پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

6 دقیقه

مدت زمان مطالعه

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که هر ساله افراد بسیاری را برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا و مهاجرت به این کشور به خود جذب می کند.

یکی از دانشگاه­های تراز اول کانادا دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن – KPU است که در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. اگر شما هم KPU را در لیست انتخاب­های خود برای ادامه تحصیل در کانادا قرار داده اید، مطالعه این مطلب را که راهنمای کاملی از دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن است را به شما توصیه می­کنیم.

دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا در یک نگاه

هر سال حدود 20.000 دانشجو در این دانشگاه ثبت نام می کنند که 12.000 نفر دانشجوی تمام وقت هستند و 6.000 نفر از آنها داشنجوی بین المللی و 1.400 نفر اعضای دانشگاه می­باشند.

نسبت دانشجویان پسر به دختر 47 به 53 درصد است که میزانی عادلانه است و نشان از برابری جنسیتی در آن دارد. به منظور تقابل بیشتر دانشجویان بین المللی با یکدیگر دانشگاه پیشنهادات و برنامه هایی مانند کلاس­های کمک تحصیلی، کلاب های ورزشی، مشاوره های مالی و از این قبیل رویدادهای جمعی را تدارک دیده است.

رنکینگ دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

اطلاع از رتبه و جایگاه دانشگاه در کشور مقصد و البته در دنیا می تواند تاثیر بسیاری در تصمیم متقاضی جهت مهاجرت تحصیلی داشته باشد.

هر ساله دانشگاه­های تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه آلبرتا و مک گیل در صدر لیست برترین دانشگاه های کانادا قرار دارند.

در این میان دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا رتبه 63 ام در کانادا و 2500 ام در بین دانشگاه های دنیا را از آنِ خود کرده است.

رتبه بندی دانشگاه KPU بر اساس 3 شاخص انجام شده است که عبارتند از: تعداد پژوهش ها، شهرت و اعتبار غیر علمی دانشگاه و تاثیر 4 فارغ التحصیل این دانشگاه بر کشور کانادا.

جایگاه 63 از میان 101 دانشگاه کانادا، رتبه نسبتا قابل قبولی است که می تواند دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا را در میان گزینه های انتخابی علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی در کانادا قرار دهد.

دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

دانشکده‌های دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

همانطور که پیشتر اشاره شد KPU دارای 5 پردیس یا دانشکده می باشد که دانشجو بر حسب رشته انتخابی خود از یکی از این دانشکده ها پذیرش دریافت می کند.

 • دانشکده KPU Civic Plaza

پردیس KPU Civic Plaza در خیابان مرکزی 13485 واقع شده است. این پردیس که در Surrey Center Plaza واقع شده است، با موقعیتی عالی و در فاصله کمی از رستوران‌های محلی، کافی‌شاپ‌ها و فروشگاه‌ها، تالار شهر Surrey و کتابخانه نمادین Surrey Center قرار گرفته است.

خدمات و امکانات بسیاری برای دانشجویان در این دانشکده در نظر گرفته شده است از قبیل:

 • شش کلاس 35 نفره
 • پنج کلاس 25 نفره
 • چهار فضای باز که امکان انجام فعالیت­های فردی و گروهی را به دانشجویان و کارمندان میدهد
 • هفت اتاق جلسه قابل رزرو
 • سالن استراحت کارکنان با امکانات آشپزخانه کوچک و فضای کاری
 • اتاق دعا و مدیتیشن
 • مرکز پخش صدا و تصویر
 • مرکز سنجش و آزمون
 • دانشکده KPU Langley

یکی دیگر از دانشکده های دانشگاه KPU پردیس لانگلی است که در شهر لانگلی واقع شده است. از مهمترین برنامه­هایی که در این دانشکده ارائه می شود موسیقی، شیمی، فیزیک، ریاضیات و زیست شناسی است؛ به همین جهت تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتی بسیاری در این دانشکده موجود است.

این پردیس انواع رویدادهای فردی و گروهی دانشجویی را برای دانشجویان داخلی و بین المللی تدارک دیده؛ از جمله باشگاه و تیم ورزشی، انجمن های دانشجویی، فضای سبز، اتاق و محوطه برای تعاملات علمی و اجتماعی.

 • دانشکده KPU Richmond

اولین پردیس و دانشکده دانشگاه پلی تکنیک کانادا دانشکده ریچموند بود. در این دانشکده رشته­هایی مانند مد و فشن، طراحی و هنر آموزش داده می شود. دانشجویان از انواع خدمات مانند کمک های اولیه، نظافت و کتابخانه بهره می برند.

 • دانشکده Surrey

اصلی­ترین و بزرگترین دانشکده دانشگاه پلی تکنیک، پردیس سوری است که در خیابان 1266 72 سوری واقع شده است.

رشته­هایی مانند روانشناسی، جغرافی، کارشناسی زبان انگلیسی و حسابداری در این پردیس برای دانشجویان داخلی و بین المللی تدریس می­شود.

امنیت برای محصلان در دانشکده به خوبی برقرار است به طوری که در صورت مواجه با هر گونه خطر و ناامنی دانشجویان می توانند با شماره تلفن ها و واحدهای مستقر در دانشکده موضوع خود را مطرح کنند.

 • دانشکده Tech

 پردیس دانشگاهی Kwantlen  یا Tech تقریبا تازه تاسیس است و در آپریل 2007 بازگشایی شد. رشته هایی از قبیل ریاضیات، روانشناسی، جامعه شناسی و کشاورزی در این دانشگاه تدریس می شود.

همچنین دانشجویان بین المللی میتوانند از برنامه های جانبی که برای آنها در نظر گرفته شده­ است شرکت کرده و تعاملات خود را بهبود ببخشند.

 

مدارک و شرایط لازم برای دریافت پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

برای دریافت پذیرش از هر دانشگاهی دانشجویان بین المللی می بایست دارای شرایط تعیین شده از سوی دانشگاه باشند و مدارک لازم را نیز تهیه کنند.

اغلب دانشگاه­های کانادا انگلیسی و یا فرانسه زبان هستند، به همین جهت از متقاضایان مدرک زبان معتبر درخواست می کنند که اکثرا مدرک آیلتس مورد قبول است.

دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا بیشتر از 120 رشته تحصیلی را ارائه می دهد که برنامه های آموزشی به صورت محدود – Limited  و یا نامحدود  – Open Intake  هستند که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارد.

بسیاری از برنامه ­های آموزشی شامل نیازمندی­ هایی هستند که پیش از اپلای و برای اطلاع از آنها باید به وبسایت دانشگاه مراجعه کنید.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید که از زمان ددلاین برنامه آموزشی خود مطلع شوید تا ترم تحصیلی را از دست ندهید.

مهمترین مدارکی که برای تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا به آنها نیاز دارید موارد زیر هستند اما بسته به رشته تحصیلی ممکن است متفاوت باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • پرینت و تایید پرداخت درخواست پذیرش از دانشگاه
 • رسید پرداخت
 • توصیه نامه
 • فرم تکمیل شد آنلاین
 • ویزای دانشجویی کانادا
 • مدرک آیلتس یا تافل

برای پذیرش از دانشگاه معمولا نمره تافل بالای 88 و آیلتس بالای 6 مورد قبول است.

دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

زندگی دانشجویی دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

پیش از اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک کانادا اطلاع از شرایط دانشگاه و زندگی دانشجویی در استان بریتیش کلمبیا میتواند در انتخاب شما موثر باشد.

باید بگوییم کالج پلی تکنیک کوآنتلن کانادا خدمات خوابگاه را برای دانشجویان در داخل پردیس­های خود در نظر نگرفته است. بنابراین دانشجویان بین المللی باید در خوابگاه های خارج از دانشگاه اسکان داشته باشند.

علاوه بر خوابگاه هایی که برای دانشجویان در خارج از دانشگاه در نظر گرفته شده است اجاره منزل های شخصی گزینه مناسب و البته هزینه بری است.

دانشجویان در کنار تحصیل مجاز به کار دانشجویی حداکثر تا 20 ساعت در هفته می­باشند. همچنین دانشجویان بعد از اتمام تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی خود می توانند به کار تمام وقت مشغول شوند که البته تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به ویزای کاری کانادا از ضروریات است.

بورسیه‌ها و کمک هزینه دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بورسیه و کمک هزینه تحصیل مسیری عالی برای تعدیل هزینه های تحصیل است. همانند سایر دانشگاه های کانادا، دانشگاه KPU نیز بورسیه­هایی را برای دانشجویان به خصوص دانشجویان بین الملل در نظر گرفته است که متقاضی در صورت واجد شرایط بودن می تواند از آنها بهره ببرد.

مطرح ترین بورسیه های تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک

بورسیه ریاست جمهوری – The President’s Scholarship به ارزش 20.000 دلار

بورسیه شایستگی – The Merit Scholarship به ارزش 5.000 دلار

بورسیه دانشجویان بومی – The Indigenous Entrance Scholarship به ارزش 5.000 دلار است.

برای دریافت بورسیه های تحصیلی باید در یکی از برنامه های آموزشی دانشگاه ثبت نام کرده باشید؛ دارا بودن معدل بالا و مهارت زبانی و سابقه تحصیلی و پژوهشی از ضروریات دریافت بورسیه های تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک می­ باشد.

موقعیت مکانی دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن KPU در استان بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. بریتیش کلمبیا به مرکزیت شهر ویکتوریا در غربی ترین منطقه کانادا واقع شده است. ونکوور بزرگترین شهر و یکی از مهمترین شهرهای این استان است. بریتیش کلمبیا استانی مهاجر پذیر است و با دارا بودن دانشگاه­های مطرحی مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه ویکتوریا و دانشگاه سایمون فریزر هر ساله دانشجویان بسیاری این استان را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می­کنند.

قصران گروپ آماده ارائه خدمات دریافت ویزای دانشجویی کانادا به شما عزیزان می باشد با این شماره تماس بگیری 02122118085

مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085