قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

نامه هدف از سفر به کانادا | Purpose of travel

یکی از مدارک مورد نیاز برای سفر به کانادا و دریافت ویزای کانادا به خصوص ویزای تحصیلی کانادا نامه هدف از سفر است.

در این نامه افسر بررسی کننده پرونده مخاطب شماست و در آن توضیح می دهید که به چه دلیل قصد سفر به کانادا را دارید و هدف شما ازسفر به کانادا چیست! نوع ویزایی که درخواست می دهید باید با هدف شما از سفر یکی باشد، به عنوان مثال اگر هدف شما از سفر به کانادا تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی کانادا است نمی توانید برای کار به این کشور سفر کنید.

اگر هنوز اطلاعاتتان درباره سفر به کانادا و چگونگی نوشتن نامه هدف از سفر به کانادا تکمیل نیست تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

نامه هدف از سفر

در نوشتن نامه هدف از سفر به کانادا می بایست برنامه سفر روزانه خود را بیان کنید. تاریخ پرواز، تاریخ ورود به هتل، تاریخ ترک هتل و برنامه سفر، اگر در جایی غیر از هتل اقامت خواهید داشت و … را می بایست ذکر کنید و توضیح دهید.

اغلب کشورها به خصوص کشورهای اروپایی از طریق کارگزاری VFS که واسط متقاضی و سفارت است اقدامات لازم برای دریافت ویزا را انجام می دهند. درخصوص ویزای کانادا متقاضی باید مدارک ترجمه شده خود و نامه هدف از سفر را بعد از ایجاد پروفایل و نام کاربری در سایت www.canada.ca بارگزاری نماید.

با توجه به مدارک متقاضی و توضیح هدف در نامه هدف از سفر ، آفیسر بر روی کیس شما تصمیم میگیرد. بنابراین توصیه می کنیم مدارک معتبر خود مانند رزرو بلیط یا هتل را همراه با سایر مدارک در سایت مربوطه قرار دهید تا دچار مشکل نشوید.

چگونگی نگارش نامه هدف از سفر

نامه هدف از سفر به کانادا یا Purpose of travel باید توسط متقاضی ویزای کانادا نوشته شده و به امضا برسد و همراه با سایر مدارک در سایت بارگزاری شود. در نگارش نامه به موارد زیر دقت فرمایید:

 • در آغاز نامه هدف از سفر ، تاریخ نگارش نامه را ذکر نمایید.
 • ذکر نمایید که نامه خطاب به سفارت کانادا است به طوری که آفیسر را مخاطب قرار دهید.
 • شماره پاسپورت خود را بنویسید.
 • موضوع نامه را ذکر کنید و سپس هدف از سفر به کانادا را بنویسید.

تصور کنید از طرف یک دانشگاه برای شرکت در همایش یا سخنرانی دعوت شده اید. فراموش نکنید اسکن دعوتنامه را ضمیمه نامه هدف از سفربه کانادا کنید.

در متن نامه به مدارکی که ضمیمه کرده اید رجوع نمایید. مثلا بنویسید با توجه به نامه تمکن بانک یا گردش حساب ارائه شده می توانم از عهده مخارج سفر برآیم، یا با توجه به مدارک ارائه شده بنده در کشور خودم دارای شغل و حرفه و ملک هستم و مطمئنا پس از اتمام مدت ویزا به کشور خود رجوع خواهم کرد.

چنانچه برای درمان و یا کارهای پزشکی به کانادا سفر می کنید مدارک پزشکی و درمانی خود را همراه داشته باشید.

اگر قصد شما از سفر به کانادا دیدار اقوام و بستگانتان است حتما دعوتنامه خود را در کنار باقی مدارک همراه داشته باشید.

به خاطر داشته باشید فرد دعوت کننده نیز باید دارای شرایط و مدارکی باشد و ثابت کند در کانادا دارای ملک و درآمد است و شما بعد از ورود به کانادا محلی برای استقرار دارید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا

ویزای کانادا با توجه به نوع آن دارای مدارک متفاوتی می باشد اما مهمترین و معمولترین مدارک در اخذ ویزای کانادا موارد زیر هستند:

 • اصل گذرنامه متقاضی با حداقل۱ سال اعتبار
 • ارائه پاسپورت های گذشته و منقضی شده که در آنها مهر ویزای قبلی مشخص شده باشد
 • ترجمه و اصل کارت ملی و شناسنامه و سایر مدارک هویتی
 • ترجمه و اصل سند ازدواج
 • یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ با پس زمینه سفید
 • در صورتی که فرد شاغل و یا کارمند است:
 • ارائه و ترجمه فیش های حقوقی چند ماه آخر
 • ترجمه سابقه و لیست بیمه
 • و ترجمه حکم کارگزینی و یا ترفیع و یا اشتغال به کار
 • در صورتی که متقاضی کارفرما یا صاحب شغل است:
 • ترجمه جواز کسب یا آگهی تاسیس و یا آگهی تغییر شرکت
 • ترجمه لیست بیمه کارمندان شرکت و یا کارگاه
 • ترجمه پرداخت قبض های مالیاتی
 • نامه تمکن مالی بانک و گردش حساب

در کنار سایر مدارکی که در بالا گفته شد، نامه هدف از سفر را به زبان انگلیسی نوشته و همراه با باقی مدارک تحویل دهید.

نامه هدف از سفر

ویزای توریستی کانادا اخیرا به صورت ۵ ساله یا مولتی صادر می شود. با داشتن این ویزا متقاضی تا پایان مدت اعتبار ویزا که ۵ سال است می تواند به راحتی کانادا بشود و در هر بار ورود تا ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشد.

برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیز نگارش نامه هدف از سفر به کانادا ضروری است.

دقت نمایید که انگیزه و هدف خود از سفر را کاملا شرح دهید. برای مثال اگر برای ادامه تحصیل در کانادا درخواست ویزا دارید به طور کامل توضیح دهید که از طرف کدام دانشگاه پذیرش دریافت کرده اید، مدت زمان تحصیل شما چقد است، محل اقامت شما در زمان تحصیل کجا خواهد بود و در مدت تحصیل در کانادا هزینه های زندگی و تحصیل را چگونه تامین میکنید و ….

نامه هدف از سفر کمک بزرگی به شما می کند تا تمام ابهامات و سوالات افسر پرونده را رفع کنید و ویزای خود را دریافت کنید.

نمونه نامه هدف از سفر به کانادا

برای اینکه نمونه نامه هدف از سفر به کانادا را مشاهده کرده و دقیقاً بدانید که لازم است در این نامه چه مواردی ذکر شود باید شما با موسسات مهاجرتی معتبر و با سابقه در ارتباط باشید. برای این منظور می‌توانید بر روی کمک قصران گروپ حساب کنید. همانگونه که در این مطلب متوجه شدید در این نامه شما باید اطلاعاتی را که مورد نظر آفیسر اداره مهاجرت می‌باشد لحاظ نمایید.

کمبود اطلاعات تاثیر بسیار زیادی بر روی نظر منفی آفیسر اداره مهاجرت خواهد داشت به همین از کارشناسان حرفه‌ای بخواهید که صفر تا صد نگارش را برای شما انجام دهند. زمانی که شما به مجموعه قصران گروپ مراجعه می‌کنید ابتدا چند نمونه نامه هدف از سفر به شما نشان داده خواهد شد. شما باید براساس هدف از سفر خود به کشور کانادا یک نمونه مناسب را انتخاب کنید و اطلاعات کامل خود را در اختیار کارشناسان قرار دهید تا آن‌ها نگارش را برای شما انجام دهند.

دلیل ارائه نامه هدف از سفر به کانادا

اما حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که چرا ارائه نامه هدف از سفر به کانادا اهمیت دارد؟ سالانه سفارتخانه کشور کانادا با حجم زیادی از پرونده‌ها مواجه می‌شود که قطعاً بررسی کردن آن‌ها نیاز به زمان زیادی خواهد داشت. به همین دلیل آفیسر اداره مهاجرت ترجیح می‌دهد به جای اینکه در ابتدا تک تک پرونده‌ها را بررسی کند به سراغ مدرکی برود که اطلاعات کامل و جامعی را از فرد متقاضی در داخل خود لحاظ کرده است.

برای مثال اگر هدف از سفر به کانادا تفریح و گردشگری باشد شما نیاز به انگیزه نامه توریستی کانادا دارید. در این زمان باید از کارشناسان ما در قصران گروپ بخواهید که نمونه نامه هدف از سفر توریستی به کانادا را به شما نشان دهند. با ملاحظه کردن این نامه متوجه خواهید شد که جهت دریافت ویزای توریستی چه اطلاعاتی در داخل این نامه ذکر می‌شود.

به محض اینکه آفیسر اداره مهاجرت این نامه را ملاحظه کند در اغلب موارد تصمیم نهایی را خواهد گرفت و تنها یک مرور کلی بر روی پرونده شما خواهد داشت. پس همانگونه که متوجه شدید این نامه به شدت سرنوشت شما را برای دریافت یا عدم دریافت ویزا تعیین می‌کند.

 چند نکته مهم برای نگارش نامه هدف از سفر

 1. در زمان مطالعه نامه هدف از سفر، آفیسر اداره مهاجرت اطلاعات کاملی از ما می‌خواهد که نشان دهد صلاحیت دریافت ویزا را داریم. بنابراین نیازی نیست که ما جزئیات زندگی خود را مطرح کنیم بلکه باید اطلاعات قانع‌کننده را در اختیار آفیسر اداره مهاجرت بگذاریم. برای مثال اگر می‌خواهید به کشور انگلیس بروید باید هدف از سفر به انگلیس را در داخل نمونه نامه purpose of travel مشخص کنید.
 2. برای آفیسر اداره مهاجرت این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد که شما یک برنامه مشخصی برای سفر داشته باشید. بنابراین اگر شما برای مثال می‌خواهید به کشور کانادا بروید بهتر است چند نمونه برنامه سفر به کانادا را مشاهده کنید تا متوجه شوید که برای تعیین این برنامه باید چه اطلاعاتی ذکر گردد. مثلا اگر هدف شما گردشگری است باید مشخص کنید که قرار است چند روز در کشور کانادا بمانید، می‌خواهید به کدام شهر‌ها سفر کنید، هدف شما از انتخاب این شهر‌ها چیست و چه زمانی می‌خواهید به کشور ایران بازگردید.
 3. به هیچ عنوان از قالب‌های آماده استفاده نکنید. برخی از افراد با مشاهده نمونه نامه هدف از سفر توریستی تصمیم می‌گیرند همین نمونه را برای تنظیم نامه خود مورد استفاده قرار دهند. این کار بزرگترین اشتباهی است که مرتکب می‌شوید چون آفیسر اداره مهاجرت به راحتی می‌تواند این موضوع را تشخیص داده و در نتیجه نامه شما را رد می‌کند. پس بهتر است به سراغ مؤسسات مهاجرتی بروید تا آن‌ها یک نامه جدید برای شما نگارش کنند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *