ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

همه شرکت کنندگان در لاتاری منتظر اعلام نتایج این قرعه کشی بزرگ آمریکایی هستند و همگی به امید برنده شدن، در این بخت آزمایی شرکت کرده اند.

لاتاری فرصتی است که دولت آمریکا در اختیار مشتاقان مهاجرت به آمریکا قرار داده است تا به تنوع فرهنگی در این کشور قوت بخشد و نیروی کار خود را بالا ببرد.

در هنگام ثبت نام لاتاری مواردی از جمله اطلاعات هویتی و وضعیت تاهل از شما پرسیده می شود که باید به دقت به آنها پاسخ دهید. همانطور که می دانید نتایج لاتاری 2024، شش ماه بعد از ثبت نام اعلام میشود و ممکن است در این زمان در وضعیت تاهل شما تغییری از جمله ازدواج یا طلاق رخ دهد. حال سوال این است که اگر بعد از برنده شدن در لاتاری وضعیت شما تغییر کرد چه اقدامی باید انجام دهید.

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2024

تغییر در وضعیت تاهل بعد از ثبت نام در لاتاری اتفاقی است که ممکن است برای هر فردی رخ دهد، باید بگوییم جای نگرانی نیست و در صورت بروز این امر می توانید تغییر وضعیت خود را به صورتی که در ادامه می گوییم اعمال کنید.

ازدواج بعد از ثبت نام و پیش از اعلام نتایج لاتاری

اگر در هنگام شرکت در لاتاری مجرد بودید و پس از ثبت نام در لاتاری ازدواج کردید و در قرعه کشی لاتاری 2024 هم پذیرفته شدید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که فرم DS260 را به عنوان فردی متاهل پر کنید. در هنگام تکمیل اطلاعات فرم DS260 به عنوان متاهل می بایست اطلاعات همسر خود را نیز  وارد کنید.

ازدواج پس از اعلام نتایج و قبل از روز مصاحبه

اگر در لاتاری برنده شدید و مجرد بودید، اما پیش از روز مصاحبه ازدواج کردید و با وضعیت متاهل قصد ورود به سفارت را داشتید تنها راهی که دارید این است که به KCC ایمیل بزنید و اعلام کنید درخواست تغییر در وضعیت خود را دارید. در واقع شما باید در فرم DS260 تغییر وضعیت دهید. در این مواقع قفل فرم برای شما باز می شود و می توانید در آن تغییر ایجاد کرده و اطلاعات همسرتان را وارد کنید.

در روزی که برای مصاحبه حاضر می شوید تمامی مدارک هویتی خود و همسرتان و مدارک ازدواج را باید همراه خود داشته باشید.

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری

در وضعیتی که در حال طلاق هستید یا متارکه کرده اید

اگر در هنگام ثبت نام درلاتاری وضعیت شما متارکه باشد و طلاقتان ثبت شده باشد، در هنگام تکمیل اطلاعات شخصی گزینه divorce را  مشخص کنید و نیازی نیست مشخصات همسر سابقتان را وارد کنید.

اما اگر در هنگام ثبت نام طلاقتان ثبت نشده باشد، اما مراحل متارکه را آغاز کرده باشید همچنان وضعیت شما متاهل است و باید مشخصات همسر خود را نیز وارد کنید.

در صورتی که پس از اعلام نتایج و پیش از تکمیل فرم DS260 طلاقتان ثبت شد، در فرم باید وضعیت خود را divorce مشخص کنید.

در وضعیت دیگر ممکن است بعد از تکمیل فرم DS260 متارکه شما ثبت شود. در این مورد هم باید به KCC  اعلام کنید که در وضعیت شما تغییری ایجاد شده و در خواست کنید قفل فرم DS260 را برای شما باز کند. هم اکنون می توانید وضعیت خود را به divorce تغییر دهید.

رابطه خود را اثبات کنید

افراد متاهل با وضعیت ثبت نام در لاتاری از سوی هر زوج، در وضعیت دو شانسه بودن قرار می گیرند و ممکن است شانس بیشتری در برنده شدن در لاتاری داشته باشند.

برخی افراد با تصور اینکه اگر اقدام به ازدواج صوری کنند شانس بیشتری در برنده شدن لاتاری دارند به طور غیر قانونی ازدواج می کنند. باید بگوییم در صورت برنده شدن در لاتاری شما میبایست تمامی مدارک ازدواج خود را ارئه دهید و صحت آن را اثبات کنید. در صورتی که مدارک شما تکمیل نباشد و یا آفیسر ازدواج شما را معتبر نداند از اعطای ویزا به شما خودداری می کند. به شما توصیه می کنیم از ازدواج صوری و اقداماتی مشابه خودداری کنید زیرا عواقب آن به عهده خود شماست.

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری

برای اثبات ازدواج خود می توانید:

  • عکس های عروسی، تاریخچه چت و مکالمات و هر چیز مشترکی که می تواند ازدواج شما را ثابت کند را ارائه دهید.
  • اگر حساب بانکی و یا اسناد ملکی و مالی مشترک دارید، آن را باید ارائه دهید
  • هر مدرکی که می تواند رابطه ازدواج شما را اثبات کند در دریافت ویزای آمریکا به عنوان متاهل می تواند موثر باشد

در آخر باید بگوییم هر تغییری که در وضعیت تاهل شما ایجاد شود را میتوانید در فرم DS260 اعمال کنید و نباید نگران باشید.

چنانچه در فرایند دریافت نتایج لاتاری 2024، و مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری 2024 نیاز به مشاوره دارید می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

مقالات مرتبط

برنامه تجربه کانادایی

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برنامه تجربه کانادایی (CEC) را در سال 2008 راه اندازی کرد تا مسیر اقامت دائم […]

زمان مطالعه : 5 دقیقه

LMIA کانادا چیست؟

 LMIA  –  Labour Market Impact Assessment کانادا مدرکی است که نشان می دهد هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادا آماده، […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

شغل وکالت در کانادا

وکالت در کانادا از مشاغل  پر درآمد به شمار می رود. از آنجایی که وکالت با عدالت و حقوق افراد […]

زمان مطالعه : 5 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085