تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

تحصیل دندانپزشکی در انگلیس و گرفتن ویزای انگلستان یکی از ایده آل ترین راه ها برای مهاجرت تحصیلی می باشد. رقابت بالایی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی کشور انگلیس وجود دارد که ناشی از درآمد بالای آن و شرایط تحصیلی خوبی است که انگلیس برای دانشجویان فراهم می کند. در این مقاله قصد داریم شرایط تحصیل در انگلستان در رشته دندانپزشکی را به طور کامل شرح دهیم.

تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

افرادی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند، قطعا مهاجرت به انگلیس را از اولویت های خود قرار می دهند. روش های مختلفی برای دریافت ویزای انگلستان وجود دارد: ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و ازدواج و … که بسته به شرایط هر فرد، نوع ویزا متفاوت است. بدون شک دریافت ویزای تحصیلی یکی از راحتترین راه ها برای مهاجرت به انگلیس است. پس از مهاجرت به آمریکا ، مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای تحصیلی، دومین مقصد محبوب دانشجویان است.

بورسیه دندانپزشکی انگلستان

دریافت بورسیه معمولا کار راحتی نیست و به دلیل اینکه مجموع هزینه تحصیل و زندگی برای یک دانشجو، مقدار قابل توجهی است؛ دانشجویان سعی می کنند تا واجد بورسیه تحصیلی شوند. در انگلستان نیز امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد اما تعداد آن محدود است. در صورتی که رزومه قوی داشته باشید می توانید برای بورسیه دندانپزشکی انگلستان اقدام کنید. به علاوه پس از واجد شرایط شدن برای تحصیل دندانپزشکی در انگلیس، اگر در ترم های اول دانشگاه نمرات بالایی کسب کنید می توانید مشمول انواعی از بورسیه هایی که خود دانشگاه تعریف کرده نیز بشوید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

تحصیل دندانپزشکی در انگلیس با توجه به مقطع و دانشگاهی که دانشجو مشغول به تحصیل است فرق می کند. به طور میانگین این هزینه بین 20 تا 50 هزار یورو در سال متغیر است.

همچنین شهریه ای که یک دانشجوی بومی برای تحصیل دندانپزشکی در انگلیس می پردازد با دانشجویان خارجی متفاوت است. به عنوان مثال هزینه تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه بیرمنگام برای دانشجویان بومی 9250 پوند و برای دانشجویان خارجی در سال اول حدود 24 هزار پوند و از سال دوم به بعد با آغاز دوره های بالینی به 42 هزار پوند نیز می رسد. به طور کلی تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه های انگلیس به مراتب بالاتر از تحصیل دندان پزشکی در دیگر کشورهاست؛ به علاوه اینکه باید هزینه های زندگی دانشجویی را نیز مدنظر قرار داد.

تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

گرایش های دندانپزشکی در انگلستان

حوزه دندانپزشکی گرایش های متفاوتی دارد و هرکدام نیازمند تخصص خود هستند. در انگلیس گرایش هایی مانند: ارتودنسی، پروتزهای دندانی و ایمپلنت، درمان ریشه، جراحی لثه، رادیولوژی دهان و فک و صورت، جراحی فک و صورت و … در دانشگاه ها تدریس می شود.

ارتودنتیست: مربوط به رفع ناهنجاری های فک و دهان و هم سطح کردن دندان هاست.

زیبایی: از جمله گرایش های پرطرفدار دندانپزشکی در انگلیس که ترمیم تاج دندان ها و زیبایی آن می پردازد.

پروستودنتیست: پروتزهای دندانی، اصلاح طرح لبخند و روکش دندان در این حوزه قرار می گیرند.

اندودنتیست: از برترین گرایش های این رشته در انگلستان است که بر روی ریشه و عصب های دندان کار می کند.

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی انگلیس

از مهمترین دلایل متقاضیان برای تحصیل دندانپزشکی در انگلیس ، وجود دانشگاه های برتر این کشور است. از بین 10 دانشگاه برتر دنیا، 4 دانشگاه در انگلستان هستند؛

دانشگاه آکسفورد، کمبریج،  یو سی ال و کالج سلطنتی لندن. از دیگر دانشگاه های برتر رشته دندانپزشکی در انگلیس می توان به دانشگاه آبردین، پریموث، داندی، لیورپوول، کویین مری لند، دانشگاه منچستر و شفیلد اشاره کرد.

شرایط ویزای همراه انگلیس

مهاجرت به خودی خود با شرایط دشواری همراه است؛ دوری از خانواده، محیط جدید، آشنایی با افرادی که همزبان نیستند و … .
گرفتن ویزای همراه و بودن کنار یکی از اعضای خانواده در زمان مهاجرت می تواند از بار این سختی بکاهد و شرایط را آسان تر کند.  در انگلستان، ویزای همراه تنها برای همراهان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری قابل دریافت است. برای افراد بالغ، فقط همسر و فرزندان زیر 18 سال مشمول دریافت ویزای همراه می شوند.

کار پس از تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

پس از پایان تحصیل دندانپزشکی در انگلیس، فارغ التحصیلان می توانند مجوزهای لازم برای فعالیت را دریافت کرده و در انگلستان مشغول به کار شوند. انگلستان به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که در صورت 2 سال کار در این کشور و پیدا کردن شغل، اقامت آن ها از اقامت تحصیلی انگلستان به اقامت کاری انگلستان تبدیل شود. کسانی که از طریق ویزای تحصیلی به انگلستان می آیند، پس از طی 10 سال کار و تحصیل در این کشور می توانند اقامت دائم انگلستان و یکسال بعد از اقامت، اقدام به دریافت پاسپورت انگلیس کنند.

تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

درآمد دندان پزشکی در انگلستان

میزان درآمد دندانپزشکان در انگلیس بالاست و می توان گفت که جزء قشر مرفه جامعه محسوب می شوند. بسته به سابقه کار و داشتن کلینیک شخصی، اگر کسی به تازگی تحصیل دندانپزشکی در انگلستان را به اتمام رسانده باشد می تواند درآمدی معادل 20 تا 45 هزار پوند در سال داشته باشد.اگر دنداپزشکی مطب شخصی خود را داشته باشد، سالیانه و به طور میانگین عددی بین 90 تا 110 هزار پوند و حتی بیشتر درآمد خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی در انگلیس

  • مدرک زبان آیلتس 7 به بالا
  • ریز نمرات
  • ترجمه مدرک دیپلم
  • آزمایش سلامت
  • مدارک شناسایی
  • گذرنامه
  • ارائه نمره قبولی در آزمون ورودی دندانپزشکی
  • کسب حداقل امتیاز دیپلم بین المللی 37

تحصیل پزشکی در انگلیس

شرایط تحصیل پزشکی در انگلیس نیز مشابه شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلیس است. این ویزای تحصیلی از سیستم امتیازبندی تبعیت می کند و هرچه امتیاز متقاضی بالاتر باشد، شانس دریافت ویزای تحصیل پزشکی در انگلیس نیز برای او بالاتر می رود. تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان برای دوره کارشناسی 4 سال و برای تخصص 6 ساله است. این میزان ممکن است کمتر یا بیشتر شود اما به طور کلی دوره پزشکی در انگلیس 10 سال زمان نیاز دارد. برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل پزشکی در کشور انگلستان می توانید این مقاله را نیز مطالعه کنید.

جهت اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی کشور انگلستان، می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

ثبت شرکت در عمان

به طور کلی کشورهای عربی مانند عمان، امارات و عربستان سعودی طی سال‌‌های گذشته تا کنون رشد چشمگیری در اقتصاد […]

زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحصیل در رشته پرستاری ترکیه

ترکیه علاوه بر آن که کشوری زیبا و جذاب برای گردشگری است، برای زندگی و حتی تحصیل نیز مناسب است؛ […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی ترکیه، یک گزینه عالی برای افرادی است که به رشته ها و گرایشات پزشکی علاقه مند […]

زمان مطالعه : 6 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085