قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت پرستاران به کانادا

پرستاری یکی از شغل هایی است که از سوی علاقه مندان بسیاری برای مهاجرت و کار در کانادا انتخاب می شود و در واقع مهاجرت پرستاران به کانادا یکی از پرطرفدارترین شغلها برای مهاجرت است چرا که کمبود نیروی کار در رشته های پزشکی و پرستاری در کانادا احساس می شود.

به همین جهت این کشور شرایط مهاجرت پرستاران به کانادا را فراهم کرده است و متقاضیان در صورت دارا بودن شرایط  می توانند به کانادا مهاجرت کنند و در این کشور به حرفه خود مشغول به کار شوند.

مهاجرت پرستاران به کانادا

یکی از فرصت های شغلی ایجاد شده در کانادا رشته پرستاری است. مهاجرت پرستاران به کانادا از طریق دریافت ویزای کاری امکان پذیر است. هر کدام از استان های کانادا نظام پرستاری مختص به خود را دارد و متقاضی باید از سوی نظام مربوطه تایید شود.

برای مهاجرت پرستاری به کانادا متقاضی باید دارای شرایط و مدارکی که در ادامه آنها را نام میبریم باشد. مانند اغلب کشورها پرستاری در کانادا دارای ۴ شاخه است؛ پرستاران معمولی، پرستاران بخش روانپزشکی، پرستاران خانگی و پرستاران LPN.

در رابطه با پرستاران LPN، در این دوره متقاضیان دوره دو ساله پرستاری در کانادا را گذرانده اند یا در حال تعلیم هسند و بعد از آن می توانند در کانادا به شغل پرستاری مشغول شوند. در واقع یکی از رایج ترین روش های مهاجرت پرستاران به کانادا طی کردن دوره LPN است.

شرایط مهاجرت پرستاران به کانادا

برای انجام پرستاری در کانادا، متقاضی می تواند برای کار موقت در کشور اقدام نماید. امکان دریافت اقامت دائم کانادا برای پرستاران بعد از اقامت موقت در این کشور با رعایت مهاجرت پرستاران به کانادا ، وجود دارد. برای دریافت ویزای کاری کانادا و انجام کار پرستاری در این کشور باید مراحل مختلفی را طی کنید.

برخلاف بسیاری از مشاغل که دارای محدودیت سنی می باشد برای انجام کار پرستاری در کانادا هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد و متقاضی می تواند حتی تا سن ۶۰ سالگی نیز برای مهاجرت پرستاری به کانادا مهاجرت کند. درست است که محدودیت سنی برای پرستاران در کانادا وجود ندارد اما تا سن ۳۵ سالگی بهترین زمان برای مهاجرت کاری به این کشور است. البته که قرار داشتن در سن پایین شانس دریافت ویزای کاری کانادا و مهاجرت پرستاری در این کشور را بالا می برد.

مراحل درخواست یرای مهاجرت پرستاری در کانادا

برای کار کردن در شغل پرستاری و مهاجرت پرستاران به کانادا متقاضی باید مدارک خود را معادل سازی کند. مراحل معادل سازی مدارک شامل موارد زیر است:

 1. متقاضی برای انجام کار پرستاری در کانادا باید دارای تحصیلات پرستاری از کشور خود باشد، همچنین در سازمان های پرستاری مربوطه عضو باشد و سمت نهادهای مربوط نیز مورد تایید باشد. مدرک پرستاری متقاضی باید از یک دانشگاه یا موسسه معتبر و شناخته شده باشد.
 2. در مرحله بعد متقاضی باید مدارک تحصیلی و شغلی خود را برای کانادا ارسال کند تا مورد ارزیابی قرار بگیرد. ارزیابی مدارک توسط سازمان NNAS انجام می شود. البته ممکن است در هر استانی ارزیابی مدارک شرایط متفاوتی داشته باشد.
 3. در میان مدارک ارسالی خود باید قبولی در آزمون آیلتس با نمره ۷ نیز لحاظ شود. یکی از شرایط پذیرش پرستاران در کانادا تسلط به زبان انگلیسی است.
 4. بعد از ارزیابی مدارک به شما اعلام میشود که آیا نیاز به گذراندن دوره های لازم در کانادا هستید یا خیر. بنابراین پذیرش مشروط برای شما در نظر گرفته می شو و بعد از اتمام دوره می توانید کار خود را در کانادا آغاز نمایید.
 5. در صورتی که بعد از ارزیابی مدارک صلاحیت شما برای مهاجرت پرستاری به کانادا تایید شود باید در آزمون مربوطه شرکت نمایید. این آزمون در ۲ روز برگزار می شود که به صورت تستی و عملی است.
 6. در صورت قبولی در آزمزون کورسی که به صورت کارورزی است و اغلب چند ماه زمان میبرد باید توسط متقاضی طی شود.
 7. بعد ازطی شدن دوره کارآموزی متقاضی در آزمونی به نام NCLEX شرکت خواهد کرد و در صورت قبولی مجوز انجام کار پرستاری در کانادا به او داده می شود.

مهاجرت پرستاران به کانادا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاری به کانادا

برای درخواست مهاجرت پرستاران به کانادا باید مدارک لازم را فراهم کنید:

 • مدارک شناسایی و هویتی شامل گذرنامه و شناسنامه – ترجمه شده
 • مدرک مربوط به  تحصیل پرستاری
 • آیلتس با نمره ۷
 • ریز نمرات درسی مقاطع گذشته به صورت ترجمه شده
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • ارائه مدارک و گواهی شغلی
 • مدارک و تمکن مالی
 • گواهی سوء پیشینه

روش های مهاجرت پرستاری به کانادا

پرستاری یکی از شغل هایی است که متقاضیان بسیاری برای آن درخواست می دهند. مانند سایر مشاغل باید از طریق یکی از روش های مهاجرت کاری به کانادا درخواست دهید. سیستم اکسپرس اینتری، مهاجرت استانی و برنامه مهاجرت آتلانتیک یکی از روش های مهاجرت شغلی به کانادا است.

مهاجرت پرستاری به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری

سیستم اکسپرس اینتری کانادا بر اساس امتیاز بندی عمل میکند و متقاضی ای که دارای امتیازات بیشتری باشد شانس بیشتری در دریافت ویزای کاری کانادا در رشته پرستاری دارد.

عواملی مانند سن، میزان مهارت و تجربه کاری،  میزان تسلط به زبان، و فاکتورهای دیگر در امتیازات متقاضی تاثیر به سزایی دارد. بعد از ایجاد پروفایل کاربری در سیستم اکسپرس اینتری و بررسی پرونده، به متقاضی اعلام می شود با درخواست او موافقت شده است یا خیر. در هر صورت سیستم اکسپرس اینتری بر اساس امتیازات متقاضیان است و امتیاز بالاتر شانس دریافت ویزا را بالاتر می برد.

 مهاجرت پرستاری به کانادا از طریق برنامه

با درخواست برنامه استانی می توانید به یکی از استان های کانادا مهاجرت کنید. هر کدام از استان های کانادا لیست مشاغل مورد نیاز خود را ارائه داده است. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود دعوتنامه استانی برای شما ارسال می شود که خود امتیازات شما را ۶۰۰ امتیاز بالا می برد.

دریافت ویزای کاری پرستاری در کانادا

در صورت دارا بودن شرایط و تکمیل مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاری به کانادا، باید اقدامات لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا را دریافت کنید.

پس از جمع آوری مدارک درخواست شده، در سایت اداره مهاجرت کانادا اقدام به ساخت حساب کاری کرده و برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید. از انجایی که کانادا در ایران دارای سفارتخانه نیست برای انجام انگشت نگاری باید به یکی از کشورهای همسایه یا کشوری دیگر که دارای سفارت کانادا می باشد سفر کنید. همچنین برای دریافت ویزای خودد به جای سفر مجدد به کشوری که در آن انگشت نگاری انجام داده اید می توانید از خدمات پیکاپ ویزا نیز بهره ببرید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *