قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

شرایط مهاجرت فیزیوتراپیست به آلمان

از آنجایی که کشور آلمان به عنوان یکی از کشور‌های پیشرفته در زمینه‌های علمی و اقتصاد شناخته شده و از طرف دیگر شرایط کار در این کشور بسیار ‌ایده‌آل می‌باشد؛ به همین دلیل ما به خصوص در چند سال اخیر شاهد افزایش مهاجرت کادر درمان به کشور آلمان هستیم.

اگر شما به عنوان فیزیوتراپیست می‌خواهید بدانید شرایط مهاجرت فیزیوتراپیست به آلمان چگونه است و آیا این مهاجرت کاری می‌تواند آینده درخشانی را برای شما رقم بزند یا خیر؛ پیشنهاد می‌کنیم حتماً این مطلب را به طور کامل مطالعه نمایید. در نهایت اگر سوالی داشتید می‌توانید از قصران گروپ بپرسید.

بازار کار فیزیوتراپیست در آلمان به چه صورت است؟

اولین موضوعی که باید در مورد آن اطلاعات کاملی داشته باشید بحث وضعیت کار و اشتغال یک فیزیوتراپیست در آلمان است. به هر حال هدف شما از مهاجرت به آلمان این است که یک شرایط کاری فوق‌العاده خوب را تجربه کنید تا بتوانید شرایط ‌ایده‌آل را برای زندگی خود و خانواده فراهم کنید. به طور کلی فیزیوتراپی از جمله مشاغل مورد نیاز آلمان معرفی شده است. جمعیت سالمندان در این کشور رو به افزایش است و متأسفانه کمبود فیزیوتراپیست در آلمان به وضوح دیده می‌شود.

اغلب کلینیک‌ها و مراکز درمانی که در آلمان وجود دارند، به فیزیوتراپیست‌هایی نیاز دارند که سابقه کاری درخشانی داشته باشند. بنابراین اگر شما حداقل ۳ سال سابقه کاری در زمینه فیزیوتراپی دارید باید بگوییم که یکی از راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به آلمان برای شما فراهم شده است. می‌توانید از فرصت جاب آفر استفاده کنید و یا اینکه شخصاً برای پیدا کردن کلینیک، مرکز درمانی یا بیمارستان اقدام کرده و سپس فرآیند مهاجرت خود را انجام دهید.

لازم است این نکته را بیان کنیم که سیستم بهداشت و درمان آلمان بسیار پیشرفته است و اگر شما در این سیستم مشغول به کار شوید می‌توانید تجربه و مهارت بسیار زیادی به دست بیاورید. پس این فرصت را از دست ندهید.

شریط مهاجرت فیزیوتراپیست به آلمان

میزان درآمد فیزیوتراپیست در آلمان چقدر است؟

شاید وقتی وضعیت درآمد پزشکان در آلمان را بررسی کنید این سؤال برای شما به وجود می‌آید که آیا فیزیوتراپیست‌ها نیز در کشور آلمان می‌توانند چنین درآمدی داشته باشند یا خیر. به طور کلی میزان درآمد شما به چند عامل بستگی دارد:

 1.  چند سال سابقه کار در زمینه فیزیوتراپی دارید؟
 2. مدرک تحصیلی شما نیز مهم است. قطعا درآمد کسی که در این زمینه مدرک کارشناسی دارد با فردی که دکترای تخصصی کسب کرده است، متفاوت خواهد بود.
 3. در آلمان در کدام یک از مراکز درمانی یا بیمارستان‌ها فعالیت دارید. درآمد افرادی که در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های بزرگ و مشهور کار می‌کنند، بیشتر است.
 4. سن نیز یکی از فاکتور‌هایی است که بر روی درآمد شما تأثیر می‌گذارد. افرادی که در بازه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال قرار دارند راحت‌تر می‌توانند پذیرش را از بیمارستان‌ها و کلینیک‌های آلمان به دست بیاورند.  چون سیاست این کشور، بر جذب نیروی جوان است. همچنین برای این دسته از افراد درآمد بیشتری در نظر گرفته خواهد شد.

شرایط مهاجرت فیزیوتراپیست به آلمان

فیزیوتراپیست‌هایی که متقاضی مهاجرت به آلمان هستند باید شرایط زیر را داشته باشند تا بتوانند ویزای کار آلمان را دریافت کرده و در اولین فرصت ممکن فعالیت خود را در این کشور را آغاز نمایند:

۱-    فرد متقاضی باید حداقل مدرک کارشناسی در این رشته داشته باشد.

۲-    از طرف دیگر داشتن حداقل دو سال سابقه کاری، اهمیت زیادی دارد.

۳-    لازم است حتماً شما به زبان آلمانی تسلط داشته باشید. با توجه به اینکه میزان آمار مهاجرت به کشور آلمان بسیار زیاد است، به همین دلیل انواع مدرک زبان آلمانی برای مهاجرت معرفی شده است که شما براساس هدف مهاجرت باید مدرک مناسب را در اختیار داشته باشید. برای مثال شما به عنوان یک فیزیوتراپیست باید مدرک زبان سطح B2 را ارائه کنید.

۴-    ارائه گواهی تمکن مالی نیز جز شرایط مهاجرت فیزیوتراپیست به آلمان به حساب می‌آید. این گواهی ثابت می‌کند که شما می‌توانید هزینه‌های زندگی در آلمان را تأمین کنید. میزان تمکن مالی براساس اینکه شما به تنهایی به کشور آلمان می‌روید یا همراه با خانواده می‌خواهید در این کشور زندگی کنید، متفاوت خواهد بود.

۵-    همچنین دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان، روش مناسب دیگری برای مهاجرت علاقه مندان به رشته فیزیوتراپی؛ به شمار می‌رود.

شرایط سنی برای مهاجرت فیزیوتراپیست به آلمان

برای فیزیوتراپیست‌ها محدودیتی از نظر شرایط سنی مهاجرت به آلمان وجود ندارد. ولی مسلماً اگر شما در بازه سنی ۳۰ تا ۵۴ سال قرار دارید شانس دریافت پذیرش برای شما بیشتر می‌گردد. به خصوص اگر در بازه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال برای مهاجرت اقدام کنید به دلیل اینکه جوان هستید بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور آلمان بیشتر از شما استقبال می‌کنند.

آیا امکان دریافت اقامت کشور آلمان وجود دارد؟

به جرات می‌توان گفت همه فیزیوتراپیست‌هایی که ویزای کاری آلمان را دریافت می‌کنند بعد از آن به دنبال دریافت اقامت دائم آلمان و سپس تابعیت و اقامت هستند. خوشبختانه شرایط برای دریافت تابعیت کشور آلمان فراهم شده است. شما ابتدا باید ۵ سال در کشور آلمان زندگی کنید. بعد از ۵ سال در صورتی که هیچ تخلفی نداشته باشید، می‌‌توانید اقامت دائم آلمان را دریافت نمایید.

مدت زمان حضور در آلمان برای دریافت تابعیت و اقامت، ۸ سال می‌باشد. در این ۸ سال به هیچ عنوان نباید تخلفی داشته باشید؛ باید مالیات را به موقع پرداخت کنید و از طرف دیگر باید به عنوان یک فرد قانونمند شناخته شوید.

شریط مهاجرت فیزیوتراپیست به آلمان

مدارک لازم برای مهاجرت فیزیوتراپیست به آلمان

 1. داشتن پاسپورت معتبر
 2. ارائه اصل و ترجمه شناسنامه و مدارک هویتی
 3. ارائه اصل و ترجمه مدرک دانشگاهی به همراه معادل‌سازی
 4. ارائه ترجمه ریز نمرات دانشگاهی
 5. داشتن مدرک زبان آلمانی
 6. ارائه رزومه کاری و انگیزه نامه
 7. داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
 8. گواهی سلامت و بهداشت
 9. گواهی تمکن مالی

استفاده از فرصت کاریابی فیزیوتراپیست در آلمان

اگر شما به عنوان فیزیوتراپیست می‌خواهید به کشور آلمان مهاجرت کنید، دو راه در پیش روی شما قرار دارد:

۱-    می‌توانید شخصاً به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های این کشور مراجعه کنید، در مورد شرایط کاری و حقوق این مراکز تحقیقات لازم را انجام دهید و سپس درخواست خود را در اختیار آن‌ها بگذارید تا در صورت موافقت، شما بتوانید در بیمارستان و یا کلینیک مد ر خود مشغول به کار شوید.

۲-    اما راهکار دوم استفاده از فرصت کاریابی فیزیوتراپیست در آلمان است. برای استفاده کردن از این فرصت شما نیاز به جاب آفر دارید. می‌توانید با کارفرمایانی که در سیستم نظام پزشکی آلمان حضور دارند در ارتباط باشید و پیشنهاد کاری و یا جاب آفر را از آن‌ها دریافت نمایید. برای اینکه از فرصت کاریابی فیزیوتراپیست در آلمان استفاده کنید نیازی نیست که حتماً حضوراً مراجعه نمایید.

می‌توانید براساس برنامه‌هایی که دولت آلمان تعیین کرده است به صورت آنلاین پروفایلی برای خود ایجاد کنید. کارفرمایان پروفایل شما را بررسی کرده و در صورتی که مورد تایید قرار گرفتید جاب آفر را در اختیار شما قرار می‌دهند. در این صورت خیلی سریع‌تر پس از ورود به کشور آلمان می‌توانید مشغول به کار شوید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

قصران گشت یکی از بزرگترین موسسات مهاجرتی در کشور است که در زمینه مهاجرت کاری، بسیار حرفه‌ای عمل می‌کند.

ما کارشناسان حقوقی و مشاورین زبده را در کنار خود داریم که در تمامی مراحل به شما کمک خواهند کرد. می‌توانید تمامی امور برای مهاجرتی فیزیوتراپیست به آلمان را به ما بسپارید و به راحتی ویزای آلمان را دریافت نمایید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *