مجوز ETA چیست؟

3 دقیقه

مدت زمان مطالعه

مجوز ETA یا مجوز الکترونیکی سفر به کانادا چیست؟ اغلب اتباع خارجی برای ورود به کانادا باید ویزای کانادا دریافت کنند. با این وجود، شهروندان برخی از کشورها برای سفر به کانادا نیازی به دریافت ویزا ندارند که در لیست کشورهای معاف از دریافت ویزا برای ورود به کانادا قرار میگیرند.
دولت کانادا در سال 2016 شرایط جدیدی را برای اتباع کشورهای معاف از ویزای کانادا جهت ورود به این کشور وضع کرد که در قانون جدید این افراد باید برای ورود به کانادا مجوز الکترونیکی سفر (ETA) دریافت کنند.

مجوز ETA چیست؟

مجوز ETA برای افرادی که جهت ورود به کانادا نیاز به ویزا ندارند صادر می شود. این افراد برای ورود به کانادا باید مجوزی به این نام دریافت کنند. برای حفظ امنیت بیشتر و کنترل دقیق‌تر ورود و خروج مسافرین به کانادا اداره مهاجرت و شهروندی کانادا می بایست اطلاعات شخصیِ مسافرین را پیش از ورود به مرزهای این کشور در اختیار داشته باشد.

برای دریافت مجوز ETA متقاضی باید دارای شرایطی که در ادامه بیان می کنیم باشد:

شرایط دریافت مجوز الکترونیکی سفر به کانادا (ETA)

  •  دارا بودن اصل گذرنامه
  •  سلامت کامل جسمی و روحی
  •  عدم سابقه کیفری
  •  مجاب کردن افسر بررسی کننده پرونده مبنی بر اینکه قصد اقامت دائم در کانادا را ندارید و پس از اتمام اعتبار مجوز به کشور خود باز میگردید.
  •  ارائه تمکن مالی مناسب به جهت اثبات اینکه توانایی مالی برای سفر خود دارید

مجوز ETA

چه افرادی نیاز به دریافت مجوز الکترونیکی سفر ETA دارند؟

باید بدانید همه افراد نیاز به دریافت این مجوز ندارند، تنها متقاضیان زیر می بایست مجوز ETA دریافت کنند

  • افرادی که تابع کشورهایی هستند که برای ورود به کانادا معاف از دریافت ویزا هستند
  • متقاضیانی که دارای پاسپورت و یا گرین کارت آمریکا هستند

دو دسته ای که در گروه های بالا قرار دارند برای سفر هوایی‌ و یا ترانزیت از کانادا مجوز باید ETA دریافت کنند.

این افراد در صورتی که از طریق زمینی یا دریایی قصد ورود به کانادا را داشته باشند و یا با وسیله شخصی مانند خودرو و یا اتوبوس و یا قطار به کانادا سفر کنند نیزای به دریافت مجوز ETA ندارند.

مدت اعتبار مجوز ETA یا مجوز الکترونیکی سفر چقدر است؟

مجوز ETA معمولا 5 ساله و یا با توجه به اعتبار پاسپورت صادر می شود. پروسه صدور این مجوز زمان زیادی نمی برد و حداکثر تا 72 ساعت صادر می شود.

همانطور که گفته شد افرادی که دارای گرین کارت آمریکا هستند برای سفر هوایی به کانادا نیاز به دریافت مجوز ETA ندارند. از طرفی متقاضیانی که ویزای معتبر کانادا مانند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای کاری کانادا را دارند برای سفر به کانادا ضرورتی به دریافت این جواز ندارند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز ETA

برای دریافت این مجوز متقاضی باید دارای مدارکی به شرح زیر باشد:

گذرنامه معتبرِ کشور‌هایی که شهروندان انها برای سفر به کانادا نیاز به ویزا ندارند

  • آدرس ایمیل معتبر
  • تکمیل فرم های مربوطه
  • پرداخت هزینه های درخواست شده

در اکثر مواقع، مجوز ورود الکتریکی (eta) در طی چند دقیقه و حداکثر72 ساعت و برای 5 سال صادر می شود.

مجوز ETA

نحوه درخواست مجوز ETA

جهت درخواست برای دریافت این مجوز باید با ورو به سایت Canada.ca اطلاعات فردی و هویتی خود (آدرس و اطلاعات گذرنامه) را وارد کنید.
فرم های درخواست شده را تکمیل کنید و هزینه آن را که 7 دلار کانادا است را پرداخت کنید. برای دریافت این مجوز چند روز پیش از سفر خود به کانادا اقدام نمایید.
اگر چند تابعیتی هستید و بیش از یک گذرنامه دارید باید با پاسپورتی که اطلاعات آن را برای دریافت مجوز کانادا ارسال کرده‌اید، سفر کنید.

نکات مربوط به دریافت مجوز ETA

در صورتی که با خانواده خود برای سفر به کانادا اقدام می کنید و نیاز به دریافت مجوز ورود دارید همه افراد خانواده باید مجوز ETA جداگانه دریافت کنید.

برای دریافت مجوز گذرنامه شما باید دارای اعتبارکافی باشد.

در وب سایت رسمی کانادا لیست کشورهایی که از دریافت ویزا معاف هستند ذکر شده است. پیش از سفر به کانادا چک کنید که در لیست کشورهای معاف هستید یا خیر!

جهت اطلاع از آخرین اخبار سفر به کانادا دائما سایت رسمی کانادا چک نمایید.

در صورتیکه با درخواست مجوز شما موافقت شود ایمیل تایید برای شما ارسال می شود. به خاطر داشته باشید برای سفر به کانادا باید با پاسپورتی که درخواست خود را ثبت کرده اید به کانادا سفر کنید

معمولا اعتبار مجوز ETA ، پنج سال است اما ممکن است به تشخیص مامور مرزی این میزان کمتر شود.

اگر قصد سفر یا مهاجرت به کانادا را دارید می توانید به مشاوران ما در قصران گروپ تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان ما بهره ببرید.

مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085