قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیجر ۲۰۲۴

در بین دانشگاه های مختلف این کشور؛ فقط یک دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیجر حضور دارد.

از آنجایی که برای تحصیل در کشور نیجر شما نیازی به سپری کردن آزمون‌های ورودی ندارید بنابراین پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های نیجر راحت‌تر انجام می‌شود.

برخی از دانشگاه‌های نیجر بورسیه نیز برای اتباع خارجی نیز در نظر می‌گیرند که البته ظرفیت آن‌ها محدود بوده و در نتیجه کسانی که رزومه علمی قوی‌تری دارند می‌توانند از این بورسیه استفاده کنند.

شما با تحصیل در نیجر از خدمات بانکی، کارت دانشجویی، بیمه درمانی، مجوز برای شروع کسب و کار، خوابگاه و همچنین چاپ مقالات در ژورنال‌های معتبر علمی برخوردار خواهید شد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیجر

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیجر – گروه ج (متوسط)

  1. Université Islamique de Say (Islamic University of Niger)

جزئیات تحصیل در نیجر

شاید تصور کنید که کشور‌های آفریقایی از نظر سیستم آموزشی کیفیت بسیار پایینی دارند ولی جالب است بدانید که نیجر از نظر کیفیت آموزشی نسبت به سایر کشور‌های آفریقایی در سطح بالاتری قرار گرفته است.

البته این بدان معنا نیست که ما تحصیل در نیجر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بلکه بهتر است ابتدا اطلاعات کاملی در این زمینه به دست بیاورید.

آیا کیفیت آموزشی بالا به آن معنا است که تحصیل در نیجر در سطح کشور‌های اروپایی است؟ آیا شما می‌توانید هر رشته‌ای که دوست داشتید را برای تحصیل انتخاب نمایید؟ آیا مدرک تحصیلی شما اعتبار لازم در سطح جهان را خواهد داشت؟ برای اینکه اطلاعات بیشتری به دست بیاورید حتماً این مطلب را مطالعه کنید.

آیا تحصیل در نیجر می‌تواند آینده کاری ما را تضمین کند؟

از آنجایی که دانشگاه‌های دولتی نیجر هزینه‌های بسیار پایینی دریافت می‌کنند؛ شاید این تصور را داشته باشید که تحصیل در نیجر گزینه بسیار عالی است. یا حتی ممکن است تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های نیجر شما را بیشتر ترغیب کند که به سراغ این کشور بروید.

ولی بهتر است چند نکته مهم را در نظر داشته باشید:

  • کیفیت سیستم آموزشی در کشور نیجر بسیار پایین است. به دلیل اینکه بودجه کافی برای توسعه فناوری و امکانات دانشگاهی قرار نمی‌گیرد. بنابراین همین موضوع نشان می‌دهد که مدرک تحصیلی به دست آمده از دانشگاه‌های نیجریه در سطح کشور‌های اروپایی نبوده و از اعتبار جهانی برخوردار نیست.

 

  • چون فرقه‌های متعددی در کشور نیجر وجود دارد؛ این مسئله می‌تواند یک تهدید جدی برای دانشجویان بین‌الملل باشد. چون به هر حال تفاوت‌های فرهنگی، مذهبی و سیاسی زیاد می‌تواند چالش‌هایی را برای شما به وجود بیاورد.

 

  • اوضاع کار در کشور نیجر اصلاً جالب نیست و به خصوص اینکه حقوق دریافتی توسط پرسنل بسیار پایین می‌باشد. در نتیجه شرایط زندگی در این کشور ‌ایده‌آل نخواهد بود.

 

  • بورسیه‌های تحصیلی در کشور نیجر بسیار کم هستند و در اغلب موارد دانشجو موظف است تمامی هزینه‌های تحصیل را شخصاً بپردازد.

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در نیجر

در بین رشته‌های علوم زیستی، فنی مهندسی و رشته‌های پزشکی؛ رشته‌ های مهندسی به عنوان بهترین ها جهت تحصیل در کشور نیجر شناخته شده‌اند. رشته‌های مهندسی هوافضا، مهندسی شیمی، مهندسی برق، مهندسی نفت، مهندسی مخابرات، مهندسی هوش مصنوعی، مهندسی رباتیک، مهندسی بیوشیمی، مهندسی نرم‌افزار و یادگیری ماشین از جمله پرطرفدارترین و بهترین رشته‌های مهندسی در کشور نیجر هستند که دانشگاه‌ها دوره‌های فوق‌العاده تخصصی را برای تدریس در این رشته‌ها در نظر می‌گیرند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیجر

مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور نیجر

دانشگاه‌های این کشور غالباً هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می‌کنند که شرایط برای پذیرش در هر مقطع متفاوت است:

تحصیل در نیجر در مقطع لیسانس

این دوره تحصیلی به مدت ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. البته تنوع زیادی در بین رشته‌ها در مقطع کارشناسی مشاهده نمی‌کنید ولی مهمترین شرط برای پذیرش در دانشگاه‌های نیجریه در مقطع لیسانس این است که شما مدرک زبان داشته باشید. نمره زبان شما براساس نوع دانشگاهی که انتخاب می‌کنید متفاوت است.

تحصیل در نیجر در مقطع فوق لیسانس

فوق لیسانس در کشور نیجریه ۲ سال طول می‌کشد و شما موظف هستید که پایان‌نامه با موضوع تحقیقاتی جدید داشته باشید. دانشگاه‌های نیجر برای مقاطع فوق لیسانس بدون اینکه نیاز به برگزاری آزمون باشند بورسیه‌های تحصیلی را در نظر می‌گیرند؛ منوط بر اینکه دانشجو یک موضوع تحقیقاتی بسیار مهم و به روز را اتخاذ کرده باشد.

تحصیل در نیجر در مقطع دکتری

برای پذیرش دکتری در این کشور شما باید یک پروپوزال ارائه کنید که نشان می‌دهد قرار است بر روی یک موضوع بسیار جدید کار کنید. در این صورت می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی نیز استفاده نمایید. مدت زمان این مقطع ۴ تا ۵ سال بوده و لازم است حتماً برای ورود به مقطع دکتری به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

اکنون که فرصت مناسب برای شما پیش آمده است تا بتوانید در کشور‌های خارجی تحصیل کنید، نباید عجولانه عمل نمایید. بهترین راهکار این است که ابتدا به سراغ دانشگاه‌ها و کشور‌های پیشرفته بروید.

مسلماً تحصیل در نیجر آخرین انتخاب شما خواهد بود. برای اینکه اطلاعات بیشتری درمورد این کشور به دست بیاورید و به یک انتخاب درست برسید، با قصران گروپ در ارتباط باشید.

کارشناسان ما اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار می‌دهند تا براساس رشته مدنظر بتوانید یک دانشگاه ‌ایده‌آل را انتخاب نمایید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *