تخصص پزشکی در کانادا

3 دقیقه

مدت زمان مطالعه

شرایط گرفتن تخصص پزشکی در کانادا

کانادا جزو کشورهای محبوبی است که موردتوجه پزشکان و متقاضیان پزشکی برای مهاجرت است. افراد زیادی به تحصیل پزشکی در کانادا و پس از آن اقامت در کانادا علاقه دارند. دسته دیگری تمایل دارند بعد از اخذ تخصص پزشکی در کانادا به این کشور مهاجرت نمایند.

برای اخذ مدرک تخصص پزشکی در کانادا باید مراحل و پروسه مختلفی را پشت سر بگذارید. مراحلی همچون دوره های آموزشی و آزمون های مختلف که در این مقاله آن ها را بیان می کنیم.

آن دسته از افرادی که مدرک پزشکی دارند بایستی برای تحصیل تخصص خود در کشور کانادا قبل از هر اقدامی، مدارک پزشکی خودشان را معادل‌سازی نمایند و پس از آن مدرک معادل پزشکی کشور کانادا را دریافت کنند.

تخصص پزشکی در کانادا

معادل‌سازی مدرک پزشکی

مراحلی که برای معادل‌سازی مدرک پزشکی در کانادا باید طی شوند عبارت است از:

مرحله اول:

فرد متقاضی بایستی مدرک تحصیلی خودش را جهت تأیید اولیه به سازمان‌های مربوطه در کشور کانادا ارسال کند؛ بعد از اینکه این مدارک مورد بررسی قرار گرفتند، پاسخ تأییدیه کشور کانادا اعلام می‌شود.

مرحله دوم:

در این مرحله شخص متقاضی باید در یک آزمون MCCQ1 شرکت کند. این آزمون به‌ صورت آنلاین برگزار می‌شود.

مرحله سوم:

پس از ثبت‌نام در آزمون فرد متقاضی باید یک حساب کاربری در سیستم پزشکان کشور کانادا ایجاد کند.

مرحله چهارم:

فرد متقاضی می‌بایست پس از قبولی در این آزمون در کانادا حضور پیدا کند و با یکی از انواع ویزاهای کشور کانادا، اقامت کانادا را دریافت نماید.

مرحله پنجم:

در مرحله پنجم پزشک متقاضی بایستی آزمون پزشکی مرحله دوم یا همان MCCQ2 را بگذراند.

مرحله ششم:

در مرحله آخر متقاضی در شرایطی که بتواند در آزمون‌های مربوطه قبول شود، به عضویت PRA درمی‌آید و همچنین به کاریابی در کشور کانادا مشغول می‌شود.

تخصص پزشکی در کانادا

اپلای تخصص پزشکی در کانادا

فارغ‌التحصیلانی که دوره‌های تحصیلی و دروس پزشکی خود را در کشورهای دیگر پشت سر گذاشته‌اند در هنگام اپلای تخصص پزشکی در کانادا بایستی در آزمون‌های معادل‌سازی شرکت نموده و بعد از آن می‌توانند برای ادامه تحصیل، در مقطع تخصص پزشکی در کانادا و اپلای تخصص پزشکی اقدام نمایند. پس از آن فرد متقاضی باید سطح بالای زبان و قبولی در آزمون‌های مربوط به زبان را دارا باشد و سپس برای تخصص پزشکی در کانادا اقدام نماید. ظرفیت های هریک از تخصص های پزشکی براساس نیازهای هر یک از استان های کانادا شرایط متفاوتی دارد. از میان رشته های پزشکی،‌ پزشک خانواده دارای ظرفیت بیشتری در هریک از استان های کانادا می باشد.

البته درصورتی‌ که فرد متقاضی تابعیت و یا اقامت دائمی کانادا را نداشته باشد؛ باید از جانب یک حامی مالی دولتی به کشور کانادا معرفی شود تا به کمک آن دوره تخصص پزشکی خود را در کشور کانادا پشت سر بگذارد.

تخصص پزشکی در کانادا

هزینه تخصص پزشکی در کانادا

باتوجه‌ به شرایطی که برای اخذ تخصص پزشکی در کانادا در این مقاله بیان نمودیم، فرد متقاضی می تواند بعد از  تحصیل در کانادا اقامت دائم این کشور را به دست آورد.

با توجه به این موضوع، هزینه تحصیل تخصص پزشکی در کشور کانادا برای افرادی که دارای اقامت دائمی و شهروند کانادا هستند، سالانه حدود 10 هزار تا 30 هزار دلار کانادا هستند. علاوه‌ برآن هزینه‌هایی مانند هزینه اقامت، خوراک، رفت‌وآمد و غیره نیز وجود دارند. در کل هزینه‌های زندگی در کانادا به طور میانگین حدود 1500 تا 2 هزار دلار کانادا هست.

سؤالات متداول در مورد تحصیل تخصص پزشکی در کانادا

دوره تحصیل تخصص پزشکی در کانادا چقدر زمان می‌برد؟

یک دوره تخصص پزشکی در کانادا که در دانشگاه‌های کشور کانادا گذرانده می‌شوند باتوجه‌ به رشته تحصیلی احتمال دارد بین ۲ سال تا ۵ سال طول بکشد.

آیا این امکان وجود دارد که بدون معادل‌سازی مدرک، وارد دوره تحصیلی تخصص پزشکی شوید؟

قطعاً خیر! زیرا برای تحصیل این مقطع حتماً معادل‌سازی مدرک و گرفتن مدرک معادل کانادا لازم و ضروری است.

چطور باید مدارک پزشکی خود را در کشور کانادا معادل‌سازی نمود؟

شما می‌توانید با انجام تأییدیه مدارک و همچنین بررسی‌های اولیه و شرکت در آزمون مربوطه مدارک پزشکی خود را معادل‌سازی نمایید.

متوسط درآمد افرادی که دارای تخصص پزشکی هستند در کشور کانادا چقدر است؟

به طور میانگین متخصصان می‌توانند در کشور کانادا حدوداً ۳۶۰ هزار دلار در سال درآمد داشته باشند.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085