قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در زیمبابوه

زیمبابوه کشوری واقع در جنوب آفریقا می‌باشد که از نظر تحصیلی، به عنوان ضعیف‌ترین کشور جهان شناخته شده است. بنابراین در همین ابتدای مطلب متوجه شدید که تحصیل در زیمبابوه نمی‌تواند شرایط خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. ممکن است با مطالعه لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در زیمبابوه شما دچار گمراهی شوید. ولی شما نباید فقط به اعتبار دانشگاه‌های زیمبابوه در ایران توجه کنید بلکه اعتبار مدرک تحصیلی شما در جهان اهمیت بیشتری دارد. در این مطلب با ما همراه باشید تا نکاتی را در مورد تحصیل و مهاجرت تحصیلی در زیمبابوه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در زیمبابوه گروه ب(خوب)

 1. University of Zimbabwe

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در زیمبابوه

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در زیمبابوه گروه ج (متوسط)

 1. Bindura University of Science Education
 2. Chinhoyi University of Technology
 3. Midlands State University
 4. National University of Science and Technology

چرا تحصیل در زیمبابوه را پیشنهاد نمی‌کنیم؟

با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که جهت دریافت ویزای تحصیلی زیمبابوه شرایط سختی تعریف نشده است و در واقع شما راحت می‌توانید پذیرش دانشگاه‌های این کشور را به دست بیاورید. اما آیا باید تنها به همین مسأله توجه داشت؟ اجازه دهید چند نکته مهم را در مورد تحصیل در زیمبابوه برای شما بیان کنیم:

 • به طور کلی کشور زیمبابوه ضعیف‌ترین سیستم آموزشی را دارد و همین موضوع یک چالش بزرگ برای دانشجویان به حساب می‌آید. حتی اگر شما لیست ۲۰۰۰ دانشگاه‌ برتر جهان را بررسی کنید، به هیچ عنوان نشانی از دانشگاه‌های کشور زیمبابوه ملاحظه مشاهده نخواهید کرد.
 • کیفیت زندگی نیز در این کشور بسیار پایین می‌باشد.
 • هزینه تحصیل و زندگی در قبال کیفیتی که شما در زیمبابوه دریافت می‌کنید، اصلاً مقرون به صرفه نیست.
 • تنوع رشته‌ها در کشور زیمبابوه بسیار پایین است و این یک محدودیت بزرگ برای دانشجویان به حساب می‌آید.
 • از نظر امنیت اجتماعی نیز کشور زیمبابوه در شرایط‌ ایده‌آل قرار ندارد. دزدی یکی از مهمترین چالش‌هایی است که در کشور زیمبابوه گزارش شده است.
 • لازم است این نکته را بیان کنیم که نظام آموزشی دوران مدرسه در کشور زیمبابوه نیز بسیار ضعیف است. پس اگر شما می‌خواهید همراه با همسر و فرزندان به کشور زیمبابوه بروید، پایه علمی فرزندان شما ضعیف خواهد شد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در زیمبابوه

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور زیمبابوه

در تمام دانشگاه‌های کشور زیمبابوه هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌گردد. ما در این قسمت از مطلب این مقاطع را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد:

 • تحصیل در زیمبابوه در مقطع کارشناسی

در سه سال اول دوره تحصیلی، تدریس به زبان انگلیسی است ولی در سال آخر، زبان رسمی کشور زیمبابوه برای تدریس استفاده خواهد شد. برای ورود به مقطع کارشناسی شما باید مدرک دیپلم و ریز نمرات داشته باشید.

 • تحصیل در زیمبابوه در مقطع کارشناسی ارشد

این دوره تحصیلی ۲ ساله است و شما باید در کنار واحد‌های درسی، یک پایان‌نامه نیز سپری کنید. برای ورود به مقطع فوق لیسانس، داشتن مدرک لیسانس و ریز نمرات، الزامی است.

 • تحصیل در زیمبابوه در مقطع دکتری

تعداد دانشگاه‌هایی که مقطع دکتری را ارائه می‌کنند بسیار کم است. طول دوره دکتری ۵ سال و شرط ورود به آن، نمره زبان انگلیسی بالای ۶ است. حتماً باید یک پایان‌نامه معتبر داشته باشید و با چاپ مقالات علمی، دفاع کنید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

با مطالعه این مطلب متوجه شدید تحصیل در زیمبابوه اصلاً گزینه مناسبی نیست. پس به دنبال اطلاعات بیشتری نباشید. اگر برای تحصیل در خارج از کشور هنوز نتوانسته‌اید به یک تصمیم درست برسید، با قصران گروپ در ارتباط باشید. ما در این مرکز با تجربه‌ای که در طول سالیان مهاجرت تحصیلی کسب کرده‌ایم، کمک می‌کنیم شما به یک انتخاب درست برسید و برای دریافت ویزای تحصیلی در کنار شما خواهیم بود.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *