قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای فریلنسری چیست؟

آیا به دنبال تغییر در زندگی خود هستید؟ آیا خوداشتغالید و فکر می کنید می توانید به صورت دورکار در کشوری دیگر کار کنید اما نمیدانید چه اقدامی باید انجام دهید؟

باید بگوییم پاسخ سوال شما دریافت ویزای فریلنسری است! اما اینکه کدام کشورها ویزای فریلنسری می دهند موضوعی است که در این نوشته به آن پرداخته ایم..

ویزای فریلنسری

ویزای فریلنسری چیست؟

ویزای فریلنسری به افراد خود اشتغالی داده می شود که کسب و کار خود را دارند و آن را اداره می کنند و از طریق این ویزا در حالی که به کشورهای مختلف سفر می کنند با شرکت ها یا صاحبان کسب و کار همکاری نیز می کنند. به این ترتیب شما در حالی که از کشورهای مختلف دیدن می کنید مشغول به کار هم هستید.

بسته به مقصد و مدت زمانی که در آنجا مایل به اقامت هستید ویزای فریلنسری می تواند از چند ماه تا چند سال اعتبار داشته باشد.

 کشورهای مختلفی ویزای فریلنسری اعطا می کنند فقط باید شرایط دریافت این نوع ویزا را داشته باشید.

کدام کشورها ویزای فریلنسری می دهند؟

کشورهای بسیاری مشتاق جذب نیروی کار به صورت دورکار هستند. اغلب کشورهای اروپایی در اعطای این ویزا پیشرو هستند؛ اما کدام کشورها ویزای فریلنسری می دهند؟

ویزای فریلنسری آلمان 

آلمان کشوری صنعتی واقع در اروپاست که علاوه بر صدور ویزای کاری آلمان برای مشتاقان کار در این کشور ویزای فریلنسری نیز صادر می کند.

با دریافت ویزای فریلنسری آلمان Freiberufler ، می توانید به صورت آزاد و در خارج از کشور آلمان در حالی که به کشور دیگری سفر کرده اید به کار هم مشغول باشید. این ویزا برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و سوئیسی که مشتاق کار در مشاغل بشردوستانه مانند مراقبت های بهداشتی و یا حقوقی هستند و مایلند به صورت آزاد کار کنند عالی است. مدت ویزای فریلنسری آلمان ۳ ماه است اما شرایط تبدیل آن به اقامت دائم آلمان نیز وجود دارد.  پس از سه سال اقامت در آلمان متقاضی به شرط راه اندازی یک تجارت به صورت خرده فروشی می تواند اقامت دائم آلمان را نیز دریافت کند

ویزای فریلنسری

بلژیک

کشوری واقع در منطقه شینگن و از نخستین کشورهایی که صدور ویزای خوداشتغالی را مطرح کرد.  ویزای خوداشتغالی بلژیک برای شهروندان غیر از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا که به دنبال اقامت و خوداشتغالی در بلژیک هستند پیشنهادی بی نظیر است.

به متقاضیانی که برای دریافت این ویزا تایید شده اند کارت حرفه ای اعطا می شود که به این وسیله به آنها اجازه می دهد حرفه خود را به صورت حرفه ای و برای ۵ سال در بلژیک انجام دهند.

این ویزا به منظور رشد اقتصاد بلژیک به واسطه نیروی کار بین المللی ایجاد شده است. سرمایه گذاری های سودآور، ایجاد شغل و پیشبرد اهداف اقتصادی شرکت ها هدف اعطای ویزای خوداشتغالی بلژیک است.

پرتغال

یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی یعنی پرتغال هم در لیست کدام کشورها ویزای فریلنسری می دهند قرار دارد. ویزای خود اشتغالی پرتغال شناخته شده با نام D7 به شهروندان خارج از اتحادیه اروپا تعلق میگیرد که از نظر اقتصادی خود کفا هستند و مایل هستند به صورت نیروی دورکار با شرکت های پرتغالی همکاری داشته باشند.

این ویزا به مدت چهار ماه صادر می شود و به متقاضی اجازه می دهد در پرتغال زندگی کند و پس از آن برای دریافت اقامت اقدام کند. مجوز اقامت در ابتدا دو سال اعتبار دارد و پس از آن برای سه سال دیگر قابل تمدید است. پس از پنج سال اقامت، فرد می تواند تابعیت پرتغال یا اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

کرواسی

جالب است که بدانید با وجودی که اخیرا کرواسی به منطقه شینگن پیوسته است اما صدور ویزای فریلنسری را نیز برای

علاقه مندان در نظر گرفته است. افرادی که خوداشتغال هستند و یا در شرکتی خارج از کرواسی مشغول به کارند میتوانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند. در نظر داشته باشید که این شرکت نباید در کرواسی ثبت شده باشد و متقاضی نباید برای کارفرمای کروات کار کند. متقاضی دریافت این ویزا  باید ثابت کند که توانایی مالی برای زندگی در کرواسی را دارد. اعتبار این ویزا کمتر از ۲ سال است و قابلیت تمدید ندارد اما متقاضیان بعد از انقضای ویزای قبلی خود می توانند برای دریافت یک ویزای خوداشتغالی دیگر با اعتبار ۶ ماهه درخواست دهند.

ویزای فریلنسری

اسپانیا

کشور زیبا و حیرت آور اسپانیا با اعطای ویزای فریلنسری فرصتی عالی برای علاقه مندان دورکاری در این کشور فراهم کرده است. تنها شرطی که برای دریافت این ویزا وجود دارد این است که متقاضی باید ثابت کند در ماه ۳۵۲۰ دلار در آمد دارد.

برزیل

کشور کارناوال ها و جشن ها و جنگل های بارانی محلی بی مانند برای افرادی است که مایل به انجام کار در سطح بین المللی و به صورت دورکار هستند. افرادی که به صورت دورکار به کار مشغولند می توانند برای این ویزای موقت درخواست دهند و بعد برای اقامت اقدام نمایند. مدت این ویزا یکسال است و متقاضی باید ثابت کند که در ماه ۱۵۰۰ دلار درآمد دارد.

استونی

یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان از نظر فناوری و تکنولوژی است و مناسب برای افرادی است که می خواهند استارتاپ راه بی اندازند. ویزای فریلنسری استونی برای افرادی صادر میشود که قصد زندگی در استونی را دارند اما برای یک شرکتی که خارجی است و در خارج از استونی ثبت شده کار می کنند. متقاضیانی که واجد شرایط دریافت ویزا هستند می توانند تا ۱ سال در این کشور حضور داشته باشند. برای تمدید ویزای فریلنسری متقاضی باید به دفاتر پلیس و اداره مهاجرت استونی مراجعه کند.

 قبرس

جزیره قبرس که مانند جواهری در مدیترانه می درخشد فرصتیست جهت انجام کار برای علاقه مندان به کار آزاد. متقاضیان باید مدارک مربوط به حرفه و تحصیل خود را ارائه دهند و ثابت کنند می توانند ۳۰۰۰۰ یورو درسال درآمد داشته باشند. همچنین وی باید ثابت کند می تواند هزینه های زندگی خود در قبرس را پرداخت کند.

با وجود اینکه شرایط اعطای ویزای فریلنسری ممکن است کمی دشوار باشد، اما فرصتی بی نظیر برای افرادیست که قصد مهاجرت کاری و دریافت ویزای کاری را دارند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *