قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

حساب بانکی دانشجویی در کانادا

یکی از اولین مواردی که به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا به آن نیاز دارید، یک حساب بانکی دانشجویی در کانادا است. حساب بانکی دانشجویی در کانادا یک ابزار مهم و ضروری برای دانشجویان بین المللی در سالهای تحصیل و مهاجرت در کانادا است. اگر شما هم قصد تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارید باید حساب بانکی دانشجویی در کانادا باز کنید. برای اطلاع از چگونگی این روند تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

حساب بانکی دانشجویی

حساب بانکی دانشجویی در کانادا

اکثر بانک‌ها در کانادا بانکداری پایه رایگان را به دانشجویان تمام وقت ارائه می‌دهند که این به این معنی است که هیچ هزینه‌ای برای تراکنشات بانکی و تسهیلات وجود ندارد، اما ممکن است محدودیت‌ها یا شرایطی وضع شود.

قبل از شروع برای باز کردن حساب دانشجویی به این فکر کنید که به چه خدمات بانکی نیاز خواهید داشت.  ممکن است فقط حساب چکی بخواهید که به شما امکان برداشت و واریز پول را دهد که برای مخارج روزانه مناسب است. یا ممکن است بخواهید یک حساب پس انداز داشته باشید تا مقداری پول از حساب اصلی خود جدا نگه دارید.  بسیاری از برنامه های بانکداری دانشجویی در کانادا امکان افتتاح حساب چک و پس انداز را با هم ارائه می دهند که می توانید با کارت نقدی از آن استفاده کنید.

بانکداری دانشجویی و الزامات آن

اگر قصد دارید برای مجوز تحصیل از طریق (SDS)  Student Direct Stream  درخواست دهید، باید یک گواهی سرمایه گذاری تضمین شده  (GIC) Guaranteed Investment Certificate  را به عنوان بخشی از درخواست مجوز تحصیلی خود همراه داشته باشید. حتی اگر برای مجوز تحصیل به طورعادی درخواست می دهید، می‌توانید از GIC برای اثبات هزینه های تحصیل در کانادا استفاده کنید.

کارت های اعتباری و حساب های بانکی دانشجویی در کانادا

کارت اعتباری در زمانی که در کانادا هستید برای شما لازم و مفید است، اما قبل از اینکه کارت اعتباری را دریافت کنید به دقت فکر کنید.

 رتبه بندی اعتباری در کانادا مهم است و امتیاز اعتباری ضعیف می تواند بعداً روی اعتبار شما تأثیر بگذارد. از سوی دیگر، اگر مطمئن هستید که می‌توانید مسئولانه از کارت اعتباری استفاده کنید، یعنی محدوده اضافه برداشت را رعایت کنید و حداقل مبلغ را هر ماه بپردازید، دوران دانشجویی شما می‌تواند زمان خوبی برای شروع یک اعتبار خوب باشد.

اگر برای هزینه تحصیل خود به پول اضافی نیاز دارید، خوب است که بدانید برخی بانک ها یک میزان اعتباری دانشجویی برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند. اینها می‌توانند محدودیت‌های بزرگ‌تری نسبت به کارت اعتباری، با نرخ‌های بهره پایین‌تر و گزینه‌های بازپرداخت انگیزشی ارائه دهند.

بسیاری از کانادایی‌ها پول نقد زیادی حمل نمی‌کنند که به دلیل راحتی استفاده از کارت های اعتباری است و همچنین به این دلیل که بانک‌ها برای برداشت پول نقد از دستگاه‌های خودپرداز (ATM) هزینه دریافت می‌کنند. اکثر مغازه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها از مشتریان برای دریافت مبالغ کارت درخواست می کنند.

سیستم انتقال پول آنلاین کانادا اینتراک نام دارد. با  Interac  می‌توانید از حساب خود به هر حساب دیگر در کانادا پول واریز کنید، فقط به شماره تلفن یا آدرس ایمیل گیرنده نیاز دارید.  در طول مدت اقامت خود در کانادا قطعا با اینتراک روبرو خواهید شد که برای بازپرداخت بدهی یا پرداخت قبوض عالی است . حتی ممکن است صاحبخانه  از شما بخواهد که اجاره را از این طریق بپردازید؛ بنابراین بهتر است با این سیستم آشنایی کافی داشته باشید.

حساب بانکی دانشجویی

حساب های بانکی دانشجویی در کانادا

بزرگ‌ترین بانک‌های کانادا مانند  CIBC، HSBC، BMO، RBC، Scotiabank همگی گزینه‌های بانکداری دانشجویی را ارائه می دهند و همه آنها هر ساله مزایای مختلفی را برای جذب دانشجویان در نظر گرفته اند، اما گزینه‌های دیگری برای بانکداری دانشجویی در کانادا نیز موجود است.

مراقب محدودیت‌های تراکنش ماهانه باشید زیرا اگر از این حد عبور کنید، هر بار که از کارت نقدی خود استفاده می‌کنید، ۱ دلار باید پرداخت کنید. بانک های اصلی کانادا دارای خدمات بانکداری آنلاین و برنامه های تلفن همراه برای بانکداری ایمن از خانه و یا هر جای دیگری هستند.

CIBC

حساب دانشجویی CIBC هیچ هزینه ی ماهانه ای ندارد و تراکنش های نامحدود را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

این یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه های بانکی برای دانشجویان بین المللی در کاناداست . CIBC همچنین مزایا و منابع زیادی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد از جمله پاداش ۶۰ دلاری فقط برای ثبت نام!

اگر برای مجوز تحصیل خود از طریق  Student Direct Stream  درخواست می کنید، CIBC  یکی از رقابتی ترین گزینه های موجود در بازار را برای گواهی سرمایه گذاری تضمین شده شما (GIC) است.

داشتن حساب در CIBC  قطعا یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین المللی است.

بانک اسکاتیا

علاوه بر نداشتن هزینه ماهانه، حساب دانشجویی Scotiabank  تراکنش‌های نامحدود با کارت نقدی و یک کارت اعتباری مجازی را ارائه می‌دهد تا بتوانید بدون کارت اعتباری آنلاین خرید کنید . Scotiabank   به‌ خاطر اعطای SCENE نیز معروف است، که به شما این امکان را می‌دهد بلیط رایگان فیلم تهیه کنید، که امتیازی عالی و جذاب برای علاه مندان به سینما است.

HSBC

 HSBC  برای دانشجویان بین المللی بسته به نوع حسابی که باز می کنند و مبلغی که به حساب واریز می کنند بسته های ویژه ای را در نظر گرفته است.

زمانی که حساب سرمایه گذاری مشترک و جدیدی باز می کنید یا برای واجدین شرایط کار در هنگام تحصیل یک لیست حقوق و دستمزد افتتاح می کنید، به حساب شما پاداش تعلق میگیرد.

بانک ملی کانادا

بانک ملی برنامه خاصی برای دانشجویان بین المللی ندارد. در عوض برای دانشجویان بین المللی تمام وقت در کانادا پیشنهاداتی دارد.

این پیشنهاد شامل یک حساب دلاری کانادا یا ایالات متحده بدون کارمزد ماهانه، نقل و انتقالات الکترونیکی نامحدود و جلوگیری از اضافه برداشت و همچنین کارت اعتباری پلاتینیوم بدون کارمزد سالانه برای دو سال اول، و بیمه خودرو و مسافرتی است.

BMO

BMO  یک حساب بانکی دانشجویی بدون دریافت هزینه ماهانه در طول تحصیل و یک سال پس از فارغ التحصیلی است. با این حال، در تعداد تراکنش های رایگانی که هر ماه انجام می دهید محدودیت وجود دارد.

این بانک با همکاری با  SPC  تخفیف های دانشجویی بسیاری را بر روی برندهای مطرح در نظر گرفته است. مثلا می توانید از یک فروشگاه که طرف قرارداد با این بانک است با تخفیف خرید کنید.

حساب بانکی دانشجویی

RBC

حساب بانک دانشجویی RBC برای تازه واردان هیچ کارمزد ماهانه ای در نظر نمیگیرد و مزایای بسیاری از جمله :

در نظر نگرفتن هزینه ماهایانه برای دانشجویان بین المللی

تراکنش های نامحدود در کانادا

تراکنش‌های رایگان  اینتراک

بدون نیاز به پرداخت کارمزد هنگام دریافت پول از خودپرداز

تا ۳۹ دلار تخفیف در هزینه های سالانه کارت اعتباری

امکان استفاده از اپلیکیشن  RBC Mobile Student Edition

انجام خریدهای امن اینترنتی

TD

TD  یک سیستم بانکداری دانشجویی بین المللی  بدون کارمزد ماهانه و بدون نیاز به حداقل موجودی است .  با TD می توانید یک حساب پس انداز، کارت اعتباری و خط اعتباری دانشجویی در صورت واجد شرایط بودن باز کنید. در نظر داشته باشید که: محدودیت تراکنش در حساب های چکی وجود دارد که پس از آن میزان باید برای هر تراکنش کارت نقدی هزینه ای پراخت کنید.

گزینه های دیگر

محبوبیت بانکداری آنلاین در سراسر کانادا در حال افزایش است و چندین بانک وجود دارند که منحصراً به صورت آنلاین فعالیت می کنند. این گزینه می تواند سریع و راحت باشد، اما ممکن است جنبه های منفی نیز داشته باشد، به خصوص اگر نیاز به برداشت یا واریز وجه نقد مکرر داشته باشید.

جذابیت بانک های آنلاین برای بسیاری این است که معمولاً کارمزد ماهانه دریافت نمی کنند. با این حال، با توجه به اینکه دانشجو هستید، می توانید یک حساب بانکی رایگان از یکی از بانک های اصلی داشته باشید .

افتتاح حساب بانکی دانشجویی در کانادا یکی از الزامات زندگی دانشجویی و تحصیل در کانادا است. برای دریافت اطلاعات بیشتر از حساب بانکی دانشجویی در کانادا می توانید با مشاوران ما در قصران گروپ در تماس باشید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *