قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بیمه دانشجویی کانادا

بیمه دانشجویی کانادا – اگر قصد تحصیل در کانادا یا اقامت در کانادا را دارید پس موضوع سیستم بیمه و خدمات درمانی برایتان اهمیت بالایی دارد. سیستم خدمات درمانی کانادا بسیار مشهور است به همین دلیل است که سالانه افراد زیادی برای مهاجرت کشور کانادا را انتخاب می کنند. داشتن بیمه درمانی از ملزومات برای شهروندان در کانادا است.

هزینه درمان و پزشکی در کشورهای دیگر بسیار بالاست و درصورتی‌ که بیمه درمانی نداشته باشید باید هزینه‌های سنگینی را متقبل شوید.

کانادا یک کشور توسعه‌یافته و صنعتی است که سالانه حدود ۱۰ درصد از تولید خود را صرف خدمات درمانی و یک سیستم درمان جامع برای شهروند خود می‌کند. افراد مدت ۳ ماه بعد از مهاجرت به کانادا کارت سلامت خود را دریافت می‌کنند و پس از آن می‌توانند از خدمات درمانی کشور کانادا به‌صورت رایگان استفاده نمایند.

بیمه دانشجویی کانادا

انواع بیمه دانشجویی در کانادا

در بیمه دانشجویی کانادا به دو دسته بیمه خصوصی و بیمه دولتی تقسیم می‌شود که هرکدام از این بیمه‌های یک سقف مشخص دارند و هزینه ی آن ها باهم متفاوت است.

بیمه دانشجویی خصوصی در کانادا: این نوع بیمه دانشجویی کانادا ، همان‌طور که از نامش پیداست تحت شرکت‌های خصوصی قرار دارند و طبیعتاً هزینه آن‌ها نسبت به بیمه دولتی بیشتر است. البته نوع پوشش‌دهی این نوع بیمه گسترده‌تر است؛ مخصوصاً برای خدمات بینایی و دندان می‌توان از این بیمه برای رایگان شدن هزینه‌ها استفاده کرد. در این نوع بیمه دانشجویان به کلینیک‌های خصوصی مراجعه می‌کنند که در این صورت ۸۰ درصد هزینه‌ها را بیمه و ۲۰ درصد آن را دانشجویان تقبل می‌کند.

بیمه دانشجویی دولتی در کانادا: این نوع از بیمه دانشجویی تنها خدمات اورژانسی، خدمات اولیه درمانی و یکسری از خدمات عادی را پوشش می‌دهد. البته در برخی از استان‌های کانادا این بیمه خدمات دهان و دندان و فیزیوتراپی و یا داروهایی که دکتر تجویز کرده را پوشش می‌دهند.

بیمه دانشجویی کانادا

شرایط و هزینه بیمه دانشجویی کانادا در ایالات مختلف

چنانچه در کانادا اقامت دارید، باید دقت کنید که هر یک از استان‌های کانادا دارای سیاست‌های خاص خود در امر بیمه هستند در ادامه به فرایند بیمه برخی از استان‌ها می‌پردازیم؛

بیمه دانشجویی کانادا در ایالت نیوفاندلند: دانشجویانی که در این استان تحصیل می‌کنند را به طور خودکار شامل بیمه سلامت تحت مراقبتی می‌شوند اما بیمه در این ایالت خدمات دندان و دارو تجویز پزشک را شامل نمی‌شود.

بیمه دانشجویی کانادا در استان نوا اسکوشیا: دانشجویانی که در این استان مشغول به تحصیل می‌باشند باید بیمه دانشجویی کانادا را دریافت نمایند زیرا این استان شرایط لازمه برای خدمات بهداشتی استانی را ندارند. استان نوا اسکوشیا بیمه دانشجویی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر نمی‌گیرد اما اگر کسی ۱۲ ماه در این استان اقامت داشته باشد، این بیمه در دسترس او است. هزینه این طرح بیمه ۶۵۰ دلار در طول یک سال است.

بیمه دانشجویی کانادا در استان پرنس ادوارد: همه دانشجویان بین‌المللی در این استان باید بیمه درمانی را دارا باشند. ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین روش برای دریافت بیمه درمانی دانشجویی، Health PEI است.

بیمه دانشجویی کانادا در استان کبک: به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی نمی‌توانید از خدمات بیمه این استان بهره‌مند شوید اما می‌توانید از طریق شرکت خصوصی بیمه خصوصی شوید.

بیمه دانشجویی کانادا در استان انتاریو: این استان نیز برای دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا بیمه ارائه نمی‌کند؛ البته بیمه‌هایی از طریق کالج و مؤسسات برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود که رایگان نیستند.

بیمه دانشجویی کانادا در استان منیتوبا: در این استان نیز امکان دریافت بیمه سلامت عمومی برای دانشجویان بین‌المللی به صورت رایگان وجود ندارد و دانشجویان باید بیمه را از شرکت‌های خصوصی تهیه نمایند.

بیمه دانشجویی کانادا در استان ساسکاچوان: اگر دانشجویان ویزای تحصیلی کانادا داشته باشند از واجدین شرایط دریافت بیمه سلامت هستند.

بیمه دانشجویی کانادا در استان بریتیش کلمبیا: دانشجویانی که حداقل ۶ ماه در استان کلمبیا اقامت داشته باشند می‌توانند برای دریافت بیمه دانشجویی درخواست دهند.

بیمه دانشجویی کانادا

مراحل اخذ بیمه دانشجویی در کانادا

مراحل دریافت بیمه دانشجویی در کانادا باهم فرق دارد. چنانچه مشغول به تحصیل در کانادا هستید؛ باید بعد از دریافت پذیرش تحصیلی کانادا، به سایت استان موردنظر مراجعه کرده و فرم مربوط به درخواست بیمه دانشجویی را پر کنید و هزینه آن را نیز پرداخت نمایید. حتماً باید قبل از اینکه همراه ویزای تحصیلی وارد کانادا شوید، از طریق شرکت خصوصی درخواست بیمه درمانی را دهید و آن را دریافت کنید. برای این منظور باید با شرکت بیمه دانشجویی تماس گرفته و فرم موردنظر را تکمیل و همین‌طور آزمایش‌های پزشکی را انجام دهید و در پایان باید حق بیمه را پرداخت نمایید.

مزایای بیمه دانشجویی در کانادا

بیمه دانشجویی چه به‌صورت دولتی باشد، چه خصوصی دارای مزایایی است که عبارت‌اند از:

  • خدمات مربوط به بستری در بیمارستان مورد تحصیل انجام می‌گردد
  • با این بیمه می‌توان کلیه تجهیزات پزشکی را کرایه نمود
  • فرد مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کنند
  • در صورت تصادف اکثر هزینه‌ها از طریق بیمه پرداخت می‌شود
  • خدمات درمانی مربوط به دندان و جراحی اضطراری دندان را پوشش می‌دهد
  • آسیب‌دیدگی‌های ورزشی نیز جز خدمات بیمه دانشجویی است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *