قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری

همه شرکت کنندگان در لاتاری منتظر اعلام نتایج این قرعه کشی بزرگ آمریکایی هستند و همگی به امید برنده شدن، در این بخت آزمایی شرکت کرده اند.

لاتاری فرصتی است که دولت آمریکا در اختیار مشتاقان مهاجرت به آمریکا قرار داده است تا به تنوع فرهنگی در این کشور قوت بخشد و نیروی کار خود را بالا ببرد.

در هنگام ثبت نام لاتاری مواردی از جمله اطلاعات هویتی و وضعیت تاهل از شما پرسیده می شود که باید به دقت به آنها پاسخ دهید. همانطور که می دانید نتایج لاتاری ۲۰۲۵، شش ماه بعد از ثبت نام اعلام می شود و ممکن است در این زمان در وضعیت تاهل شما تغییری از جمله ازدواج یا طلاق رخ دهد. حال سوال این است که اگر بعد از برنده شدن در لاتاری وضعیت شما تغییر کرد چه اقدامی باید انجام دهید.

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری ۲۰۲۵

تغییر در وضعیت تاهل بعد از ثبت نام در لاتاری اتفاقی است که ممکن است برای هر فردی رخ دهد، باید بگوییم جای نگرانی نیست و در صورت بروز این امر می توانید تغییر وضعیت خود را به صورتی که در ادامه می گوییم اعمال کنید.

ازدواج بعد از ثبت نام و پیش از اعلام نتایج لاتاری

اگر در هنگام شرکت در لاتاری مجرد بودید و پس از ثبت نام در لاتاری ازدواج کردید و در قرعه کشی لاتاری ۲۰۲۵ هم پذیرفته شدید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که فرم DS260 را به عنوان فردی متاهل پر کنید. در هنگام تکمیل اطلاعات فرم DS260 به عنوان متاهل می بایست اطلاعات همسر خود را نیز  وارد کنید.

ازدواج پس از اعلام نتایج و قبل از روز مصاحبه

اگر در لاتاری برنده شدید و مجرد بودید، اما پیش از روز مصاحبه ازدواج کردید و با وضعیت متاهل قصد ورود به سفارت را داشتید تنها راهی که دارید این است که به KCC ایمیل بزنید و اعلام کنید درخواست تغییر در وضعیت خود را دارید. در واقع شما باید در فرم DS260 تغییر وضعیت دهید. در این مواقع قفل فرم برای شما باز می شود و می توانید در آن تغییر ایجاد کرده و اطلاعات همسرتان را وارد کنید.

در روزی که برای مصاحبه حاضر می شوید تمامی مدارک هویتی خود و همسرتان و مدارک ازدواج را باید همراه خود داشته باشید.

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری

در وضعیتی که در حال طلاق هستید یا متارکه کرده اید

اگر در هنگام ثبت نام درلاتاری وضعیت شما متارکه باشد و طلاقتان ثبت شده باشد، در هنگام تکمیل اطلاعات شخصی گزینه divorce را مشخص کنید و نیازی نیست مشخصات همسر سابقتان را وارد کنید.

اما اگر در هنگام ثبت نام طلاقتان ثبت نشده باشد، اما مراحل متارکه را آغاز کرده باشید همچنان وضعیت شما متاهل است و باید مشخصات همسر خود را نیز وارد کنید.

در صورتی که پس از اعلام نتایج و پیش از تکمیل فرم DS260 طلاقتان ثبت شد، در فرم باید وضعیت خود را divorce مشخص کنید.

در وضعیت دیگر ممکن است بعد از تکمیل فرم DS260 متارکه شما ثبت شود. در این مورد هم باید به KCC  اعلام کنید که در وضعیت شما تغییری ایجاد شده و در خواست کنید قفل فرم DS260 را برای شما باز کند. هم اکنون می توانید وضعیت خود را به divorce تغییر دهید.

رابطه خود را اثبات کنید

افراد متاهل با وضعیت ثبت نام در لاتاری از سوی هر زوج، در وضعیت دو شانسه بودن قرار می گیرند و ممکن است شانس بیشتری در برنده شدن در لاتاری داشته باشند.

برخی افراد با تصور اینکه اگر اقدام به ازدواج صوری کنند شانس بیشتری در برنده شدن لاتاری دارند به طور غیر قانونی ازدواج می کنند. باید بگوییم در صورت برنده شدن در لاتاری شما میبایست تمامی مدارک ازدواج خود را ارئه دهید و صحت آن را اثبات کنید. در صورتی که مدارک شما تکمیل نباشد و یا آفیسر ازدواج شما را معتبر نداند از اعطای ویزا به شما خودداری می کند. به شما توصیه می کنیم از ازدواج صوری و اقداماتی مشابه خودداری کنید زیرا عواقب آن به عهده خود شماست.

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری

برای اثبات ازدواج خود می توانید:

  • عکس های عروسی، تاریخچه چت و مکالمات و هر چیز مشترکی که می تواند ازدواج شما را ثابت کند را ارائه دهید.
  • اگر حساب بانکی و یا اسناد ملکی و مالی مشترک دارید، آن را باید ارائه دهید
  • هر مدرکی که می تواند رابطه ازدواج شما را اثبات کند در دریافت ویزای آمریکا به عنوان متاهل می تواند موثر باشد

در آخر باید بگوییم هر تغییری که در وضعیت تاهل شما ایجاد شود را میتوانید در فرم DS260 اعمال کنید و نباید نگران باشید.

مشاوره مهاجرتی قصران گروپ رایگان است!

در صورتی که قصد مهاجرت و یا سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

چنانچه در فرایند دریافت نتایج لاتاری ۲۰۲۵، و مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری ۲۰۲۵ نیاز به مشاوره دارید می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *