قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم ؟

چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم ؟ – اکثر افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر جهت ادامه تحصیل را دارند با حجم زیادی از پیشنهادات رو به رو می شوندکه سوالات متعددی برایشان به وجود می آید. به عنوان مثال کشور کانادا یکی از گزینه های اولیه برای ادامه تحصیل می باشد، به همین دلیل ممکن است برای شما هم این سوال پیش بیاید که چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم ؟

اولین و اصلی ترین موضوعی که برای متقاضیان تحصیل در کانادا بسیار مطلوب و پر اهمیت است، اعتبار مدرک مدارس و دانشگاه های کانادا است. مدارس و دانشگاه های کانادا به عنوان یک موسسه آموزشی که دانشجو و دانش آموزان بین المللی می پذیرد، هر یک دارای مدرک معتبر می باشد. تحصیل در کانادا در ۴ سالگی به بالا آغاز و شود و اقامت در کانادا برای تحصیل، سن ۴ سال برای دانش آموزان بین المللی و داشتن ویزای تحصیلی است. البته برای دانش آموزان ارائه مدرک زبان ضروری نمی باشد.

تحصیل در مدارس کانادا یک دوره ۱۲ ساله است که پس از آن نوجوانان می توانند مشغول به کار شوند و یا اینکه به ادامه تحصیل دهند.

همانطور که می دانید، دانشگاه های کانادا که محبوبیت بسیاری در بین متقاضیان مهاجرت به کانادا دارد؛ اعتبار بین المللی فراوانی در مقاطع تحصیلی مختلف دارند. از طرفی تحصیل در کانادا در رشته های بروز و مهمی مثل: پزشکی، مدیریت و مهندسی و غیره خود دارای اعتبار است.

در ادامه این مقاله قصد داریم با جزئیات بیشتری پاسخ سوال چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم ؟ را ارائه دهیم.

چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم

کیفیت آموزش در کانادا

چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم ؟ کالج ها و موسسات آموزشی در کانادا شاید رسماً رتبه بندی نشده باشند، اما از کیفیت بالایی برخوردار هستند. کیفیت آموزش به دانش آموزان و دانشجویان در کانادا  برای ارائه علوم مختلف اهمیت ویژه ای دارد. از آنجایی که در سیستم های آموزشی در کانادا تربیت دانش آموزان و دانشجویان به طور ویژه دارای اهمیت است؛ متقاضیان می توانند پس از اتمام هر مقطع تحصیلی چه در مدارس و چه در دانشگاه های کانادا وارد بازار کار شوند.

فقط این نکته را در نظر داشته باشید که؛ در هنگام انتخاب موسسه آموزشی، حتما به مکان، نوع و اندازه آن توجه فرمایید. اگر از قبل به رشته ای علاقه مند هستید حتما در مورد رشته مورد علاقه و موسسه آموزشی آن تحقیق کنید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید و به هدف خود برسید.

تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی

تحصیل در کانادا که یکی از پیشرفته ترین کشورها برای تحصیل می باشد، رویای اکثر متقاضیان تحصیل در کشور های خارجی می باشد و یک دلیل مهم که تحصیل در کانادا را محبوب کرده این است که دانشجویان می توانند در کانادا به زبان انگلیسی تحصیل نمایند.

همانطور که پیش تر گفته شد، تحصیل در کانادا همراه زبان انگلیسی و فرانسوی امکانپذیر خواهد بود.

همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل و ….) از ضروریات تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا است. حتی اگر دانشجو مدرک زبان انگلیسی نداشته باشد هم می تواند واجد شرایط تحصیل در کانادا باشد و با پذیرش مشروط می تواند برای تحصیل، اقامت در کانادا را انتخاب نماید.

بورسیه های تحصیلی متنوع

چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم ؟ – یکی از اصلی ترین دغدغه های دانشجویان بین المللی، هزینه ها و شهریه های دانشگاه های کانادا است؛ بورسیه های تحصیلی متنوع می تواند به کاهش مخارج و هزینه های دانشجویان بین المللی بسیار کمک کند.

بورسیه تحصیلی معمولا شامل دانشجویانی می شود که رتبه علمی ممتاز و معدل بالا داشته باشند. علاوه بر این امتیازات، داشتن رزومه قوی، نمره ی بالای زبان و سابقه پژوهش ها و تحقیقات علمی معتبر و …. می تواند در کسب بورسیه های متنوع تاثیر بسزایی داشته باشند.

ویزای همراه برای اعضای خانواده

چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم ؟ – ویزای همراه برای اعضای خانواده یکی از بهترین امکاناتی است که کشور کانادا برای دانشجویان و دانش آموزان در نظر می گیرند. البته ویزای همراه فقط به خانواده درجه یک (همسر، والدین و فرزندان) است.

ویزای همراه تحصیلی در کانادا، این امکان را به اعضای خانواده محصل می دهد که تا پایان تحصیل فرد دانشجو یا دانش آموز در کل دوران تحصیلی همراه او باشند و از وضعیت تحصیلی دانشجو یا دانش آموز خود آگاه باشند.

ویزای همراه برای اعضای خانواده به دو دسته ی ویزای همراه دانش آموزی کانادا و ویزای همراه دانشجویی کانادا تقسیم می شود.

چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

والدینی که فرزندان (از ۵ تا ۱۸ ساله) خود را برای تحصیل در کانادا به آن کشور می فرستند، می توانند با با اخذ ویزای همراه دانش آموزی کانادا، در کشور کانادا را به همراه فرزندشان اقامت داشته باشند.

ویزای همراه دانشجویی کانادا

 دانشجویانی که در کانادا تحصیل می کنند، می توانند با همسر و فرزندان خود (سن فرزند باید کمتر از سن قانونی ۱۸ باشد) در کانادا زندگی کنند.

موقعیت های شغلی در کانادا

کشور کانادا جزء کشور هایی است که کمترین نرخ بیکاری را دارند. دانشجویانی که مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند می توانند در موقعیت های شغلی که مرتبط به رشته های تحصیلی خودشان است، مشغول به کار شوند. از جمله مشاغلی که مورد نیاز این کشور است است عبارتند از : معلمی، مهندسی، پزشکی، مدیریت، تولیدی، آشپز، راننده و …..

با تحصیل در کانادا می توانید در مشاغل مرتبط به رشته تحصیلی که دارای اعتبارات بالایی هستند، مشغول به کار شوید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

امیدواریم که به صورت کامل وبا جزئیات به سوال چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم ؟ پاسخ داده باشیم. چنانچه همچنان سوالاتی در این زمینه دارید با کارشناسان قصران گروپ تماس بگیرید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *