قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی ۲۰۲۴

از آنجایی که در کشور کره جنوبی دانشگاه‌هایی با رتبه بسیار بالا قرار دارد و از طرف دیگر ۵ پردیس دانشگاه آمریکا در کشور کره جنوبی تأسیس شده است، بنابراین این کشور در حال تبدیل شدن به قطب تحصیلی در آسیا می‌باشد.

کره جنوبی شرایط بسیار خوبی را برای تحصیل دانشجویان فراهم کرده است. برای مثال هزینه‌های مقرون به صرفه، ارائه بورسیه تحصیلی و ارائه تسهیلات فراوان برای کاهش هزینه‌ها از مزایای تحصیل در کره جنوبی به حساب می‌آیند.

با ملاحظه لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی نیز متوجه خواهید شد که تقریباً عمده دانشگاه‌های این کشور در ایران دارای اعتبار می‌باشند. پس این مطلب را با دقت مطالعه کنید تا در مورد تحصیل در کره جنوبی اطلاعات کاملی به دست بیاورید و به یک تصمیم درست برسید.

در صورتی که شما به عنوان یک ایرانی می‌خواهید وارد کره جنوبی شوید مجاز هستید برای دانشگاه‌های معتبر از نظر وزارت علوم درخواست ارائه کنید تا در صورت پذیرش بعد از اتمام تحصیل بتوانید در کشور ایران به کسب و کار بپردازید:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی – گروه الف (ممتاز)

 1. Hanyang university
 2. KAIST – Korea Advanced Institute of Science & Technology
 3. Korea University
 4. Kyung Hee University
 5. Pohang University of Science and Technology (POSTECH)
 6. Sejong University
 7. Seoul National University
 8. Sungkyunkwan University
 9. Ulsan National Institute of Science and Technology – Unist
 10. Yonsei University (Seoul campus)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی – گروه ب (خوب)

 1. Ajou University
 2. Chonnam National University
 3. Chungbuk National University
 4. Chungnam National University
 5. Dankook University
 6. Dongguk University
 7. Gwangju Institute of Science & Technology (K-GIST)
 8. Gyeongsang National University
 9. Hallym University
 10. Inha University
 11. Jeonbuk National University
 12. Kangwon National University
 13. Konkuk University
 14. Korea National University of Arts
 15. Kyungpook National University
 16. Pusan National University
 17. Sogang University
 18. University of Seoul
 19. University of Ulsan
 20. Yeungnam University

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی – گروه ج (متوسط)

 1. Gachon University
 2. Hankuk (Korea) University of Foreign Studies
 3. Incheon National University
 4. Keimyung University
 5. Korea Maritime and Ocean University
 6. Pukyong National University
 7. Seoul National University of Science and Technology
 8. Soongsil University

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی

بررسی مزایای تحصیل در کره جنوبی

 • همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد، رتبه علمی دانشگاه‌های کره جنوبی بسیار بالا است. به خصوص اینکه ۵ پردیس آمریکایی در این کشور راه‌اندازی شده و همین موضوع باعث افزایش رنکینگ علمی این کشور می‌شود. پس مدرکی که شما از کره جنوبی به دست می‌آورید، در بین دانشگاه‌های بزرگ جهان نیز دارای اعتبار می‌باشد.
 • برای پذیرش در کشور کره جنوبی، پروسه راحت‌تری نسبت به کشور‌های دیگر را طی خواهید کرد.
 • بورسیه تحصیلی به شما تعلق می‌گیرد که مبلغ این بورسیه بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد شهریه متفاوت خواهد بود. مبلغ بورسیه بسته به مقطع تحصیلی، رشته و شرایطی که از نظر علمی دارید، تعیین می‌شود.
 • سیستم حمل و نقل در کشور کره جنوبی بسیار آسان، سریع و در دسترس می‌باشد.
 • بعد از اینکه تحصیلات خود را در کره جنوبی به اتمام رساندید، می‌توانید در این کشور اقامت دریافت کرده و مشغول به زندگی و کار شوید و دانشجویان در حین تحصیل می‌توانند مشغول به کار شوند.
 • هزینه‌های زندگی در کشور کره جنوبی برای دانشجویان بسیار پایین است. بنابراین تحصیل در کره جنوبی مقرون به صرفه خواهد بود.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی

معایب تحصیل در کره جنوبی

 • اگر شما می‌خواهید خارج از خوابگاه در کشور کره جنوبی زندگی کنید، هزینه زندگی برای شما بیشتر تمام می‌شود چون مخارج در این کشور بالا است.
 • از طرف دیگر برای اینکه بتوانید در این کشور اقامت داشته باشید، با مردم وارد ارتباط شوید و کسب و کار راه‌اندازی کنید، باید بتوانید به زبان کره‌ای مسلط شوید. زبان کره‌ای یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا است.
 • اگر چه شما بعد از فارغ التحصیلی می‌توانید برای کار در کشور کره جنوبی درخواست دهید ولی پیدا کردن شغل در این کشور، بسیار سخت می‌باشد.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور کره جنوبی

تمامی دانشگاه‌های کره جنوبی پذیرش دانشجو در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را دارند که شرایط هر کدام از این دوره‌ها را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی

متقاضیان در در بازه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال می‌توانند برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور کره جنوبی درخواست دهند. باید در آزمون ورودی شرکت کنید. به طور کلی برای پذیرش در مقطع کارشناسی، ۶۰ درصد به آزمون و ۴۰ درصد به نمرات و معدل دوره دبیرستان تعلق می‌گیرد.

لازم نیست که به زبان کره‌ای تسلط داشته باشید اما اگر مدرک زبان کره‌ای را دارید، در داخل رزومه خود قرار دهید چون شانس پذیرش شما بالاتر می‌رود. بسیاری از رشته‌ها در این کشور در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر باید ۲۷ سال داشته باشند. این دوره تحصیلی ۲ سال طول می‌کشد. شما باید مدرک تحصیلی دوره لیسانس و مدرک زبان آیلتس داشته باشید. همچنین باید انگیزه نامه و توصیه نامه از اساتید دوره قبلی ارائه کنید.

تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکتری

برخلاف دو دوره قبلی، برای مقطع دکترا هیچ محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است. شرایط پذیرش براساس نوع دانشگاهی که شما انتخاب می‌کنید، متفاوت است. طول دوره این مقطع تحصیلی حداقل ۴ سال می‌باشد.

 

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

قطعاً بعد از مطالعه این مطلب سؤالات دیگری نیز در ذهن شما به وجود آمده استک برای مثال جهت تحصیل فرزندان در مدارس به اطلاعات بیشتری نیاز داریدک یا می‌خواهید بدانید کیفیت زندگی در کشور کره جنوبی به چه صورت است همین اکنون تلفن را بردارید و با قصران گروپ در ارتباط باشید. کارشناسان ما سابقه درخشانی در این زمینه دارند و به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات کاملی در این زمینه به دست بیاورید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *