قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بورسیه تحصیلی ایتالیا

دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا یکی از بهترین انتخاب هایی است که پیش روی متقاضیان بورسیه تحصیلی ایتالیا قرار دارد. تحصیل در ایتالیا نسبت به  سایر کشورهای اروپایی هزینه کمتری را در بر دارد به علاوه اینکه دانشجویان در صورت داشتن شرایط امکان دریافت بورسیه های تحصیلی ایتالیا را نیز خواهند داشت.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا یکی از محبوبترین روش های سفر و مهاجرت به این کشور است. از آنجایی که ایتالیا در منطقه شنگن واقع شده است دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا امکان سفر به سایر کشورهای حوزه شینگن را بدون نیاز به ویزا برای شما فراهم می کند.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا در انواع مختلفی ارائه می شود و متقاضی با توجه به مقطع و شرایط خود می تواند برای دریافت آنها درخواست دهد. همانطور که گفته شد بورسیه های تحصیلی ایتالیا در انواع مختلفی ارائه می شود. برخی از بورسیه تحصیلی ایتالیا تمام شهریه های دانشجو را پوشش می دهند، برخی دیگر علاوه بر شهریه هزینه های زندگی دانشجو را تقبل می کند و برخی دیگر به صورت وام های دانشجویی و کسر از میزان شهریه است. این بورسیه ها به صورت استانی و یا دولتی هستند که در مبالغ و شرایط متفاوتی ارائه می شوند.

برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا ، دانشجو باید شرایط تعیین شده توسط دانشگاه را داشته باشد.

برای اطلاع از شرایط انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا به وب سایت esteri.it  مراجعه کنید. در ابتدا مدارک خود را تکمیل کنید و اثبات کنید که دارای ریز نمرات و معدل خوبی هستید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا

برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا باید مدارک درخواست شده را فراهم کنید. دقت نمایید که مدارکتان تکمیل و بدون نقص باشد. مدارک خواسته شده بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی می تواند متفاوت باشد.

مهمترین مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی و بورسیه تحصیلی ایتالیا مورد نیاز است:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی
  • رزومه تحصیلی
  • ریز نمرات و مدارک مقاطع قبلی
  • تمکن مالی
  • بیمه مسافرتی
  • و مدرک زبان درخواست شده

بعد از ارائه مدارک خود و در صورتی که دانشگاه با درخواست بورسیه تحصیلی ایتالیا شما موافقت کرد می توانید از بورسیه تحصیلی ایتالیا بهره ببرید.

انواع بورسیه های تحصیلی ایتالیا

در ایتالیا دانشجویان بین المللی هم مانند دانشجویان داخلی ایتالیا می توانند از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند. دو نوع بورسیه تحصیلی در ایتالیا وجود دارد بورسیه دولتی و بورسیه استانی ایتالیا.

علاوه بر این برخی از دانشگاه ها بورسیه های مختص به خود را دارند که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند.

بورسیه دولتی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

همانطور که گفته شد دولت ایتالیا برنامه بورسیه تحصیلی خود را هم برای دانشجویان خارجی و هم برای دانشجویان داخلی خود در نظر گرفته است.

بورسیه های تحصیلی برای دوره کارشناسی ارشد (Laurea Magistrale 2° Ciclo)، برای تحصیلات تکمیلی و مقطع دکتری  در رشته های هنر، موسیقی و رقص بورسیه  (AFAM)  به دانشجو اعطا می شود.

بورسیه دوره های زبان و فرهنگ ایتالیایی (Progetti in co-tutela) . این بورسیه­ی تحصیلی شامل مبلغ شهریه، بیمه درمانی و کمک هزینه ماهانه تحصیل و زندگی می باشد . گفتنیست که فقط می توان برای بورسیه های سه، شش یا نه ماهه درخواست داد.

برنامه ” بر روی استعداد خود را در ایتالیا سرمایه گذاری کنید ”  – “Invest your Talent in Italy”   که توسط وزارت امور خارجه ایتالیا و وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا برنامه ریزی شده است برای دانشجویان آذربایجان، کلمبیا، مصر، اتیوپی، غنا، هند، اندونزی، ایران، قزاقستان، ترکیه، تونس و ویتنام فرصتی جهت توسعه مهارت ها و تخصص متقاضیان در مقاطع کارشناسی ارشد و مقاطع بالاتر به زبان انگلیسی، در رشته های مهندسی، فناوری های پیشرفته، معماری، طراحی، اقتصاد و مدیریت در دانشگاه های معتبر ایتالیا است.

بورسیه های تحصیلی EDISU Piemonte

دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که در دوره های کارشناسی تمام وقت، کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد تک دوره ای، یا مدرک دکترا در یکی از دانشگاه های Piedmont   یعنی پلی تکنیک تورینو، دانشگاه تورینو و دانشگاه Piedmont شرقی پذیرفته شده اند می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی EDISU  در صورتی که شایستگی و شرایط لازم برای دریافت این بورسیه را داشته باشند دریافت کنند.

دانشجویان پاره وقت نیز در صورت ثبت نام در مقطع کارشناسی می توانند برای دریافت بورسیه درخواست دهند. مقدار بورسیه تحصیلی بسته به شرایط متفاوت است. برخی از بورسیه ها خدمات اسکان و هزینه های آن را برای دانشجو نیز در نظر میگیرند.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه بولونیا به دانشجویان بین المللی که دارای شایستگی و شرایط لازم برای دریافت بورسیه هستند و در دوره لیسانس و یا ارشد در این دانشگاه ثبت نام کرده اند بورسیه تحصیلی اعطا می کند.

بورسیه این دانشگاه به صورت کمک هزینه تحصیلی است و برای یکسال تحصیلی اعطا می شودکه مبلغ آن در مجموع ۱۱٫۰۵۹ یورو است.

برنامه بورسیه تحصیلی تعالی بین المللی پادوآ – Padua

دانشگاه پادوآ بورسیه های تحصیلی کاملی را برای دانشجویان با استعداد که دارای شرایط دریافت بورسیه هستند در نظر گرفته است. دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در زبان انگلیسی در ایتالیا هستندمی توانند از این کمک هزینه تحصیلی که شامل کمک هزینه معاش به میزان ۸۰۰۰ یورو و معافیت از هزینه تحصیل است استفاده کنند.

معافیت از هزینه های تحصیل در دانشگاه پاویا – Pavia  برای دانشجویان بین المللی

به منظور افزایش حضور دانشجویان بین المللی و ایجاد جامعه ای متنوع و جهانی،  دانشگاه پاویا اقدام به اعطای ۱۵۰ بورسیه برای معافیت از هزینه های تحصیلی را اعطا می کند که با دریافت آن دانشجو از که از پرداخت شهریه دانشگاه معاف است.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

 Bocconi  Merit و جوایز بین‌المللی

دانشگاه  Bocconi به دانشجویان ممتاز و دارای شرایط بورسیه‌ی مبتنی بر شایستگی را به دانشجویان مقطع کارشناسی و ارشد اعطا می کند.  بورسیه شامل معافیت دانشجو از پرداخت نصف شهریه به میزان ۱۲۰۰ یورو در هر سال در مقطع کارشناسی و ۱۴۰۰ یورو معافیت تحصیلی در مقطع ارشد در هز سال تحصیلی می شود.

بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی Politecnico de Milano برای دانشجویان بین المللی

هر ساله Politecnico  di Milano تعدادی بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی را به برترین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اعطا می کند.

دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت می کنند فقط باید هزینه های اداری  دانشگاه در حدود ۲۰۰ یورو را بپردازند.  همچنین بورسیه های تحصیلی تا مبلغ  ۵۰۰۰ یورو تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال نیز ممکن است علاوه بر معافیت از هزینه تحصیل نیز به دانشجویان تعلق گیرد.

بورسیه های بین المللی Politecnico di Torino

بورسیه های تحصیلی Politecnico di Torino به دانشجویان بین المللی برای شرکت در برنامه های دانشگاهی در رشته های خاصی مانند مهندسی و معماری اعطا می شود.

بورسیه های بین المللی Università Cattolica

بورسیه بین المللی UCSC  که توسط دانشگاه Cattolica به منظور افزایش دسترسی دانشجویان بین المللی برای اخذ مدرک تدارک دیده شده است،  حدود ۲۵ درصد از کل هزینه های تحصیل را پوشش می  دهد و یکی از بورسیه های بین المللی شناخته شده است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *