قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

زندگی در لندن | چگونه در لندن زندگی کنیم؟

بر اساس گزارشی که توسط CNN Travel در ۲۰۲۴ منتشر شد لندن چهارمین کشور گران دنیا است و زندگی در لندن برای بسیار گران تمام می شود.  این موضوع افراد بسیاری را به فکر فرو می برد که بعد از مهاجرت به انگلستان چه طور از عهده هزینه های زندگی برآیند؟

البته که همه مردم لندن انسان های ثروتمندی نیستند اما برای زندگی در این شهر روش ها و راهکارهایی را می دانند که در این نوشته آنها را با شما به اشتراک می گذاریم.

زندگی در لندن

زندگی در لندن

  1. زندگی در لندن به صورت اشتراکی

در آمریکا از اصطلاح Roommate  استفاده می کنند که به معنای شریک کردن اتاق خواب با دیگری است. این در حالی است که اکثر مردم در لندن از شریک کردن اتاق خواب خود با دیگران ممانعت می کنند.

در لندن اغلب مردم و مهاجران برای تعدیل کردن هزینه های زندگی با یک فرد دیگر زندگی می کنند و یکی از اتاق اهای آپارتمان و یا خانه خود را با دیگری شریک می شوند.

اغلب تصور بر این است که جوانترها در منزل اشتراکی زندگی می کنند، اما از آنجایی که هزینه های زندگی در لندن بسیار زیاد است افراد مسن نیز با هم و به صورت اشتراکی زندگی می کنند.

در سال ۲۰۱۵، گاردین گزارش داد که تعداد افرادی که به صورت اشتراکی زندگی می کنند در رنج سنی ۴۵ تا ۵۴ سال در طی پنج سال گذشته ۳۰۰ درصد افزایش یافته است. البته که زندگی اشتراکی دارای معایبی نیز است اما از انجاییکه توانایی خرید خانه در لندن بسیار پایین است، این بهترین انتخاب است.

  1. زندگی در لندن و دستمزد بالاتر

لندن از آن دسته شهرهایی نیست که افراد دورکار و آنهایی که به کارهای دیجیتالی مسلط هستند را به خود جذب کنند. افرادی که به صورت دورکار کار می کنند می توانند در هر شهری به جز لندن و با هزینه های زندگی بسیار پایین تر زندگی کنند. اما افرادی که تمام وقت و در محل کار می کنند شاید لندن گزینه خوبی برای زندگی باشد. اگر در لندن کار و زندگی میکنید حقوق یک لندنی را دریافت خواهید کرد.

averagesalarysurvey.com گزارش می دهد که میانگین حقوق در لندن حدود ۷۰,۶۸۲ پوند در سال است. می توان گفت به همان میزان که هزینه های زندگی در لندن بالاست به همین میزان دستمزدها هم بالا است.

اگر انتظار درآمد در سطحی بالا دارید برای مشاغلی با موقعیت بهتر و درآمد بالاتر درخواست دهید. برای مثال شغل هایی مانند مدیریت و مهندسی از درآمد نسبتا قابل قبول و بالاتری نسبت به سایر برخوردار هستند که با تحصیل مهندسی در انگلستان می توانید شغل آینده خود را تضمین کنید.

  1. زندگی در لندن و خرید آگاهانه

علاوه بر اجاره خانه، غذا و خورد و خوراک یکی از بزرگترین و ثابت ترین هزینه هایی است که افراد برای معیشت باید پرداخت کنند.

با وجود هزینه های بالای اقلام، اینکه از کجا خرید کنید بسیار مهم است. به خصوص افراد تازه وارد به لندن باید از مراکز خرید و بازارهای این شهر اطلاع پیدا کنند تا خرید خوب داشته باشند.

برای مثال خوار و بار فروشی M&S  اصلا برای خرید توصیه نمی شود. زیرا بیشتر از قیمت اقلام شما هزینه بسته بندی و زیبایی محصول را می دهید. در عوض Aldi  و Lidl بهترین گزینه برای خرید مواد غذایی خواهند بود.

  1. مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه

آمریکایی ها قطعا با دانستن میزان حقوقی که لندنی ها دریافت و  با آن زندگی می کنند شوکه می شوند، اما این یک حقیقت است.

بریتانیا دارای مراقبت های بهداشتی ملی است. متوسط ​​هزینه بیمه درمانی در ایالات متحده ۷۷۳۹ دلار در سال است و بیمه درمانی ایالات متحده همه هزینه های بهداشتی را پوشش نمی دهد.در امریکا به طور متوسط ​​۲۴ دلار برای ویزیت پزشک می پردازند و شهروندان باید مبلغ فرانشیز ۱۰۰۰ دلار را بپرازند.

اگربخواهیم ایالات متحده را با انگلیس مقایسه کنیم هزینه زایمان با بیمه در ایالات متحده  به طور متوسط ​​۶۹۴۰ دلار است.

البته با فرض سالم بودن نوزاد بدون هیچ عارضه ای!به یاد داشته باشید، این علاوه بر پرداخت هزاران دلار در سال هزینه بیمه است.

در مقابل، در انگلستان، هزینه زایمان طبیعی حدود ۲۳۰۰ دلار هزینه دارد. اما این چیزی نیست که مردم از جیب خود می پردازند! خدمات بهداشت ملی (NHS) زایمان را به طور کامل پوشش می دهد و شما هزینه ای پرداخت نخواهید کرد.

باید بگوییم آمریکایی هایی که به لندن نقل مکان می کنند، می توانند هزاران دلار در طول زندگی خود پس انداز کنند.

زندگی در لندن

  1. از ماشین شخصی استفاده نکنید!

برای زندگی در لندن بسیاری از لندنی ها ماشین شخصی ندارند. خرید ماشین یک هزینه هنگفت است که در صورت صرف نظر کردن از آن، می تواند باعث صرفه جویی زیادی شود. بسیاری از مردم وقتی به هزینه‌های خودرو فکر می‌کنند، ترجیح می دهند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. میانگین هزینه یک خودروی جدید در بریتانیا بین ۱۲۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ پوند است و میانگین هزینه های ماهیانه خودرو ۱۹۴٫۸۰ پوند است.

طبق گفته Nimble fins ، میانگین هزینه استفاده از خودروهای بنزینی ۱۲۷۲٫۲۵ پوند در سال و برای دیزل به ۱۶۸۳٫۲۶ پوند می رسد.

هزینه اضافی دیگر برای بسیاری از رانندگان در لندن، پارکینگ است و برای استفاده از پارکینگ های عمومی باید هزینه اضافه پرداخت شود.

البته هزینه های پارکینگ در سراسر شهر متفاوت است و بستگی زیادی به موقعیت مکانی شما خواهد داشت. پارکینگ معمولاً بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند در سال برای شما هزینه دارد.

از هزینه بیمه خودرو غافل نشوید. لندن دارای بالاترین قیمت بیمه خودرو در بریتانیا است که هزینه آن  به طور متوسط ​​۶۷۹ پوند می باشد.

هزینه های تعمیر و نگهداری ماشین نیز باید در نظر گرفته شود.

تعمیر و نگهداری به طور متوسط ​​۲۷۰ پوند در سال هزینه بردار است، اما بسته به اینکه ماشین شما چقدر قدیمی است و اینکه آیا به تعمیرات اساسی نیاز دارد یا خیر، می تواند هزینه بسیار بیشتری داشته باشد.

خوشبختانه لندن از سیستم حمل و نقل عمومی خوبی برخوردار است و با خرید یک کارت  Oyster  می توانید تمامی هزینه های رفت و آمد خود را پرداخت کنید.  هزینه یک سفر با مترو ۲٫۵ پوند است.

اگر واقعاً متعهد به صرفه جویی در پول هستید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به اتوبوس و تراموا پایبند باشید.

چه اتوبوس را انتخاب کنید یا مترو ماهیانه صدها پوند صرفه جویی خواهید کرد. این پولی است که می توانید برای کمک به پرداخت هزینه های ضروری مانند غذا و اجاره استفاده کنید.

  1. از سرگرمی های رایگان استفاده کنید

یکی از مزایای زندگی در لندن این است که فعالیت و سرگرمی های رایگان زیادی در این شهر وجود دارد.

الف. به هنرستان باربیکن بروید

باربیکن مرکزی است که بسیاری از صحنه های تئاتر معروف لندن در آن اتفاق می افتد.

البته برای دیدن یک نمایش، باید هزینه بلیط را پرداخت کنید. با این حال، باربیکن دارای یک هنرستان است که ورود و بازدید از آن رایگان است.

ب. موزه بریتانیا

شاید تعجب کنید اگر  بگوییم  یکی از بهترین موزه های جهان که در لندن واقع شده است رایگان است! برای جلوگیری از انتظار زیاد در صف های طولانی، می توانید بلیط را از قبل به صورت آنلاین رزرو کنید.

ج. موزه تاریخ طبیعی

این یک پیشنهاد عالی برای افرادی است که عاشق یادگیری هستند! اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق علوم طبیعی هستید، موزه تاریخ طبیعی راهی عالی برای گذراندن یک بعد بی  نظیر است.

زندگی در لندن

  1. منابع انرژی خود را تغییر دهید

اکثر مردم وقتی خانه ای را اجاره می کنند از همان امکانات قبلی استفاده می کنند در حالی که با تغییر یا بهبود آنها می توانید صدها پوند در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

به سایت هایی مانند  GoCompare.com سر بزنید و بهترین تامین کننده انرژ ی را برای منزل خود انتخاب کنید.

با این حال، این سایت ها فقط به مقایسه ارائه دهندگان انواع انرژی محدود نمی شوند!

می توانید انواع وام مسکن، هزینه های اینترنت، هزینه های تلفن و مجموعه ای از هزینه های معمول را مقایسه کنید و بهترین را انتخاب کنید.

  1. شغل دوم بگیرید

اگر حقوق فعلی شما برای گذراندن زندگی کافی نیست، برای زندگی در لندن به دنبال یافتن یک شغل اضافی باشید.

گزینه های بسیار خوبی برای انجام دورکاری وجود دارد. برای زندگی در لندن اگر مهارت های نوشتن یا ترجمه دارید یا کارهای دیجیتال می دانید می توانید با دریافت پروژه های دورکار درآمد خود رابالا ببرید.

حتی می توانید به دنبال کارهای پاره وقت باشید و از عصر تا شب به کار دیگری مشغول باشید. مشاغلی مانند نگهبانی، کار در رستوران، پذیرش بیمارستان های شبانه روزی از این دست مشاغل هسند.

اگر منزل شما دو خوابه است می توانید یکی از اتاق های آن را اجاره دهید و کسب درآمد کنید.

به هر حال هزینه های زندگی در لندن و مهاجرت به انگلستان کم نیست، بهتر است تا جایی که می توانید با یک سبک زندگی ساده مخارج خود را تعدیل کرده و کاهش دهید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *