قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سومالی ۲۰۲۴

تنها یکی از داشگاه های این کشور در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سومالی وجود دارد.

کشور سومالی یکی از کشور‌های آفریقایی است که تحت عنوان شاخ آفریقا شناخته شده است. اگر تنها بخواهیم به بحث تحصیل در این کشور اشاره کنیم باید بگوییم یکی از ضعیف‌ترین بخش‌ها در کشور سومالی، سیستم آموزشی است.

حتی بعد از پایان تحصیلات، سطح مهارت‌های آموزشی و علمی شما از کسانی که در کشور‌هایی با سیستم آموزشی متوسط درس خوانده‌اند نیز کمتر خواهد بود.

بنابراین در همین ابتدای مطلب این نکته را گوشزد می‌کنیم که تحصیل در سومالی نه تنها از نظر کیفیت آموزشی ‌ایده‌آل نیست بلکه دشواری‌هایی را برای شما به همراه خواهد داشت.

اگر شما به فکر تحصیل در سومالی هستید باید فقط به سراغ دانشگاه‌ زیر بروید تا حداقل مدرک شما از نظر وزارت علوم اعتبار داشته باشد:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سومالی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سومالی – گروه ب (خوب)

  1. Jaamacadda SIMAD (SIMAD University)

جزئیات تحصیل در سومالی

آیا تحصیل در سومالی می‌تواند گزینه مناسبی باشد؟

  • مهمترین چالشی که برای تحصیل در سومالی وجود دارد، بحث پایین بودن کیفیت سیستم آموزشی است به گونه‌ای که فاصله بسیار زیادی را بین دانشگاه‌های کشور سومالی با کشور‌های برتر جهان مشاهده می‌کنید. بنابراین وقتی شما در دانشگاه‌های سومالی درس می‌خوانید اگر چه ممکن است این دانشگاه از نظر وزارت علوم اعتبار داشته باشد ولی پیدا کردن کار در ایران برای شما سخت می‌شود. قطعاً چنین شرایطی به صورت حادتر در کشور‌های دیگر برای شما اتفاق می‌افتد. به خصوص اگر شما در یک مقطع تحصیلی در دانشگاه‌های سومالی تحصیل کرده‌اید و برای مقاطع بعدی می‌خواهی به سراغ کشور‌های اروپایی بروید، دریافت نامه پذیرش از دانشگاه‌های اروپایی بسیار سخت و حتی می‌توان گفت غیر ممکن می‌شود.

 

  • شرایط زندگی در کشور سومالی چندان‌ ایده‌آل نیست. امنیت اجتماعی بسیار پایین در این کشور وجود دارد؛ رفاه اجتماعی پایین است و همچنین فرهنگ در این کشور در سطح مناسبی نیست. بنابراین اگر شما می‌خواهید همراه با خانواده به کشور سومالی بروید باید این چالش‌ها را در نظر داشته باشید.

 

  • شاید بحث پایین بودن هزینه‌های تحصیل در سومالی شما را وسوسه کند که این کشور انتخاب کنید ولی قطعاً بحث کیفیت تحصیل و در نتیجه آینده کاری از اهمیت بیشتری برخوردار است. به همین دلیل ما همواره از متقاضیان تحصیل در کشور‌های بین‌الملل می‌خواهیم که به هیچ عنوان ابتدا بحث هزینه‌ها را در نظر نداشته باشند و حتماً به کیفیت سیستم آموزشی توجه کنند.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سومالی

مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور سومالی

در دانشگاه‌های این کشور پذیرش برای دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا انجام می‌شود. اگر شما دانشگاهی را انتخاب کردید که مورد تأیید وزارت علوم است، اکنون برای هر یک از مقاطع تحصیلی باید شرایط لازم را داشته باشید که در ادامه بیان می‌کنیم:

تحصیل در سومالی در مقطع لیسانس

افراد متقاضی برای ورود به مقطع کارشناسی در کشور سومالی باید حتماً دارای مدرک دیپلم باشند. همچنین داشتن مدرک زبان الزامی است. این دوره در کشور سومالی تقریباً ۴ سال طول می‌کشد.

تحصیل در سومالی در مقطع فوق لیسانس

دوره کارشناسی ارشد در سومالی ۲ ساله است که شامل یکسری دورس تخصصی و همچنین پایان‌نامه می‌باشد.
برای ورود به این مقطع نیز شما به مدرک زبان نیاز دارید که قطعاً نمره مدرک زبان نسبت به مقطع کارشناسی باید بالاتر باشد.

تحصیل در سومالی در مقطع دکتری

مقطع دکتری در این کشور بین ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد که بسته به رشته انتخابی و نوع پایان‌نامه‌ای که انتخاب کرده‌اید مدت زمان تحصیل متفاوت خواهد بود. متقاضیانی که دارای مدرک فوق لیسانس با معدل مناسب و مدرک زبان باشند می‌توانند برای پذیرش مقطع دکترا در دانشگاه‌های سومالی درخواست دهند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

بهترین راهکار برای پیدا کردن یک کشور با دانشگاه‌های برتر جهت تحصیل این است که شما به سراغ مؤسسات مهاجرتی معتبر و شناخته شده همانند قصران گروپ بروید.

کارشناسان ما که سابقه درخشانی در زمینه مهاجرت تحصیلی دارند به شما کمک می‌کنند تا با کشور‌های مختلف براساس رشته‌ای که در نظر دارید آشنا شوید و سپس یک دانشگاه ‌ایده‌آل را انتخاب نمایید. همچنین ما پروسه دریافت ویزای تحصیلی را برای شما عزیزان انجام خواهیم داد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *