل گفته شده، جمعیت دانشجویان خارجی در کانادا باید افزایش یابد. باتوجه‌به پایین بودن نرخ تولد در کانادا، جمعیت دانشجویان بومی این کشور در کالج و دانشگاه‌های این کشور (شهروندان کانادایی که سن آن‌ها از 18 تا 24 سال) به‌شدت رو به کاهش است. این امر بیانگر این است که مراکز آموزشی کانادا برای ادامه فعالیت آموزشی خود به دانشجویان بین‌المللی متکی هستند.

آیا کانادا در تنوع بخشیدن به کشورهای بین‌المللی دانشجویی خود موفق‌تر است؟

هم اکنون حدود 54 درصد از دانشجویان بین‌المللی که ویزای تحصیلی کانادا را دارند، از کشورهای هند و چین وارد خاک کانادا می‌شوند. البته این تنوع در کشورهای مبدأ مهاجران، بسیار حائز اهمیت است؛ چون به کشور کانادا کمک می‌کند تا بتواند با کشورهای مختلفی ارتباط اقتصادی و اجتماعی برقرار سازد و همین نکته جزو مزایای مهاجرت شغلی یا تحصیلی به کانادا می باشد.

بااین‌حال، طبق سیاست‌های جدید آموزش بین‌المللی دولت فدرال در سال‌ها 2019 تا 2024 میلادی، کانادا می‌تواند میزبان دانشجویان بین‌المللی از 11 کشور باشد.

مزایای مهاجرت شغلی یا تحصیلی به کانادا

دانشجویان بین‌المللی در اقتصاد کشور کانادا تأثیر بسزایی دارند!

طبق بررسی‌های انجام شده، دولت فدرال پیش‌بینی کرده که دانشجویان بین‌المللی حدود 22 میلیارد دلار کانادا به اقتصاد این کشور کمک کرده و همچنین 170 هزار فرصت شغلی را حمایت می‌کنند.

این آمار به معنای بی‌نقص بودن مراکز آموزشی کانادا نیست؛ اما دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا سعی دارند برترین و باکیفیت‌ترین برنامه‌های آموزشی متناسب با نیاز دانشجویان بین‌المللی را در اختیار آن‌ها قرار دهند و این مورد نیز جزو مزایای مهاجرت شغلی یا تحصیلی به کانادا می باشد.

حضور دانشجویان بین‌المللی یک پروسه مؤثر و مثبت در کانادا است. این جریان علاوه بر اینکه باعث تقویت اقتصاد کانادا می‌شود، به تقویت روابط اجتماعی کانادا با سایر کشورها کمک شایانی می‌کند.

سخن پایانی

مزایای مهاجرت شغلی یا تحصیلی به کانادا یک امر مهم برای متقاضیان که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، است. در این مقاله سعی کردیم یک بررسی کلی بر مزیت‌ها و نکات مثبت مهاجرت به کشور کانادا داشته باشیم. علاوه بر مطالعه این مقاله، شما می‌توانید مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق تماس تلفنی دریافت کنید.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085