قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سنگال

اگر بخواهیم یکی از ضعیف‌ترین کشور‌های جهان در راستای مهاجرت تحصیلی را به شما پیشنهاد کنیم، باید به سراغ سنگال برویم. این کشور در غرب آفریقا قرار دارد. البته در لیست دانشگاه ‌های مورد تأیید وزارت علوم در سنگال برخی از دانشگاه‌های این کشور مشاهده می‌شوند. اما دانشگاه‌های سنگال اعتبار جهانی ندارند. این مطلب به شما کمک می‌کند تا اطلاعات اولیه در مورد تحصیل و مهاجرت تحصیلی در سنگال را به دست بیاورید. پس با ما همراه باشید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سنگال گروه ب(خوب)

  1. Université Cheikh Anta Diop de Dakar

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سنگال

چرا ما تحصیل در سنگال را رد می‌کنیم؟

  • نظام آموزش کشور سنگال چه در دوران مدرسه و چه در مقاطع دانشگاهی، از استاندارد‌های جهانی برخوردار نیست. بنابراین کشور سنگال از نظر بین‌المللی نمی‌تواند حرفی برای گفتن در زمینه آموزش داشته باشد.
  • در بین کلیه دانشگاه‌هایی که در کشور سنگال وجود دارد، تنها دو مورد از این دانشگاه‌ها در کشور از رتبه مناسبی برخوردار هستند. ولی با این حال باز هم مدرک آن‌ها به صورت جهانی معتبر نیست.
  • تمامی اتباع خارجی که برای تحصیل در سنگال اقدام می‌کنند، موظف به پرداخت شهریه هستند. مبلغ شهریه بر اساس مقطع تحصیل دانشگاهی و همچنین نوع رشته، مشخص خواهد شد. بنابراین اصلاً ارزش ندارد شما در کشوری درس بخوانید که بی‌کیفیت‌ترین نظام آموزشی را دارد و بخواهید برای همین نظام آموزشی، هزینه کنید.
  • هزینه تحصیل و هزینه زندگی در کشور سنگال بدون هیچگونه پایه و اساسی، بسیار بالا می‌باشد.
  • وضعیت آب و غذای این کشور اصلا ً‌ایده‌آل نیست. آلودگی‌های زیادی که در آب و غذا وجود دارد که باعث بیماری‌های عفونی و گوارشی می‌گردد.
  • یکی از چالش‌های تحصیلی که شما ممکن است تجربه کنید، بحث ثبت پروژه‌های تحصیلی است. این پروژه‌ها به جای اینکه به نام دانشجو ثبت شود، به نام شخص دیگر و یا دانشگاه به ثبت خواهند رسید. بنابراین دانشجو هیچ اعتباری از این پروژه کسب نمی‌کند.

بررسی مقاطع تحصیلی دانشگاهی در کشور سنگال

در این کشور هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌گردد. در این قسمت با ما همراه باشید تا این مقاطع را به شما معرفی کنیم:

  • تحصیل در سنگال در مقطع کارشناسی

این مقطع معمولاً ۴ سال طول می‌کشد. عمدتاً تدریس در این مقطع به زبان فرانسوی انجام می‌شود. اما در برخی از رشته‌ها زبان انگلیسی نیز تدریس می‌گردد. اگر شما رشته‌های زبان انگلیسی را انتخاب کردید، باید مدرک زبان آیلتس با نمره ۵ به بالا داشته باشید.

  • تحصیل در سینگال در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمان این مقطع ۲ سال است. حتماً شما باید پایان‌نامه داشته باشید و لازم است برای ورود به این مقطع، حتماً در آزمون ورودی شرکت کنید.

  • تحصیل در سینگال در مقطع دکتری

برای ورود به این مقطع لازم است شما مدرک زبان آیلتس با نمره بالای ۶ داشته باشید. این مقطع ۵ سال طول می‌کشد و در این مدت شما باید یک پایان‌نامه قوی ارائه کنید.

کلام آخر

حتماً می‌خواهید بدانید شرایط زندگی در کشور سنگال به چه صورت می‌باشد؟ آیا در مدارس سیستم آموزشی مناسبی برگزار می‌گردد؟ آیا این کشور از امنیت اجتماعی لازم برخوردار است؟ بازار کار در کشور سنگال به چه صورت است؟ برای اینکه اطلاعات تکمیلی را در مورد تحصیل در سنگال به دست بیاورید، با قصران گروپ در ارتباط باشید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما و کمک به شما جهت دریافت ویزای تحصیلی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *