قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

سابقه کار برای پر کردن گپ تحصیلی

گپ تحصیلی –  Study gap زمانی رخ می دهد که شما قصد ادامه تحصیل دارید اما بین مقطع تحصیلی قبلی و مقطعی که اکنون می خواهید آن را شروع کنید فاصله زمانی افتاده باشد، داشتن سابقه کار برای پر کردن گپ تحصیلی یکی از راه هایی است که از طریق آن می توان وقفه ای که بین دو مقطع تحصیلی افتاده را پر کرده و اینگونه یکی از پوئن های منفی برای دریافت ویزای تحصیلی را از میان برداشت.

سابقه کار برای پر کردن گپ تحصیلی

سابقه کار برای پر کردن گپ تحصیلی – از آنجایی که دور بودن از فضای درس و دانشگاه برای مدت طولانی ممکن است باعث فراموشی دروس گذشته و همچنین آپدیت نبودن اطلاعات شود؛ اغلب دانشگاه ها و موسسات آموزشی، گپ تحصیلی را غیر مجاز دانسته و پذیرش نمی دهند.
برخی از سفارت ها نیز روی گپ تحصیلی حساس هستند؛ به همین خاطر متقاضی باید دلایل موجهی مانند شرکت در دوره زبان، دوره های آموزشی آزاد، بیماری، خدمت سربازی و حتی سابقه بیمه و گواهی کار برای پر کردن گپ تحصیلی ارائه دهد.
در غیر این صورت و در اکثر مواقع متقاضی با رد ویزای تحصیلی و حتی ریجکت ویزای شینگن رو به رو می شود.

ارائه گواهی کار

ارائه گواهی کار الزاما نیازی به داشتن سابقه بیمه ندارد و می توان بدون داشتن سابقه بیمه به گواهی کار اکتفا کرد؛ البته گاهی نیز پیش آمده که افسر سفارت علاوه بر گواهی کار درخواست سابقه بیمه نیز کرده است.

 • گواهی کار را می توان مستقیما به زبان انگلیسی از شرکتی که در آن مشغول به کار بوده اید دریافت کنید. با این کار دیگر نیازی به ترجمه آن نیست.
  مهر و سربرگ شرکت می تواند به فارسی باشد و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
  اگر گواهی کاری که شرکت به شما داد فارسی بود باید آن را ترجمه کنید و مجددا مهر شرکت را روی آن درج کنید.
  در صورتی که درج مهر شرکت روی گواهی کار به هر دلیلی امکان پذیر نیست؛ بهتر است در صورت امکان گواهی کار ترجمه شده را به تایید دادگستری و‌ وزارت خارجه برسانید.
 • متن گواهی کار می تواند کوتاه و مختصر باشد و در آن به مواردی چون؛ تاریخ شروع به کار و تاریخ پایان کار(به میلادی)، پوزیشن شغلی، شماره تماس و آدرس شرکت اشاره شود، همچنین مهر و امضای مسئول مربوطه را نیز داشته باشد.
 • بهتر است که گواهی کار مرتبط با رشته تحصیلی باشد که قصد ادامه تحصیل در آن دارید زیرا با اینکار مطابقت بیشتری نیز با انگیزه نامه‌تان خواهد داشت.

تاثیر گپ تحصیلی در اخذ ویزای تحصیلی کانادا چگونه است؟

سابقه کار برای پر کردن گپ تحصیلی

حد نرمال گپ تحصیلی

در مقاطع مختلف و همچنین در هر کشوری شرایط متفاوتی برای گپ تحصیلی وجود دارد.
به عنوان مثال کانادا، آلمان و انگلیس و تعدادی دیگر از کشورهای پیشرفته جزء کشورهای سخت گیر درمورد گپ تحصیلی هستند.

اما به طور کلی؛

 • گپ تحصیلی نرمال برای مقطع کارشناسی: در اکثر مواقع ۲ تا ۳ سال وقفه تحصیلی بین دیپلم یا پیش دانشگاهی تا شروع کارشناسی
 • گپ تحصیلی نرمال برای مقطع کارشناسی ارشد: حداکثر ۵ سال وقفه تحصیلی بین کارشناسی و ارشد
 • گپ تحصیلی نرمال برای مقطع دکترا: وقفه تحصیلی برای دکترا اهمیت زیادی ندارد زیرا می توان با ارائه سوابق پژوهش، تدریس و سابقه کاری مرتبط آن را پوشش داد.

برای گذر از مسئله گپ تحصیلی تا رسیدن به ویزای تحصیلی باید علاوه بر اینکه دانشگاه را در اعطای پذیرش توجیه می کنید، دلایل قانع کننده ای نیز برای پذیرش درخواست ویزا از سوی سفارت کشور مقصد داشته باشید.

کاهش تاثیر منفی گپ تحصیلی روی پذیرش دانشگاه و دریافت ویزا

برای بهبود اثر وقفه تحصیلی و افزایش شانس دریافت پذیرش از دانشگاه و ویزای تحصیلی راه های دیگری نیز به جز گواهی کار برای پر کردن گپ تحصیلی وجود دارد:

 • ارائه فیش های حقوقی یا قرارداد های کاری
 • داشتن سابقه تدریس مرتبط با رشته تحصیلی
 • ارائه پروپوزال تحقیقاتی
 • شرکت در کنفرانس های معتبر مرتبط با رشته تحصیلی
 • نمرات بالا و قابل قبول در آزمون هایی مانند GMAT و GRE

مدرک آیلتس با نمره حداقل ۶ – ۶٫۵ ، داشتن انگیزه نامه قوی، دارا بودن توصیه نامه از اساتید رشته تحصیلی خود و همچنین نمرات و معدل بالا در مدرک تحصیلی قبلی شانس دریافت ویزا را افزایش خواهند داد.

سابقه کار برای پر کردن گپ تحصیلی

تفاوت گپ تحصیلی با شرایط سنی در دریافت ویزای تحصیلی

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که گپ تحصیلی با شرایط سنی برای تحصیل متفاوت است.
به عنوان مثال؛

فردی در ۳۰ سالگی فارغ التحصیل کارشناسی از ایران است و سال بعد می خواهد برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد در کانادا اقدام کند، دال بر ارائه مدارک تحصیلی معتبر و به روز بودن اطلاعات علمی می تواند به راحتی پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا را به دست آورد.

حال فردی ۳۰ ساله که در ۲۶ سالگی کارشناسی خود را به اتمام رسانده و بعد از ۴ سال قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد را دارد؛ به دلیل گپ تحصیلی و احتمالا شرایط سنی، سختتر می تواند به پذیرش دانشگاه و ویزای تحصیلی دست یابد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای حوزه شینگن و یا آمریکا،داشتن سابقه کار برای پر کردن گپ تحصیلی یکی از راه هایی است که از طریق آن می توان وقفه ای که بین دو مقطع تحصیلی افتاده را پر کرد کانادا یا انگلیس را دارید می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.
همچنین جهت دریافت وقت سفارت این کشورها با ما در ارتباط باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *