قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت کارشناس رادیولوژی به آلمان

اگر شما به عنوان یک رادیولوژیست به فکر مهاجرت به کشور آلمان هستید؛ این مطلب برای شما نگارش شده است.

حتماً می‌خواهید بدانید که شغل کارشناس رادیولوژی در آلمان دقیقاً چه جایگاهی دارد؟ آیا مهاجرت رادیولوژیست به آلمان می‌تواند شرایط اقامت دائم را نیز فراهم کند؟ یکی از سوالات پرتکرار در بین متقاضیان مهاجرت کارشناس رادیولوژی به آلمان این است که درآمد کارشناس رادیولوژی در آلمان چقدر است؟

 برای اینکه اطلاعات کاملی در این زمینه به دست بیاورید حتماً این مطلب را به طور کامل مطالعه کرده و در نهایت اگر سوالی داشتید با قصران گروپ در ارتباط باشید.

بررسی بازار کار شغل رادیولوژی در آلمان

وقتی قرار است به کشوری مهاجرت کنید؛ باید مطمئن شوید در حوزه تخصص شما، بازار کار به چه صورت است و آیا می‌توانید کسب درآمد کنید یا خیر. در مورد بازار کار کارشناسی رادیولوژی در آلمان باید بگوییم که به دلیل افزایش جمعیت سالمندان کشور آلمان، رادیولوژیست‌ها شرایط شغلی بسیار خوبی خواهند داشت. 

در واقع رادیولوژی به عنوان یکی از مشاغل مورد نیاز آلمان شناخته شده است. از طرف دیگر در این کشور از فناوری‌های پیشرفته پزشکی استفاده می‌شود؛ به همین دلیل نیاز است که رادیولوژیست‌های متخصص در کشور آلمان حضور داشته باشند.

مهاجرت کارشناس رادیولوژی به آلمان

بنابراین می‌توان گفت مهاجرت کارشناس رادیولوژی به آلمان به عنوان یکی از راه‌های مهاجرت آسان به آلمان شناخته شده است. اگر شما تخصصی در این زمینه دارید به بهترین شکل ممکن می‌توانید از این فرصت استفاده کنید.

همچنین وقتی شما به عنوان یک کارشناس رادیولوژی در این کشور مشغول به کار شوید؛ می‌توانید مهارت‌های علمی و عملی خود را نیز ارتقا دهید. در واقع این مهاجرت هم از نظر درآمد به نفع شما خواهد بود و هم باعث می‌شود تجربه بیشتری به دست بیاورید. پس آینده کاری شما درخشان‌تر می‌شود.

بررسی شرایط مهاجرت کارشناس رادیولوژی به آلمان

نکته مهمی که همه متقاضیان مهاجرت کاری باید در نظر داشته باشند، بحث شرایطی است که کشور مقصد در نظر می‌گیرد. اگر به عنوان یک رادیولوژیست به فکر مهاجرت به آلمان هستید، باید بدانید که جهت دریافت ویزای کار آلمان چه شرایطی مورد نیاز است. این شرایط عبارتند از:

۱- تحصیلات فرد متقاضی

در صورتی که شما به عنوان کارشناس رادیولوژی به آلمان مهاجرت می‌کنید یعنی باید حداقل مدرک لیسانس را داشته باشید. در زمان ارائه درخواست برای دریافت ویزای آلمان، حتماً باید معادل‌ سازی مدرک خود را انجام دهید.

باید مشخص شود آیا مدرک شما از نظر سیستم آموزشی کشور آلمان دارای اعتبار است یا خیر. در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهید شد.

 ۲- سطح زبان

یکی از مهمترین شرایط مهاجرت رادیولوژیست به آلمان، بحث سطح زبان فرد متقاضی است. شما حتماً باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید. با توجه به اینکه مهاجرت در کشور آلمان با اهداف مختلف انجام می‌شود، به همین دلیل انواع مدارک زبان آلمانی برای مهاجرت نیز در نظر گرفته شده است. 

برای مثال وقتی صحبت از مهاجرت کادر درمان به میان می‌آید، شما به عنوان رادیولوژیست باید مدرک زبان با سطح B2 داشته باشید تا بتوانید با بیماران، همراهان او و همچنین با کادر درمان به زبان آلمانی به راحتی صحبت کنید و شرایط کاری خود را مدیریت نمایید.

۳- شرایط سنی مهاجرت به آلمان

شرایط سنی مهاجرت به آلمان برای استخدام کارشناس رادیولوژی محدودیت چندانی ندارد. ولی افرادی که در بازه سنی ۲۶ تا ۴۰ سال هستند شانس بیشتری برای دریافت پذیرش خواهند داشت.

۴- سابقه کاری

حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که آیا برای مهاجرت کاری یک رادیولوژیست به آلمان بحث سابقه کاری اهمیت دارد یا خیر.

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بله حداقل باید دو سال سابقه کاری داشته باشید و اگر سابقه کاری شما بیش از دو سال باشد، شانس پذیرش اقامت برای شما بیشتر خواهد شد.

میزان حقوق و درآمد کارشناس رادیولوژی در آلمان چقدر است؟

به طور کلی درآمد پزشکان در آلمان بسیار عالی است. به همین دلیل ما سالانه شاهد مهاجرت کادر درمان از کشور ایران به آلمان هستیم. اما بسته به رشته‌ای که شما در آن فعالیت می‌کنید، میزان درآمد متفاوت خواهد بود. 

اگر شما یک رادیولوژیست هستید، درآمد شما براساس سابقه کاری، محل کار، تخصص و سطح تحصیلات و همچنین تعداد ساعات کار در هفته متفاوت است. در نتیجه کسانی که در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی معتبر بزرگ کار می‌کنند درآمد بیشتری خواهند داشت.

مهاجرت کارشناس رادیولوژی به آلمان

آیا زندگی در آلمان گران است؟

هزینه‌ های زندگی در آلمان به میزان درآمد شما، موقعیت کاری، نیاز‌های شخصی و حتی سبک زندگی شما بستگی دارد. مسلماً اگر شما تنها یک نفر هستید که در آلمان زندگی می‌کنید هزینه‌های زندگی برای شما زیاد نخواهد بود.

اما افرادی که با خانواده به کشور آلمان ‌می‌روند باید هزینه زندگی خانوادگی را بپردازند. بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که آیا هزینه‌های زندگی برای یک کارشناس رادیولوژی در کشور آلمان گران تمام می‌شود یا خیر.

استفاده از فرصت کاریابی کارشناس رادیولوژی در آلمان

یکی از روش‌هایی که شما به عنوان کارشناس رادیولوژی می‌توانید برای مهاجرت به آلمان استفاده کنید، بحث کاریابی کارشناس رادیولوژی در آلمان است. شما می‌توانید با کارفرمایانی که در سیستم نظام پزشکی آلمان فعال هستند در ارتباط باشید و جاب آفر را از آن‌ها دریافت نمایید. 

وقتی شما یک نامه پذیرش دارید، به راحتی و به محض ورود به کشور آلمان می‌توانید در محل کار خود مستقر شده و شغل خود را آغاز نمایید. برای اینکه بتوانید از این فرصت استفاده کنید قطعاً داشتن مدرک زبان، داشتن مدرک علمی معتبر و سابقه کاری، از جمله شرایط ضروری می‌باشد. 

نکته لازم به ذکر این است که جهت کاریابی رادیولوژیست در آلمان حتماً لازم نیست به صورت حضوری اقدام کنید بلکه امکان مصاحبه آنلاین نیز برای افراد متقاضی وجود دارد.

دریافت اقامت دائم آلمان برای کارشناس رادیولوژی

قطعاً همه افرادی که به عنوان کادر درمان به کشور آلمان مهاجرت می‌کنند به دنبال دریافت تابعیت و اقامت هستند. به هر حال شرایط زندگی در این کشور بسیار عالی است. این کشور امنیت اجتماعی بالایی دارد؛ حقوق و درآمد کادر درمان بالا است و از طرف دیگر سیستم بهداشت و درمان آلمان پیشرفته می‌باشد.

بنابراین شما در محیطی زندگی خواهید کرد که هم درآمد خوبی را برای خود رقم می‌زنید و هم رفاه اجتماعی را به بهترین شکل ممکن تجربه خواهید کرد. 

اگر به فکر اقامت دائم آلمان هستید باید بگوییم که کارشناسان رادیولوژیست باید حداقل ۵ سال در کشور آلمان زندگی کنند تا اقامت دائم برای آن‌ها صادر شود.

البته در این ۵ سال به هیچ عنوان نباید تخلفی از شما سر بزند. اگر سابقه کاری شما در آلمان به ۸ سال برسد شما می‌توانید تابعیت و اقامت کشور آلمان را به دست بیاورید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

شما به عنوان یک کارشناس رادیولوژی باید اطلاعات بیشتری در مورد زندگی در آلمان داشته باشید. باید بدانید از نظر امنیت، رفاه اجتماعی، گردشگری، سیاسی و اقتصادی چه شرایطی در کشور آلمان وجود دارد.

بهترین راه این است که با کارشناسان ما در قصران گشت در ارتباط باشید. ما اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهیم و اگر تصمیم گرفتید که به کشور آلمان مهاجرت کنید؛ ما به شما برای دریافت ویزای کاری کمک خواهیم کرد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *