قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل آنلاین در کانادا

تحصیل آنلاین در کانادا – کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورها برای تحصیل است که دولت فدرال کانادا سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در حوزه تحصیل آنلاین در کانادا برای این کشور انجام داده است.

تحصیل آنلاین در کانادا

شرایط تحصیل آنلاین در کانادا

تحصیل در کانادا به‌صورت آنلاین یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل است. آموزش آنلاین در کانادا دارای شرایطی است که در ادامه به آن می‌پردازیم. یکی از شرایط خاص برای تحصیل آنلاین در کانادا، تسلط به یکی از زبان‌های انگلیسی و یا فرانسوی است؛ زیرا دوره‌های آموزشی دانشگاه‌ها و کالج کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی است. برای متقاضیانی که قصد تحصیل آنلاین در کانادا را دارند، نیاز به ارائه مدرک تافل یا Ilets نیست و حتی یک مدرک مانند دولینگو برای اینکه مهارت زبان متقاضی ثابت شود، کافی است.

شرط دیگر تحصیل آنلاین در کانادا ، شرایط سنی است به‌طوری‌که دانشجو نباید کمتر از ۱۶ سال سن داشته باشد.

شرط معدل برای تحصیل مجازی در کانادا وجود ندارد.

اگر دانشجو رشته‌ای را انتخاب کرده باشد که نیاز به‌پاس کردن واحد عملی باشد، دانشجو باید به یکی از دانشگاه‌هایی که به خود نزدیک است و همچنین مورد تأیید دانشگاه‌های کانادا است (معتبر باشد) مراجعه کرده و واحد عملی خود را در آن بگذراند و سپس مدارک دال بر گذراندن واحد عملی را به دانشگاه مبدأ در کانادا ارسال نماید.

فرد متقاضی نیاز به ارائه مدارک سوابق تحصیلی و ریز نمرات مقطع قبلی ندارد؛ برای مثال فرض کنید اگر فرد متقاضی تحصیل آنلاین در کانادا در مقطع کارشناسی باشد، نیاز به ارائه مدرک دبیرستان و ریز نمرات آن ندارد.

هزینه تحصیل آنلاین در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا به‌صورت آنلاین به عوامل زیادی بستگی دارد. مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و نوع دانشگاه از مهم‌ترین عوامل تعیین هزینه تحصیل آنلاین در کانادا است. البته باید این نکته را در نظر داشت که با تحصیل آنلاین در کانادا ، هزینه‌های رفت‌وآمد،  هزینه اقامت در کانادا و هزینه تحصیل حضوری در کانادا حذف می‌شود.

بر اساس آخرین آمار و اطلاعات، شهریه آنلاین تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی حدود ۳۸ هزار تا ۶۰ هزار دلار کانادا به طور سالانه است. این مبلغ برای دوره کارشناسی ارشد حدوداً ۵۴ هزار دلار در سال است.

تحصیل آنلاین در مدارس کانادا

امکان تحصیل آنلاین در کانادا برای دانش‌آموزان از مقطع پیش‌دبستانی تا پایه دوازدهم وجود دارد. مدارس در کانادا به سه دوره مهدکودک (برای کودکان ۵ و ۶ساله)، دوره ابتدایی (پایه اول تا کلاس هشتم) و مقطع دبیرستان (که از پایه ۹ تا ۱۲) است، تقسیم می‌شود.

این دانش‌آموزان نیاز به ارائه مدرک زبان (انگلیسی و فرانسوی) ندارند و از طریق پرداخت شهریه مدارس می‌توانند از تحصیل آنلاین در کانادا بهره‌مند شوند.

تحصیل آنلاین در کانادا

تحصیل آنلاین در دانشگاه‌های کانادا

اغلب متقاضیانی که به‌صورت حضوری مشغول تحصیل در کانادا هستند، تمرکز بیشتری روی استانداردهای آموزشی دارند و بیشتر یاد می‌گیرند؛ اما این موضوع بدان معنی نیست که در تحصیل آنلاین استانداردهای آموزشی رعایت نشود. این را در نظر داشته باشید که تحصیل آنلاین از ارزش مدرک تحصیلی آنلاین در کانادا نمی‌کاهد.

در تحصیل آنلاین در دانشگاه‌های کانادا، دانشجو باید به طور منظم در کلاس‌ها شرکت کند و باتوجه‌به اختلاف ساعت ایران و کانادا، باید به زمان‌بندی حضور در کلاس‌ها دقت کند.

بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل آنلاین

بیشتر متقاضیان تحصیل آنلاین در کانادا علاقه دارند قبل از پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل آنلاین مطلع شوند؛ به همین منظور در ادامه چند نمونه از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل مجازی را بیان نمودیم:

  1. دانشگاه Thompson Rivers University: این دانشگاه در استان بریتیش کلمبیا و هدف آن ایجاد فرصت‌های آموزشی باکیفیت است. این دانشگاه به‌صورت آنلاین ۲۵ هزار دانشجو می‌پذیرد.
  2. دانشگاه University of Manitoba: این دانشگاه در غرب کانادا که سالانه حدود ۳۰ هزار دانشجو در ۱۰۰ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌پذیرد.
  3. دانشگاه McGill University: این دانشگاه در شهر مونترال کانادا هست و سالانه حدود ۴۰ هزار دانشجو برای تحصیل می‌پذیرد و از برترین دانشگاه‌های پزشکی است.

بهترین رشته‌های تحصیل آنلاین در کانادا

از بهترین رشته‌ها می‌توان به: حسابداری، علوم کامپیوتر، مدیریت بازرگانی، مدیریت منابع انسانی، رسانه و روابط‌ عمومی، زبان‌شناسی کاربردی، امور دفترداری، هنرهای بصری، طراحی صنعتی و رشته عکاسی اشاره نمود.

مزایا و معایب تحصیل آنلاین در کانادا

  • مدیریت زمان برای حضور در کلاس‌ها
  • صرفه‌جویی در زمان و * هزینه‌های اقامت در کانادا
  • شرکت در کلاس‌ها بدون محدودیت زمان و مکان
  • مدیریت زمان برای کارکردن باتوجه‌به اختلاف ساعت کشور ایران و کانادا
  • معایب کلاس‌های آنلاین
  • تمرکز بر روی آموزش کمتر از دوره حضوری است.
  • مشکلاتی نظیر قطعی اینترنت، سرعت پایین اینترنت در طول آموزش وجود دارد که یکی از اصلی‌ترین مشکل تحصیل آنلاین در کانادا است.

تحصیل آنلاین در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا جهت تحصیل آنلاین

برای تحصیل در دوره آنلاین نیازی به داشتن ویزای تحصیلی کانادا نمی‌باشد و تنها با داشتن پذیرش می‌توانند در دوره‌های آموزشی آنلاین شرکت کنند؛ اما داشتن ویزای تحصیلی کانادا برای مجوز کار بعد از تحصیل بسیار حائز اهمیت است. پس به دانشجویانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، توصیه می‌شود ضمن شرکت در دوره‌های آنلاین تحصیلی، ویزای تحصیلی را دریافت کنند.

اخذ اقامت کانادا پس از پایان تحصیل آنلاین

اقامت در کانادا یکی از مهم‌ترین دغدغه دانشجویانی است که دارای پذیرش تحصیلی در کانادا هستند. با تحصیل در کانادا (چه به‌صورت حضوری و چه به‌صورت غیرحضوری) متقاضی نمی‌تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند و زمانی این امر امکان‌پذیر است که در پروسه اسکیل ورکر کانادا امتیاز قابل‌قبول کسب کند و یا اینکه از اقامت پس از تحصیل در کانادا که به مدت ۳ سال است، استفاده نماید. اگر دانشجو ویزای تحصیلی داشته باشد، با وجود تحصیل آنلاین هم می‌تواند درخواست PGWP دهد و برای کار در کانادا اقدام کند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *