قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالی در ۲۰۲۴

برای بررسی امکان مهاجرت تحصیلی به کشور مالی؛ ابتدا لازم است لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم در مالی را داشته باشید تا بعداً برای شروع کسب و کار در ایران به مشکل برخورد نکرده و مطمئن باشید مدرک شما از اعتبار لازم برخوردار می‌باشد.

کشور مالی یکی از کشور‌های فرانسوی زبان در غرب آفریقا است و از آنجا که مدتی مستعمره کشور فرانسه بوده است؛ سیستم آموزشی آن همچنان از کشور فرانسه تبعیت می‌کند. اما این بدان معنا نیست که ما می‌توانیم اعتبار تمام دانشگاه‌های این کشور را تأیید کنیم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالی

نکته بسیار مهمی که متقاضیان تحصیل در کشور مالی باید به آن توجه داشته باشند؛ بحث اعتبار دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. همه ایرانیان لازم است دانشگاه‌هایی را انتخاب کنند که در انتها مدرک به دست آمده از این دانشگاه‌ها مورد تأیید وزارت علوم قرار گیرد.

در ادامه این مطلب ما لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالی را در اختیار شما قرار داده ایم:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالی- گروه ب(خوب)

  1. Université des Sciences des Techniques et des Technologies de Bamako USTTB

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالی- گروه ج(متوسط)

  1. Université des lettres et des sciences humaines de Bamako (University of Arts and Humanities of Bamako)
  2. Université des sciences sociales et de gestion de Bamako (University of Social Sciences and Management of Bamako)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالی

تحصیل در مالی

برای اینکه با شرایط تحصیل در کشور مالی آشنا شوید و بدانید آیا چنین فرصتی برای شما مناسب است یا خیر این مطلب را مطالعه نمایید.

آیا برای تحصیل در مالی اقدام کنیم یا خیر؟

 در ابتدای مطلب بیان کردیم که مالی یکی از کشور‌های آفریقایی است و متأسفانه در قاره آفریقا اوضاع زندگی در بسیاری از کشور‌ها اصلاً مناسب نیست. همین موضوع درمورد کشور مالی نیز صدق می‌کند. از نظر کیفیت زندگی کشور مالی اصلاً شاخص‌های استاندارد را ندارد. بنابراین شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید بعد از حضور در این کشور بهترین رفاه اجتماعی را برای خود و خانواده رقم بزنید.

از طرف دیگر کیفیت سیستم آموزشی کشور مالی بسیار پایین است. به همین دلیل مدرک تحصیلی به دست آمده از دانشگاه‌های مالی در اغلب کشور‌های جهان دارای اعتبار نیست. اگر شما لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم را نیز بررسی کنید متوجه خواهید شد که ایران نیز سختگیری زیادی در این زمینه دارد.

البته اینکه  هزینه‌های تحصیل در کشور مالی چندان زیاد نیست؛ می تواند یک انگیزه برای حضور شما در این کشور به حساب بیاید. اما  فراموش نکنید که تحصیل، آینده کاری شما را تعیین می‌کند. به عبارتی اگر مدرک شما اعتبار جهان نداشته باشد در واقع زمان و عمر خود را از دست داده‌اید.

مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور مالی

 این کشور در ۴ مقطع فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور مالی

اگر کارشناسی پیوسته را انتخاب کنید باید دو تا سه سال فوق دیپلم و دو تا سه سال دوره کارشناسی را سپری کنید. اما در صورتی که می‌خواهید در رشته‌های کارشناسی ناپیوسته مشغول به تحصیل شوید بین ۳ تا ۴ سال زمان تحصیل طول خواهد کشید.

تحصیلات تکمیلی در کشور مالی

دوره کارشناسی ارشد بین ۱ تا ۲ سال و دوره دکترا تقریباً ۳ سال طول می‌کشد. بسته به اینکه شما کدام دانشگاه و کدام رشته را انتخاب کرده‌اید ممکن است کمی تفاوت در زمان مشاهده شود.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید؛ کشور مالی نمی‌تواند یک فرصت تحصیلی بسیار عالی برای دانشجویان ایرانی باشد که می‌خواهند در کشور‌های خارجی ادامه تحصیل دهند. برای اینکه یک کشور مناسب و بهترین رشته را انتخاب کنید تا آینده کاری شما تضمین شده و در نهایت بتوانید مدرکی معتبر به دست بیاورید با قصران گروپ در ارتباط باشید.

کارشناسان با سابقه ما به شما در این زمینه کمک خواهند کرد. عجولانه عمل نکنید و با کارشناسان ما در مورد رشته‌ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید صحبت کنید. فقط کافی است در مورد هدف خود از مهاجرت تحصیلی اطلاعاتی در اختیار ما قرار دهید. ما به شما کمک می‌کنیم بهترین دانشگاه و بهترین کشور را انتخاب و ویزای تحصیلی را در اولین زمان ممکن به دست آورید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *