مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

یکی از دغدغه های افرادی که در لاتاری شرکت می کنند این است که در صورت برنده شدن در لاتاری، مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری چگونه است.

شرکت در لاتاری یکی از آسانترین روش ها برای دریافت گرین کارت آمریکاست و فقط کافیست کمی شانس داشته باشید.
البته که برنده شدن در لاتاری به این معنی نیست که ویزای آمریکا را دریافت کردید بلکه باید در مصاحبه شرکت کرده تا از نتیجه نهایی درخواست خود برای دریافت گرین کارت آمریکا مطلع شوید.
در صورتی که خوش شانس بودید و برنده قرعه کشی لاتاری شدید چه باید کنید؟

در مراحل پس از برنده شدن در لاتاری امریکا، بعد از وارد کردن اطلاعات خود در سایت لاتاری نتیجه قبولی خود را خواهید دید. در این مرحله کیس نامبر دریافت می کنید و در ادامه باید سایر مراحل را طبق آنچه که اعلام می کنیم ادامه دهید.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا 2024

دریافت کیس نامبر (Case Number)

برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا، کدی به نام کیس نامبر یا شماره پرونده دریافت می کنند. این شماره را باید تا پایان مراحل دریافت ویزا همراه داشته باشید، زیرا مشخصه اصلی شماست.

کیس نامبر نوبت رسیدگی به پرونده و کیس شما در کنسولگری و اداره مهاجرت امریکاست و تمامی مراحل پس از قبولی تان بر طبق شماره پرونده تان است.

کیس نامبر 14 رقم است و چهار رقم نشاندهنده سالی است که در لاتاری آن سال پذیرفته شده اید و دو رقم بعدی مخفف نام قاره­ی محل تولدتان است. برای مثال آسیا با AS  مشخص می شود.

ارقام بعدی نوبت وقت شما و کیس نامبر اصلی شما می باشد که بعد از تکمیل فرم DS – 260 باید منتظر بمانید تا پرونده شما کارنت شود و یا به جریان بیفتد.  کیس نامبر فقط نوبت شما را مشخص می کند که بر طبق آن به مصاحبه دعوت می شوید.


تکمیل  فرم  DS-260 

پر کردن فرم  DS-260 مهمترین کار از مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری است. در این فرم که باید به زبان انگلیسی تکمیل شود از شما اطلاعاتی از جمله اطلاعات هویتی و شخصیتی، وضعیت تأهل، وضعیت و محل کار یا تحصیل و سوابق کیفری از شما درخواست می شود.

تکمیل فرم DS- 260  از مهمترین مراحل بعد از برنده شدن لاتاری گرین کارت 2024 است. عدم انجام آن به معنای عدم تمایل به دریافت وقت سفارت و همچنین عدم تمایل به دریافت گرین کارت امریکا است.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری : مدارک لازم برای صدور ویزا 

برای دریافت ویزای هر کشوری به یک سری مدارک نیاز دارید، همینطور ویزای آمریکا.

مهمترین مدارکی که برای اخذ ویزای آمریکا باید فراهم کنید عبارتند از:

  • برگه کانفرم «confirmation» وقت مصاحبه همراه با رسید پرداختی
  • عکس
  • اصل و کپی مدارک هویتی شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه
  • اصل و کپی کارت پایان خدمت
  • پرینت گردش حساب به زبان انگلیسی
  • سند ازدواج و یا سند طلاق در صورت وجود
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی و نتیجه آزمایشات مدیکال
  • ارائه گواهی تمکن مالی

بعد از فراهم کردن مدارک باید نسبت به دریافت وقت از سفارت امریکا اقدام نمایید.

همانطور که می دانید کشور آمریکا در ایران دارای سفارتخانه فعال نیست و می بایست به یکی از کشورهای همسایه مانند امارات، ترکیه و یا ارمنستان مراجعه نمایید. در صورت ویزا شدن می تواید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

مدیکال و واکسیناسیون

یکی از مهمترین مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و اخذ ویزای آمریکا و مهاجرت به امریکا انجام مدیکال پزشکی است. متقاضیان باید با مراجعه به پزشک معتمد واکسن ها و آزمایشات خواسته شده را انجام دهند و نتیجه آن را همراه با سایر مدارک همراه داشته باشند. ارائه کارت واکسن بین المللی الزامیست که این کا را می توانید در کشور خود و در انیستیتو پاستور ایران انجام دهید.

آزمایشات مدیکال آمریکا شامل سنجش بیماری‌های روحی و روانی، بیماری سل، جذام و برخی موارد دیگر می باشد.

ارائه گواهی تمکن مالی و اسپانسر

یکی از مهمترین مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و مدارکی که برندگان گرین کارت آمریکا 2024 در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و در کنار سایر مدارک نیاز دارند گواهی تمکن مالی است. اثبات تمکن مالی می تواند از طریق حساب های بانکی، گردش حساب، اسناد ملکی و یا گرفتن اسپانسر باشد. هدف از این کار اثبات توانایی مالی متقاضی است.

مصاحبه سفارت برندگان گرین کارت آمریکا 2024

پس از دریافت وقت سفارت از یکی از کشورهایی که دارای سفارت امریکا میباشد با در دست داشتن مدارک و نتیجه پرونده پزشکی به سفارت مراجعه کنید. از انجایی که اغلب وقت های سفارت آمریکا شلوغ است بهتر است به موقع برای دریافت وقت اقدام نمایید.

وضعیت برندگان گرین کارت آمریکا

کارنت شدن کیس

از مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری ، کارنت شدن یعنی به جریان افتادن پرونده است. به بیان دیگر متقاضی باید منتظر بماند تا پرونده اش وارد پروسه بررسی شود.

برای اطلاع شدن از کارنت شدن برندگان لاتاری 2024 در مجلات اداره کنسولگری وزارت امورخارجه آمریکا به نام ویزا بولتن منتشر و اعلام میشود. این مجلات الکترونیکی را می توانید هر ماه از وبسایت رسمی وزارت امورخارجه آمریکا دانلود کنید یا از همانجا مطالعه نمایید

اگر ویزا بولتن ها را از دست بدهید در واقع ویزا را از دست داده اید. اطلاع از ویزا بولتن بسیار مهم است بنابراین سعی کنید هر ماه وبسایت رسمی امور خارجه را چک کنید.

ویزا بولتن

ویزا بولتن در اواسط هر ماه میلادی به عنوان اطلاعیه توسط وزارت امور خارجه (اداره مهاجرت) آمریکا منتشر می شود و در آن اطلاعات مربوط به پرونده های در حال بررسی و یا کارنت شده در هر دوره اعلام می شود. معمولاً پس از کارنت شدن کیس، ۱۰ الی ۱۵ روز بعد ایمیلی از سوی KCC مرکز کنسولی کنتاکی ارسال می شود و تاریخ حضور شما در سفارت اعلام می شود که باید راس ساعت اعلام شده در سفارت حاضر شوید.

کلیرنس

در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری ، کلیرنس یا همان Administrative Processing به مرحله ای گفته می شود که پس از انجام مصاحبه کیس مورد نظر وارد مرحله کلیر می شود.

در این مورد کیس مورد نظر نیاز به بررسی بیشتر دارد و پرونده او به سازمان هایی مانند CIA، FBI، آژانس های مبارزه با موارد مخدر و اینترپل ارجاع داده می شود.

اینکه پرونده شما وارد مرحله کلیرنس شود یا نه بستگی به نظر آفیسر دارد. پرونده اغلب ایرانی ها وارد پروسه کلیرنس می شود.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

بعد از برنده شدن در لاتاری نکات زیر را در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری مدنظر داشته باشید

در وقت تعیین شده و به موقع در سفارت حضور داشته باشید

بعد از دریافت ویزا تا 6 ماه مهلت دارید تا به آمریکا وارد شوید

پس از مصاحبه یک پاکت مهر و موم شده و سر بسته به شما داده می شود که باید در فرودگاه به آفیسر فرودگاه تحویل دهید.

لاتاری

قصران گروپ  در هر سال از شروع روند ثبت نام لاتاری تا ورود برندگان لاتاری به کشور آمریکا پشتیبان مشتریان خود است. برندگان لاتاری می‌توانند با استفاده از مشاوره های اختصاصی مجموعه قصران گروپ شانس خود را تبدیل به واقعیت کنند و تا زمان ورود به آمریکا از کمک های ما بهره مند شوند.

مهاجرت به آمریکا و شروع یک زندگی جدید دغدغه ذهنی و فکری بزرگی است که نیاز است با آگاهی بیشتر انجام شود و در این مسیر نیازمند کمک و تجربه افراد متخصصی هستید تا از این مراحل به راحتی عبور کنید. برای دریافت مشاوره برای مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا با مشاوران ما در قصران گروپ در تماس باشید.

 

مقالات مرتبط

ثبت شرکت در عمان

به طور کلی کشورهای عربی مانند عمان، امارات و عربستان سعودی طی سال‌‌های گذشته تا کنون رشد چشمگیری در اقتصاد […]

زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحصیل در رشته پرستاری ترکیه

ترکیه علاوه بر آن که کشوری زیبا و جذاب برای گردشگری است، برای زندگی و حتی تحصیل نیز مناسب است؛ […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی ترکیه، یک گزینه عالی برای افرادی است که به رشته ها و گرایشات پزشکی علاقه مند […]

زمان مطالعه : 6 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085