قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل رشته حقوق در انگلیس

تحصیل رشته حقوق در انگلیس و به طور کلی تحصیل در انگلیس یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به انگلیس است.

حقوق یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در انگلیس است؛ زیرا موقعیت های کاری مناسبی برای پس از فارغ التحصیلی دانشجویان وجود دارد و می توانند بعد از تحصیل به عنوان مشاور حقوقی در شرکت های مختلف به عنوان وکیل، کارشناس حقوقی و… مشغول به کار شوند.
فارغ التحصیلان دانشگاه های حقوق انگلستان از حقوق و مزایا و موقعیت اجتماعی بالایی برخوردار هستند. انگلستان تحصیل در رشته حقوق را در همه مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم آورده است.رشته های تحصیلی پرطرفدار دیگری نیز در انگلستان وجود دارند که متقاضیان مهاجرت به انگلیس خواستار تحصیل در آن ها هستند. جهت اطلاعات بیشتر برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان، می توانید مقالات جامعی که در خصوص تحصیل پزشکی در انگلیس و تحصیل دندانپزشکی در انگلیس نوشته شده است را نیز مطالعه کنید.

تحصیل رشته حقوق در انگلیس

بورسیه تحصیل رشته حقوق در انگلیس

بورسیه تحصیلی کمک هزینه ای است که از طرف دولت یا دانشگاه به منظور کاهش هزینه های تحصیل به دانشجو اهدا می شود و شرایط را برای مهاجرت به انگلیس آسان تر می کند. برای دریافت بورسیه تحصیلی رشته حقوق در انگلیس، متقاضیان می توانند شرایط را از سایت دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کرده و از اعطای بورسیه اطمینان حاصل کنند.
تحصیل در انگلستان با هزینه همراه است و به همین علت از طرف دولت و دانشگاه های این کشور بورسیه های تحصیلی متفاوتی براساس قابلیت ها و توانایی های متقاضیان به آن ها ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی Chevening و بورسیه تحصیلی  Castle Smart

دو برنامه بورسیه ای که از مقطع فوق لیسانس به بالا در معتبرترین دانشگاه های انگلستان به دانشجویان واجد شرایط از نظر علمی و پژوهشی در رشته های مختلف اعطا می شود. دانشجویان رشته حقوق در انگلیس نیز از این قاعده مستثنی نیستند و در صورت دارا بودن شرایط ذکر شده و در صورت اثبات رزومه علمی درخشان می توانند برای این بورسیه ها درخواست دهند.

متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته حقوق در انگلستان هستند، می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی وارد این رشته شده و مدرک خود را از دانشگاه های معتبر انگلستان اخذ نمایند.

لیسانس تحصیل رشته حقوق در انگلیس

تحصیل رشته حقوق در انگلیس , دوره های کارشناسی حقوق در انگلستان معروف به L.L.B دوره های ۳ ساله می باشد و متقاضیان می توانند پس از اتمام دوره متوسطه از یکی از دانشگاه های این کشور برای وکالت در انگلستان اقدام کنند. متقاضی پس از گذراندن دوره کارشناسی در انگلستان می تواند با گذراندن دوره های کارآموزی وارد بازار کار حقوق در انگلستان شده و یا در مقطع فوق لیسانس به ادامه تحصیل در رشته حقوق در انگلستان بپردازد.

فوق لیسانس حقوق در انگلستان

افرادی که دارای مدرک لیسانس حقوق در انگلیس هستند می توانند برای ادامه تحصیل رشته حقوق در انگلیس برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند. دوره های تحصیلات تکمیلی حقوق که با نام L.L.M نیز شناخته می شوند، یک ساله است. پس از گذراندن دوره تحصیلات تکمیلی، متقاضی می تواند در آزمون کانون وکلای بریتانیا یا  آزمون وکالت شرکت کند و سپس قبل از وکالت در انگلستان در دوره های کارآموزی شرکت کند.

تحصیل در مقطع دکتری حقوق در انگلستان

دوره های دکتری حقوق عموماً ۳ ساله و در برخی موارد ۴ ساله است. متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان ابتدا باید تاییدیه استاد راهنما دانشگاه را دریافت کنند تا بتوانند در دانشگاه مورد نظر خود شروع به تحصیل کنند. جهت اخذ پذیرش و تایید استاد راهنما و تحصیل رشته حقوق در انگلیس، رزومه علمی و پژوهشی متقاضی به همراه سابقه کاری بسیار مهم می باشد.

تحصیل رشته حقوق در انگلیس

بهترین دانشگاه های حقوق برای تحصیل در انگلیس

دانشگاه حقوق انگلستان:

شعبه اصلی دانشگاه حقوق در گیلفورد واقع شده است و این موسسه آموزش عالی دارای ۹ شعبه در لندن، منچستر، ناتینگهام، بریستول، بیرمنگام، چستر، گیلدفورد و لیدز و یک شعبه بین المللی در هنگ کنگ است.

دانشگاه کمبریج:

در حال حاضر بیش از ۷۰ استاد و استادیار شناخته شده در دانشکده های حقوق این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تدریس هستند.

دانشگاه آکسفورد:

دانشگاه آکسفورد به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزشی در جهان شناخته می شود و رقابت برای تحصیل در آن بسیار شدید است، به خصوص در مقطع کارشناسی، دانشگاه آکسفورد از متقاضیان می خواهد که نمرات تقریباً عالی در A Level یا معادل آن داشته باشند. دانشکده حقوق این دانشگاه در رتبه دوم انگلستان و هفتم جهان قرار دارد. این دانشگاه همچنین در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

دانشگاه اقتصاد لندن:

این دانشگاه در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

دانشگاه آبردین:

این دانشگاه سالانه بورسیه های بسیار مناسبی را به دانشجویانی که موفق به اخذ این بورسیه می شوند ارائه می کند که علاقه متقاضیان تحصیل در این دانشگاه را دو چندان کرده.

تحصیل در این دانشگاه به سه دسته حضوری، غیر حضوری و مجازی تقسیم می شود. رشته حقوق در این دانشگاه فقط به صورت حضوری و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان آموزش داده می شود.

گرایش های رشته حقوق

حقوق خانواده، حقوق داوری، حقوق محیط زیست، حقوق بانکداری و اقتصاد، حقوق مهاجرت، شاخه های حقوقی مرتبط با ساخت و ساز، حقوق کیفری، حقوق شرکتی، حقوق بیمه، حقوق ورزشی، حقوق مالیات، حقوق رسانه و حقوق مالکیت از جمله گرایشات رشته حقوق برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان هستند که پس از اتمام دوره لیسانس می توان در آن ها ادامه تحصیل داد.

کار پس از تحصیل حقوق در انگلیس

شاید هدف نهایی افرادی که متقاضی تحصیل در رشته حقوق در انگلستان هستند، اخذ اقامت دائم انگلیس  و تابعیت بریتانیا باشد. افراد پس از فارغ التحصیلی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ۲ تا ۳ سال فرصت پیدا کردن شغل دارند. افرادی که تا ۵ سال در این کشور کار می کنند و مالیات می پردازند می توانند اقامت دائم انگلیس و در سال ششم پاسپورت انگلیس را بگیرند.

درآمد رشته حقوق در انگلستان

یک کارآموز حقوق در انگلستان، در طول دوره کارآموزی می تواند حدود ۲۰۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰ پوند درآمد کسب کند. با افزایش دوره کارآموزی، حقوق نیز افزایش می یابد. البته که میزان حقوق به عوامل مختلفی از جمله محل زندگی نیز بستگی دارد.  بیشترین درآمد رشته حقوق در شهر لندن است. در طول دوره کارآموزی اکثر کارهای اداری به شما سپرده می شود و کمتر با مشتریان ارتباط خواهید داشت.
متوسط ​​حقوق یک وکیل تازه کار در بریتانیا بین ۲۸۰۰۰ تا ۶۱۰۰۰ پوند است. با گذشت زمان و با افزایش مهارت و تجربه، این مبلغ به ۱۵۰۰۰۰ پوند نیز می رسد.

هزینه تحصیل رشته حقوق در انگلیس

هزینه تحصیل رشته حقوق در انگلیس و زندگی همواره یکی از مهم ترین چالش های دانشجویان است، عوامل زیادی مانند دانشگاه مورد نظر، شهر محل تحصیل و زندگی، رشته تحصیلی، سطح تحصیلات و … در میزان هزینه تحصیل  موثرند. در نظر داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسیار گران تر از دانشگاه های دولتی این کشور است.
هر دانشگاه بر اساس کیفیت، سطح تحصیلات و شرایط خاص خود، هزینه مشخصی را از دانشجویان دریافت می کند، اما به طور کلی می توان هزینه دوره های کارشناسی را ۱۴۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ پوند، دوره های کارشناسی ارشد را ۱۸۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ پوند و دوره دکتری را بالاتر از ۳۵۰۰۰ پوند در سال در نظر گرفت که هزینه های اسکان، مسکن، خوراک و پوشاک، ایاب و ذهاب و … را نیز باید به آن ها اضافه کرد.

تحصیل رشته حقوق در انگلیس

مدارک مورد نیاز برای تحصیل رشته حقوق در انگلیس

عواملی در تحصیل رشته حقوق در انگلیس مانند ملیت، مدرک تحصیلی قبلی و سطح علمی شما بر مدارک مورد نیاز تأثیر می گذارد. مدارک مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی حقوق در انگلستان عبارتند از:

 • دیپلم
 • ریز نمرات
 • آیلتس ۶

مدارک لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حقوق عبارتند از:

 • کپی پاسپورت معتبر
 • لیسانس حقوق
 • آیلتس ۶.۵ (برای دکترا آیلتس ۷)یا تافل  و PTE معادل
 • لیسانس حقوق
 • ریز نمرات تحصیلی
 • توصیه نامه
 • رزومه تحصیلی (در صورت وجود)
 • انگیزه نامه
 • مقاله ISI (در صورت نیاز)

اگر مدرک لیسانس حقوق ندارید، ممکن است از شما خواسته شود که مدرکLLB  (لیسانس حقوق) بگیرید. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز قبل از ثبت نام در دانشگاه های انگلستان بهتر است با دانشگاه خود یا با کارشناسان ما در قصران گروپ تماس بگیرید.

آزمون LNAT برای رشته حقوق

آزمون LNAT  (آزمون ملی پذیرش حقوق) یک آزمون ملی انگلستان برای پذیرش و تحصیل رشته حقوق در انگلیس است. این آزمون ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه طول می کشد و به دو قسمت تقسیم می شود. قسمت اول آزمون دارای ۴۲ سوال است. شما ۹۵ دقیقه فرصت دارید تا به این بخش از آزمون پاسخ دهید. این بخش دارای دوازده متن درک مطلب است که هر کدام به سه یا چهار سوال تقسیم شده است. در قسمت دوم آزمون، این امکان را دارید که یکی از موضوعات مختلف را انتخاب کرده و در مورد آن بنویسید. در این بخش می‌توانید توانایی‌های خود را به صورت مستدل و قانع کننده نشان دهید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

اگر هنوز برای مهاجرت به انگلیس تردید دارید و نمی دانید از چه راهی اقدام کنید، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *