قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قزاقستان ۲۰۲۴

قزاقستان یکی از کشور‌های ثروتمند در دنیا شناخته شده است که بیش از ۱۵۰ دانشگاه دارد. از این میان فقط تعدادی از آن ها جزو لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قزاقستان می باشند. تعداد ۹ مورد از آن‌ها از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند و بهترین کیفیت آموزشی را ارائه می‌کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قزاقستان

تحصیل در قزاقستان یک فرصت بسیار عالی برای کسانی است که می‌خواهند دوران دانشگاهی خود را سپری کنند. شما پس از اتمام تحصیل نیز می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید. همچنین می توانید با در دست داشتن مدرک یکی از دانشگاه های زیر برای کار کردن در ایران اقدام کنبد:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قزاقستان- گروه الف (ممتاز)

 1. Al – Farabi Kazakh National University
 2. Eurasian National University L0N0 Gumilev

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قزاقستان- گروه ب (خوب)

 1. Nazarbayev University

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قزاقستان- گروه ج (متوسط)

۱٫ Abai Kazakh National Pedagogical University
۲٫ Auezov South Kazakhstan University
۳٫ Karaganda Buketov University
۴٫ Karaganda State Technical University
۵٫ Kazakh National Academy of Arts
۶٫ Kazakh National Agrarian Research University
۷٫ Narxoz University
۸٫ Satbayev University

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قزاقستان

جزئیات تحصیل در قزاقستان

کشور قزاقستان به عنوان یکی از کشور‌های بزرگ و ثروتمند در آسیای مرکزی شناخته شده است که سیستم آموزشی اش در سطح بسیار خوبی قرار دارد. بنابراین این کشور می‌تواند گزینه مناسبی برای تحصیل در خارج از کشور باشد. در سال‌های اخیر که مهاجرت تحصیلی در بین ایرانی‌ها افزایش یافته است بحث انتخاب کشور و نیز رشته موردنظر اهمیت بیشتری یافته است. به همین دلیل ما در مطالب مختلف سعی کرده ایم وضعیت تحصیل در کشور‌های خارجی را بررسی کنیم و در این متن نیز قرار است در مورد تحصیل در قزاقستان صحبت نماییم.

چگونه برای تحصیل در قزاقستان اقدام کنیم؟

در اولین قدم اجازه دهید در مورد مزیت‌های تحصیل در قزاقستان صحبت کنیم چرا که باید مقایسه‌ای بین این کشور با کشور‌های دیگر در زمینه رشته انتخابی داشته باشید تا در نهایت بتوانید در دانشگاه معتبر و در یک شرایط اجتماعی ‌ایده‌آل درس بخوانید:

 • در کشور قزاقستان ۱۵۰ دانشگاه وجود دارد که ۹ دانشگاه از اعتبار جهانی برخوردار هستند و در نتیجه اگر شما بتوانید در این دانشگاه‌ها پذیرش دریافت کنید مدرکی که به دست می‌آورید از نظر کشور‌های بزرگ همانند آمریکا نیز اعتبار خواهد داشت.
 • بعد از سال اول که ممکن است هزینه‌ها کمی برای شما گران تمام شوند، اقامت تحصیلی را به دست می‌آورید بو ا شما همانند اتباع قزاقستان برخورد شده و در نتیجه خرج و مخارج کاملاً مقرون به صرفه خواهند شد.
 • در حین تحصیل می‌توانید به کار مشغول شوید تا بتوانید هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تأمین نمایید.
 • کشور قزاقستان رشته‌های متنوعی جهت ادامه تحصیل دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی قزاقستان

زمانی که می‌خواهید برای دریافت ویزای تحصیلی قزاقستان درخواست دهید باید لیست کامل مدارک را در اختیار داشته و آن‌ها را آماده کنید تا در جلسه مصاحبه در اختیار آفیسر اداره مهاجرت قرار دهید:

 • ۶ قطعه عکس جدید
 • ارائه پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه مدارک تحصیلی قبلی همراه با نمرات به صورت ترجمه شده
 • کپی و اصل شناسنامه به صورت ترجمه شده
 • پرینت حساب‌های دانشجویی
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه توصیه نامه از طرف اساتید در مقاطع قبلی
 • تکمیل رزومه
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قزاقستان

مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور قزاقستان

به طور کلی شما برای هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانید در کشور قزاقستان درس بخوانید. در ادامه این مطلب در مورد هر یک از این دوره‌ها صحبت می‌کنیم:

 • تحصیل در قزاقستان در مقطع کارشناسی

به طور کلی این مقطع ۴ سال طول می‌کشد و شما باید نمره زبان ۶ از آزمون آیلتس را کسب کرده باشید. همچنین باید ۱۲ سال تحصیل دبیرستان و پیش دانشگاهی را پشت سر بگذارید تا بتوانید وارد دوره کارشناسی شوید.

 • تحصیل در قزاقستان در دوره کارشناسی ارشد

این دوره ۲ ساله می باشد و داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس ۶/۵ الزامی است. همچنین شما باید برای تکمیل این دوره پایان‌نامه خود را ارائه نموده و از آن دفاع کنید.

 • تحصیل در قزاقستان در مقطع دکتری

این دوره ۵ ساله است و تنها کسانی که در دوران کارشناسی ارشد با معدل خوب فارغ‌ التحصیل شده و مدرک زبان آیلتس آن‌ها نمره ۷ می‌باشد می‌توانند وارد دوره دکتری در قزاقستان شوند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

قطعاً برای شما مهم است بدانید آیا زندگی اجتماعی در کشور قزاقستان مناسب است؟ آیا در رفاه اجتماعی قرار می‌گیرید؟ امنیت کافی در این کشور وجود دارد؟ کدام یک از دانشگاه‌ها بهترین گزینه خواهند بود؟ در کدام رشته درس بخوانید تا آینده شغلی مطمئن‌تری داشته باشید؟

برای پاسخگویی به همه سؤالات شما کارشناسان ما در قصران گروپ آماده ارائه خدمات هستند. اگر می‌خواهید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید؛ کافی است با کارشناسان ما تماس گرفته و از نقطه نظرات آن ها بهره مند شوید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *