قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت دندانپزشکان به کانادا

یکی از مشاغلی که در کانادا متتقاضی برای آن و مهاجرت به کانادا از آن طریق زیاد است دندانپزشکی است و مهاجرت دندانپزشکان به کانادا در این کشور متقاضی زیادی دارد.

در میان کمبود نیروی کار در کانادا نیاز به دندانپزشک نیز احساس می شود. به همین جهت علاقه مندان به انجام و یا تکمیل تحصیلات دندانپزشکی در کانادا می توانند با دریافت ویزای کاری کانادا به این کشور مهاجرت کرده و از مزایای تحصیل و کار در کانادا بهره ببرند.

مهاجرت دندانپزشکان به کانادا

برای مهاجرت دندانپزشکان به کانادا ، متقاضی باید مدارک خود را جمع آوری کرده و آنها را معادل سازی کند. البته باید بگوییم شرایط برای مهاجرت پزشکان نسبت به سایر رشته ها از حساسیت بیشتر و شرایط دشوارتری برخوردار است. به همین جهت بهتر است پیش از اقدام برای دریافت ویزای کاری کانادا از شرایط، مدارک و مراحل مهاجرت به این کشور اطلاع پیدا کنید.

دندانپزشکان مانند سایر پزشکان در کانادا از درآمد سالانه خوبی برخوردار هستند، بنابر اعلام سایت indeed دندانپزشکی در کانادا چه ازطرف افراد بومی این کشور چه از طرف مهاجران از تقاضای بالایی برخوردار است و دلیل آن سیستم بهداشت و کارآمد این کشور و اهمیت دولت به این بخش است. به همین جهت دولت کانادا از جذب و استخدام پزشکان بین المللی استقبال می کند و شرایط را برای اعطای ویای کاری برای انها فراهم کرده است.

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به کانادا

مهاجرت دندانپزشکی به کانادا نیاز به طی کردن دوره های تخصص دندانپزشکی در کانادا و تطبیق مدارک دندانپزشک است . از آنجایی که رشته های مرتبط با حوزه سلامت از حساسیت بالایی برخوردار هستند مدارک متقاضی باید به تایید و ارزیابی سازمان های مربوطه برسد. به طور کلی مهاجرت دندانپزشکان به کانادا دارای شرایط زیر است:

 • داشتن مدرک دانشگاهی ۴ ساله از یک دانشگاه معتبر دندانپزشکی
 • گذراندن۳سال تحصیلات تکمیلی
 • اخذ مجوز کار استانی از استان مورد نظر

متقاضیان مهاجرت دندانپزشکی به کانادا با توجه به ناک تخصصی خود می توانند مناسبرترین مسیر را برای ماجرت به کانادا انتخاب کنند.

تخصص های موجود در این  طبقه بندی موارد زیر است:

 • جراح دهان و دندان
 • جراح دندانپزشکی
 • اندودنتیست
 • دندانپزشک عمومی
 • دندانپزشک عمومی
 • دندانپزشک کودکان
 • متخصص پروتز
 • دندانپزشک بهداشت عمومی و …

مهاجرت دندانپزشکان به کانادا

روش های مهاجرت دندانپزشکان به کانادا

مهاجرت دندانپزشکان به کانادا از طریق های متفاوتی امکان پذیر است.

دندانپزشکی که در کشوری خارج از کانادا تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده در صورت مهاجرت به کانادا باید از روش های قانونی اقدام کند. سیستم اکسپرس اینتری، برنامه های استانی و برنامه پایلوت آتلانتیک، از مسیرهایی است که مهاجرت دندانپزشکان به کانادا است.

مهاجرت دندانپزشکان به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا یک برنامه مهاجرتی آنلاین و مبتنی بر امتیاز است. یکی از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری دریافت اقامت دائم این کشور است.

برای مهاجرت دندانپزشکان به کانادا از طریق اکسپرس اینتری دارا بودن شرایط زیر ضروری است:

 • متقاضی باید دارای مجوز دندانپزشکی در کشور خود باشد و حداقل باید برای یک سال به عنوان دندانپزشک پاره وقت و تمام وقت در کشورش کار کرده باشد.
 • اعتبار فرد متقاضی باید بررسی شود و مورد ارزیابی قرار گیرد. مدارک تحصیلی و پزشکی متقاضی باید معادل سازی شود و سپس توسط سازمان مربوطه مورد ارزیابی قرار گیرد.
 • دارا بودن نمره زبان آیلتس برای مهاجرت دندانپزشکان به کانادا بسیار مهم است.
 • متقاضی باید دارای تمکن مالی کافی جهت تامیین هزینه های خود و خانواده اش در طی مدت اقامت در کانادا داشته باشد.
 • نداشتن سابقه کیفری ازضروریات انجام کار دندانپزشکی در کانادا است. کانادا کشوریست که به امنیت و سلامت شهروندان بسیار اهمیت می دهد و در این مورد یعنی عدم سابقه کیفری بسیار سخت گیر است.

مهاجرت دندانپزشکان به کانادا از طریق برنامه استانی (PNP)

از دیگر روشهای مهاجرت دندانپزشکان به کانادا برنامه نامزدی استانی (PNP) است، که توسط مقامات استانی با همکاری اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) طراحی شده تا مهاجران برنامه مهاجرتی مربوط و متناسب با خود را انتخاب کنند و به این کشور مهاجرت نمایند..

هر استان از کانادا با توجه به کمبود نیروی کار، نیاز خود را در مشاغل اعلام می کند. بر اساس این برنامه مهاجرتی کارفرما می تواند از میان کارگران خارجی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند کارگر ماهر خارجی استخدام کند.

اخذ ویزای کاری کانادا از این طریق بسیار رقابتی است زیرا مقاضیان باید توانایی های خود را اثبات کنند تا از میان سایر نامزدها گزینش شده شانس بیشتری برای مهاجرت به کانادا داشته باشد.

اگر فرد شایستگی های لازم در توانایی های خود را به اثبات برساند قطعا شانس مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی را دریافت خواهد کرد.

برای مهاجرت دندانپزشکی در کانادا متقاضی می تواند با توجه به نیاز هر استان مدارک خود را ارسال کرده و منتظر ارزیابی باشد.

در صورتی که با درخواست متقاضی موافقت شود وی می تواند برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام نماید.

معادل سازی مدارک دندانپزشکی

یکی از اصلی ترین مراحل مهاجرت دندانپزشکان به کانادا معادل سازی و ارزیابی مدارک آنهاست. برای این کار متقاضی در ابتدا باید از هیات آزمون ملی کانادا گواهی تاییدیه دریافت کند و پس از ان در آزمون معادلسازی شرکت کند. آزمون معادلسازی دندانپزشکان در کانادا شامل ۳ بخش است:

 • ارزیابی دانش بنیادی – آزمون ۱ روزه
 • ارزیابی مهارت های بالینی – آزمون ۲ روزه
 • ارزیابی قضاوت بالینی – ۳ آزمون در یک روز

اگر متقاضی هر ۳ مرحله آزمون را با موفقیت سپری کند، می تواند در آزمون Ndeb شرکت کرده و بعد از موفقیت در آن موفق به دریافت مجوز دندانپزشکی در کااندا می شود و می تواند فعالیت خود را آغاز کند.

 

مهاجرت دندانپزشکان به کانادا

 NDEB  چیست؟

اگر هنوز متوجه نشده اید NDEB چیست باید بگوییم این کلمه مخفف The National Dental Examining Board of Canada است که نقش آن معادل سازی مدارک متقاضی دندان پزشکی و تایید صلاحیت آنها  برای ورود به بازار کار در این حوزه است.

مراحل ثبت نام و مدارک لازم برای ارزیابی دندانپزشکی کانادا  NDEB 

متقاضی برای مهاجرت دندانپزشکان به کانادا متقاضی باید مدارک خود را معادل سازی کند:

 • تمامی مدارک متقاضی اگر به زبان انگلیسی یا فرانسه نیستند باید ترجمه شوند.
 • مدارک هویتی متقاضی مانند شناسنامه و باید ترجمه رسمی شود.

سایر مدارک به شرح زیر هستند:

 • مدارک هویتی ترجمه شده
 • مدارک تحصیلی و کار ی دندانپزشکی اخذ شده از ایران
 • ریز نمرات دانشگاهی در مقاطع پیشین
 • مجوزها و گواهی نامه های دریافت شده

NDEB در دو مرحله برگزاری می شود و مرحله اول شرکت در آزمون و مرحله دوم دریافت گواهی است. برای دریافت گواهی نامه نیز ۲ آزمون باید انجام شود. تمام دندانپزشکان باید در این آزمون شرکت کننددر در نهایت برای انجام کار دندانپزشکی در کانادا تایید صلاحیت شوند.

درآمد دندانپزشکان در کانادا

درآمد دندانپزشکان در کشور کانادا وابسته به این است که در کدام استان هستید، آیا در یک منطقه روستایی مشغول به کارید یا در شهر کار می‌کنید، چه میزان تجربه دارید و … .
میانگین حقوق دندانپزشکان در کانادا چیزی حدود ۱۴۲ هزار دلار در سال است؛ کمترین درآمد حدود ۹۲ هزار دلار و بیشترین آن تا ۱۶۷ هزار دلار در سال نیز باشد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

جهت دریافت ویزای کاری کانادا و یا تحصیل در کشور می توانیدبا مشاوران ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *