قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل رشته حقوق در کانادا

تحصیل رشته حقوق در کانادا بسیار پر مخاطب است. رشته حقوق در کانادا از طرفداران زیادی برخوردار است و مسلما یکی از رشته های پردرآمد در این کشور محسوب می شود. اگر قصد تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور در رشته حقوق را دارید دراین مطلب شرایط تحصیل رشته حقوق در کانادا را مورد بررسی  قرار می دهیم.

تحصیل رشته حقوق در کانادا از مقطع کارشناسی آغاز می شود. متقاضی تحصیل در کانادا در رشته حقوق باید مدرک دیپلم دریافت کرده باشد. از مهمترین شرایط تحصیل در رشته حقوق، قبولی در آزمون ورودی LSAT است که مختص دانش آموختگان رشته حقوق میباشد. برای تحصیل در رشته حقوق در این کشور  باید نمره ۱۵۰ به بالا دریافت کنید. این آزمون در سال ۴ بار برگزار می شود و متقاضی باید نسبت به تاریخ برگزاری آزمون ها مطلع باشد تا پیش از شروع ترم تحصیلی در آزمون شرکت کند.

اکثر دانشگاه ها متقاضی را بر اساس نمره قبولی در این آزمون و معدل پذیرش می کنند. برای تحصیل رشته حقوق در کانادا حدود ۷۰ کالج و دانشگاه این رشته را تدریس می کنند که در آنها ۲۴۰ دوره مختلف برای تحصیل در این رشته ارائه میشود. دوره هایی مانند قانون مدنی، مطالعات اجتماعی، قوانین فضای مجای و … در دانشگاه های حقوق در کانادا برگزار می شوند.

تحصیل رشته حقوق در کانادا

مدارک لازم برای تحصیل رشته حقوق در کانادا

در میان مدارکی که برای اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل رشته حقوق در کانادا مورد نیاز است، داشتن نمره مورد قبول در آزمون LSAT است، پس از آن دریافت نمره قابل قبول در آزمون آیلتس و یا تافل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سایر مدارک شامل:

  • مدارک هویتی( شناسنامه و گذرنامه )
  • ریز نمرات مقاطع قبلی
  • قبولی در آزمون ال ست – LSAT
  • ارائه مدرک مورد نیاز دانشگاه آیلتس
  • توصیه نامه ازاساتید
  • انگیزه نامه
  • رزومه تحصیلی متقاضی

و در نهایت بعد از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه با همراه داشتن مدارک درخواست شده، متقاضی می بایست برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهد.

تحصیل رشته حقوق در کانادا در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی حقوق در کانادا    L.L.B یا L.D حدودا ۳ تا ۴ سال زمان میبرد. برای تحصیل رشته حقوق در کانادا در مقطع کارشناسی، متقاضی باید ریز نمرات دبیرستان و نمره قبولی در آزمون ال ست را ارائه دهد. ۶ دانشگاه حقوق در استان انتاریو قرار دارند که در صورت دارا بودن شرایط تحصیل در رشته حقوق ازاین دانشگاه ها پذیرش دریافت کنید.

تحصیل رشته حقوق در کانادا در مقطع ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حقوق درکانادا، باید دوره کارشناسی را در این رشته گذرانده باشید. تحصیل رشته حقوق در مقطع ارشد ۱ تا ۲ سال زمان میبرد. دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا برای مقطع ارشد بسیار رقابتی است به خصوص شرایط دریافت بورسیه در این مقطع و رشته. داشتن معدل و نمره آیلتس بالا میتواند شرایط پذیرش در این مقطع را هموارتر کند. دانشگاه واترلو، دانشگاه کوئینز و دانشگاه مونترال از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در مقطع ارشد در کانادا هستند.

تحصیل رشته حقوق در کانادا در مقطع دکتری

دکتری معمولا یک مقطع تحقیقاتی و ریسرچ محور است و کانادا رتبه چهارم را از لحاظ فرصت های مطالعاتی در دنیا دارد. متقاضی تحصیل دکتری در رشته حقوق در کانادا باید دارای مقالات متعدد و انجام کارهای تحقیقاتی معتبر باشد. مدرک آیلتس ۷٫۵ نیز از ضروریات است. برای دریافت پذیرش در این مقطع، متقاضی باید حداقل ۲ توصیه نامه از اساتید خود داشته باشد.

تحصیل حقوق در مقطع دکتری در کانادا ۳ تا ۴ سال زمان میبرد. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا دانشگاه مک گیل، دانشگاه مونترال و دانشگاه آلبرتا می باشد.

بورسیه تحصیل رشته حقوق در کانادا

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا برای افرادی که واجد شرایط آن هستند فراهم است. البته تحصیل رایگان در این رشته برای مقاطع ارشد و دکتری اغب وجود ندارد و تنها کمک هزینه تحصیلی و یا وام های دانشجویی به متقاضیان واجد شرایط اعطا می شود.

برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در کانادا داشتن رزومه تحصیلی مناسب، معدل بالا و نمره زبان میتواند موثر باشد.

تحصیل رشته حقوق در کانادا

کار بعد از تحصیل در رشته حقوق و فرایند وکیل شدن در کانادا

کشور کانادا علاوه بر کمبود در سایر بخش ها و نیروهای کار، در رشته حقوق و شغل وکالت نیز با کسر نیروی کار مواجه است. علاوه بر وکالت بازار کار در رشته حقوق برای فارغ التحصیلان این رشته بسیار است. متقاضی تحصیل در رشته حقوق بعد از اتمام تحصیل می تواند به عنوان پژوهشگر حقوقی، مشاور حقوقی، مشاور سرمایه گذاری و … به کار مشغول شود.

اغلب بازار کار فارغ التحصیلان رشته حقوق را وکالت می دانند. برای انجام کار وکالت در کانادا باید در آزمون وکالت همان استان و منطقه قبول شوید. هم فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و هم بالاتر می توانند با گذراندن دوره های کارورزی به مهارت کافی برای انجام شغل وکالت برسند. بعد از سپری شدن دوره ای ۹ ماه تا ۱ ساله متقااضی باید در آزمونی به نام NCA شرکت کرده کند تا میزان صلاحیت علمی او برای انجام کار وکالت سنجیده شود.

آزمون LSAT

آزمون ال ست آزمونی چند گزینه است که ارتباطی با سطح علمی افراد در مورد حقوق ندارد. متقاضی می تواند بارها در این آزمون شرکت کند و محدودیتی ندارد. آزمون شامل قسمت هایی مانند مهارت رایتینگ، خواندن و تحلیل است و متقاضی باید برای تحصیل در رشته حقوق نمره مورد نظر دانشگاه در این آزمون را دریافت کند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

جهت تحصیل در رشته حقوق و یا دریافت ویزای تحصیلی این کشور میتوانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *