تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

آلمان، کشوری جذاب و مطرح است که هر ساله میزبان افراد بسیاری به جهت تحصیل و مهاجرت میباشد. دانشگاه های برتر آلمان و هزینه نسبتا پایین تحصیل دراین کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی باعث ورود دانشجویان بسیاری به آلمان شده است. بسیاری از متقاضیان تحصیل در آلمان میبایست به زبان آلمانی در این کشور تحصیل کنند، اما امکان تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های این کشور فراهم است.

آلمان در حوزه شینگن قرار دارد و برای سفر و مهاجرت به آن باید ویزای  شینگن دریافت کنید. ویزای شینگن تحصیلی آلمان یکی از پر تقاضاترین ویزاهای تحصیلی است. دانشگاه های آلمان به دلیل امکان تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی و اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط، باعث جذب متقاضیان بسیاری شده است.

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل در آلمان مزایای بسیاری دارد که مهترین آن تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی است. یکی از مدارک لازم برای تحصیل در آلمان دارا بودن دانش زبان آلمانی است که نسبت به مقطع نحصیلی از متقاضی درخواست می شود. حداقل مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان مدرک B1 است.

قطعا فراگیری دانش زبان انگلیسی از زبان آلمانی کار آسان تری است، به همین جهت امکان تحصیل در کشور آلمان و تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی درسال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

اگر در یادگیری زبان آلمانی دچار دشواری هستید نگران نباشید، دانشگاه های بسیاری در آلمان وجود دارند که درآنها ارائه دروس به زبان انگلیسی است.

خوشبختانه تعداد دانشگاه ها و رشته هایی که در آلمان به زبان انگلیسی تدریس می شوند بسیار زیاد است و مشکلی از جهت تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی نخواهید داشت. برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان و اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیسی زبان باید دارای شرایط و مدارکی باشید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی و پذیرش از دانشگاه
  • دارا بودن مدرک آیلتس و یا تافل
  • پاسپورت و مدارک هویتی معتبر
  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • انگیزه نامه
  • تمکن مالی

بهترین دانشگاه های انگلیسی  زبان آلمان

قبل از درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان و تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی  ، بهتر است با دانشگاه هایی که کورس های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند آشنا شوید.

دانشگاه هایی مانند:

charité – universitätsmedizin berlin

ESMT Berlin

SRH University of Applied Sciences Berlin

دانشگاه IUBH School of Business and Management

از دانشگاه هایی هستند که تجصیل در آنها به زبان انگلیسی می باشد.

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در دوره کارشناسی به زبان انگلیسی در آلمان متقاضی باید دوره 12 ساله تحصیلی را پشت سر گذاشته باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی 3 یا 4 سال است. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی معمولا در دانشگاه های خصوصی صورت میگیرد. تحصیل در دوره کارشناسی به زبان انگلیسی در آلمان نیاز به مدرک آیلتس یا تافل با نمره مورد نظر دانشگاه دارد.

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقطع ارشد

بعد از گذراندن دوره کارشناسی، متقاضی می تواند تحصیلات 1 یا 2 ساله کارشناسی ارشد را آغاز نماید. تحصیلات کارشناسی ارشد در المان دربرخی از دانشگاه های دولتی هم امکان پذیر است. برای تحصیل در مقطع ارشد دارا بودن مدرک آیلتس با نمره 6.5 یا 7 ضروری است.

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقطع دکتری

برای تحصیل در مقطع دکتری در آلمان، سپری کردن دوره کارشناسی و ارشد و ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات از موارد ضروری است که دانشجو میبایست همراه داشته باشد.

دوره دکتری، مقطعی پژوهش محور است و اکثرا دانشجویان به کارهای پژوهشی و تحقیقاتی می پردازند. بسیاری از رشته های تحصیلی در مقطع دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شوند. رشته هایی مانند دکتری و دندانپزشکی از رشته های محبوبی است که در آلمان به زبان انگلیسی تدریس می شوند و بسیار پر متقاضی هسند.

تحصیل در مقطع دکتری به زبان انگلیسی هم در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است و هم در دانشگاه های دولتی، با این تفاوت که تحصیل در دانشگاه های خصوصی کمی هزینه بردار است. البته دانشجو با داشتن شرایط دریافت بورسیه می تواند از تحصیل رایگان در آلمان بهره مند شود.

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل در کالج های آلمان به زبان انگلیسی

کالج ها دوره ای هستند که دانشجو را برای ورود به دانشگاه آماده می کنند. این دوره ها اغلب با رشته ای که متقاضی قصد تحصیل دارد هماهنگ هستند، کالج ها در آلمان هم به صورت دولتی و یا خصوصی اداره می شوند.

تحصیل در کالج های آلمان به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است و شهریه در کالج های خصوصی حدودا 5000 تا 10000 یورو است. تحصیل در کالج های آلمان یک یا دو ترم تحصیلی است و مدرکی که در پایان ارائه می شودد برای ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان معتبر است.

در هر صورت برای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی و یا آلمانی پیش از اپلای بهتر است مقاله های برترین دانشگاه های آلمان و هزینه های زندگی در آلمان را جهت آشنایی بیشتر مطالعه کنید و با آمادگی کافی برای زندگی و یا تحصیل در آلمان آماده شوید.

مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085