تحصیل پرستاری در آمریکا

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

یکی از رشته های پرطرفدار برای تحصیل در ایالات متحده تحصیل پرستاری در آمریکا و تحصیل پرستاری در آمریکا است. رشته پرستاری در این کشور مانند تحصیل دندانپزشکی در امریکا دارای بازار کار خوبیست و رشته ای پردرآمد می باشد. از آنجایی که آمریکا به بهداشت عمومی و سطح رفاه جامعه اهمیت ویژه ای می دهد از رشته های پزشکی و رشته های مرتبط با آن حمایت ویژه ای می کند.

شرایط تحصیل پرستاری در آمریکا برای علاقه مندان و دانشجویان بین امللی فراهم است و در صورت داشتن شرایط می توانید در این کشور تحصیل و سپس با دارا بودن شرایط مهاجرت پرستاران به آمریکا در این کشور مشغول به کار شوید.

تحصیل پرستاری در آمریکا

تحصیل پرستاری در آمریکا بسیار محبوب است و به دلیل بازار کار مناسب دانشجویان بین المللی فراوانی برای تحصیل در این رشته و مهاجرت به آمریکا درخواست می دهند. تحصیل پرستاری در آمریکا در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ممکن است.

تحصیل پرستاری در آمریکا به زبان انگلیسی است و برای پذیرش از دانشگاه های این کشور باید مدرک تافل یا آیلتس بر حسب درخواست دانشگاه ارائه دهید.

تحصیل پرستاری در آمریکا

دریافت پذیرش در رشته پرستاری در آمریکا

جهت تحصیل پرستاری در آمریکا باید از یک مرکز آموزشی یا دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کنید. برای این منظور باید مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه ارسال کنید. دانشگاه بعد از بررسی مدارک شما و در صورت موافقت، دعوتنامه یا پذیرش تحصیلی برای شما صادر می کند.

بعد از دریافت دعوتنامه و با در دست داشتن مدارک می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نمایید.

انواع برنامه تحصیل پرستاری در آمریکا

برنامه های تحصیل پرستاری در آمریکا متعدد است که بسته به شرایط و تحصیلات خود می توانید در یکی از آنها مشغول به تحصیل شوید.

برنامه LPN یا LVN

LPN Licensed practical nurses  و licensed vocational nurses LVN برنامه های پرستاران حرفه ای است. پرستارانی که دارای مجوز LPN هستند پرستاران حرفه ای هستند که دارای مجوز یا LVN می باشند و برای بیماران برنامه های مراقبت روزانه ارائه می دهند. مدت دریافت مجوز LPN حدودا یکسال زمان میبرد.
تحصیل پرستاری در آمریکا در برنامه LPN/LVN  معمولا نیاز به گذراندن دوره پیش نیاز ندارد و اغلب کالج های پرستاری در آمریکا آن را ارئه می دهند.

 برنامه ADN

برنامه ADNیا Associate of Science in Nursing همانند تحصیل کاردانی در رشته پرستاری است.

این برنامه تحصیلی در مدت زمان 15 ماه یا 2 سال برگزار و تکمیل می شود.

کالج های محلی معمولا این برنامه تحصیلی را تدریس می کنند و برای حضور در آنها باید دروس پیش نیاز را گذرانده باشید.برنامه ADN بر مهارت های فنی پرستاران می پردازد. متقاضیان با گذراندن این برنامه در درمان و حمایت عاطفی بیماران و خانواده های آنها توانمند می شوید.

برنامه BSN

BSN یا Bachelor of Science in Nursing دوره لیسانس یا کارشناسی در رشته پرستاری است. تحصیل پرستاری در دوره کارشناسی 4 سال است، اغلب متقاضیان برا ی این دوره تحصیلی درخواست می دهند.

برنامه MSN

برنامه MSN یا Master of Science in Nursing دوره کارشناسی ارشد رشته پرستاری در آمریکا است.

معمولا این دوره های پیشرفته و ادغامی است که متقاضیان می توانند رشته هایی مانند پرستاری کودکان، پرستاری بزرگسالان، بهداشت زنان و … ، را با یکدیگر ادغام کرده و در این دوره آن را آموزش ببینند.

تحصیل پرستاری در آمریکا

برنامه DNP

برنامه DNP یا Doctor of Nursing Practice دکترای پرستاری در آمریکا است، و متقاضیان روش های تحقیق و تجزینه و تحلیل بیماری و شرایط بیمار را می آموزند.

برنامه RN

RNها  یا Registered Nurses مدرک لیسانس یا کاردانی خود را دریافت کرده اند و باید در آزمون NCLEXRN  شرکت کنند.

همچنین LPN ها برای ادامه تحصیل و دریافت  اعتبار می توانند در RN  شرکت کنند.

مسئولیت پرستارانی که دوره  RN را گذرانده اند طیف وسیعی را شامل می شود، از جمله ارزیابی و بررسی وضعیت بیمار، ارائه برنامه های غذایی و توصیه های پیشگیری برای بیمار و …. متقاضایانی که مدرک RN دریافت کرده اند با مدرک لیسانس پرستاری می توانند در سطوح شغلی بالاتری نسبت به پرستارانی که مدرک کاردانی دارند درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پرستاری در آمریکا

برای دریافت پذیرش و ویزا از موسسه و دانشگاهی که قصد تحصیل پرستاری در آنرا دارید باید مدارکی ارائه دهید که مهمترین آنها موارد زیر هستند:

  • مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان
  • آیلتس یا تافل 6.5
  • مدارک هویتی
  • تمکن مالی
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه
  • رزومه
  • پذیرش تحصیلی

تمکن مالی یکی از موارد مهم در دریافت ویزای تحصیلی آمریکا است، در واقع شما ثابت می کنید که توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های خود در زمان تحصیل در آمریکا را دارید.

بورسیه های تحصیل پرستاری در آمریکا

متقاضیانی که دارای شرایط کافی و سابقه علمی قابل توجهی باشند می توانند برای دریافت بورسیه های تحصیلی درخواست دهند.

مهم ترین بورسیه های تحصیلی در رشته پرستاری در آمریکا عبارتند از:

بورس تحصیلی A Nurse I am  که توسط چروکی یونیفرم ارائه میشود شامل  ۱۰ بورس تحصیلی به ارزش حداکثر ۲۵۰۰ دلار آمریکا،  به دانشجویان پرستار اعطا می کند.

با دریافت بورس  Cascade  Healthcare Solutions ۱۰۰۰ دلار سالانه به پرستاران مقطع کارشناسی تعلق میگیرد.

برای دریافت این بورسیه متقاضی باید اقامت قانونی ایالات متحده و یا ویزای دانشجویی معتبر داشته باشد.

  Hurst Review Services سالانه 2500 دلار کمک هزینه تحصیلی به پرستاران ارائه می دهد.

کار پس از تحصیل پرستاری در آمریکا

بازار کار پس از تحصیل پرستاری در آمریکا فراوان است، برخی از پرستاران امکان 9 تا  ساعت کار و برخی دیگر 12 ساعت کار در بیمارستان را انتخاب میکنند.

همچنین امکان کار خارج از بیمارستان نیز برای پرستاران فراهم است، به این صورت که پرستار می تواند در مطب یا کلینیک مشغول به کار شود.

همچنین پرستاران می توانند به صورت کار در منزل برای مراقبت از کودکان یا سالمندان مشغول به کار شوند.

تحصیل پرستاری در آمریکا

درآمد پرستاران در آمریکا

درآمد پرستاران در ایالات متحده تقریبا بالاست و پرستاری در لیست مشاغل پردرآمد قرار میگیرد. به طور میانگین درآمد یک پرستار در آمریکا درسال حدود 77.500 دلار است. درآمد پرستاران در آمریکا بین 45.000 دلار تا 95.7000 دلار متغیر است.

ویزای تحصیل پرستاری در آمریکا

متقاضیان برای تحصیل پرستاری در آمریکا باید پس از دریافت پذیرش از دانشگاه برای اخذ ویزای تحصیلی F1 درخواست دهند.

پس از دریافت دعوتنامه از دانشگاه تکمیل فرم I20 نیز از ضروریات است. پس از تکمیل فرم ها و در دست داشتن مدارک در روزی که برای شما تعیین شده است برای دریافت ویزا باید در سفارت حاضر شوید.

در صورتی که با اعطای ویزا به شما موافقت شد می توانید از خدمات پیکاپ ویزا برای دریافت آن بهره ببرید.

مقالات مرتبط

برنامه تجربه کانادایی

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برنامه تجربه کانادایی (CEC) را در سال 2008 راه اندازی کرد تا مسیر اقامت دائم […]

زمان مطالعه : 5 دقیقه

LMIA کانادا چیست؟

 LMIA  –  Labour Market Impact Assessment کانادا مدرکی است که نشان می دهد هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادا آماده، […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

شغل وکالت در کانادا

وکالت در کانادا از مشاغل  پر درآمد به شمار می رود. از آنجایی که وکالت با عدالت و حقوق افراد […]

زمان مطالعه : 5 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085