سرمایه گذاری از طریق اهدای پول به دولت دومینیکا

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

طبیعت بکر و سیاست آرام کشور دومینیکا که در شرق دریای کارائیب واقع است، باعث شده سالانه افراد بسیاری مهاجرت به دومینیکا و سفر به دومینیکا را در برنامه زندگی خود قرار دهند؛ راه های متعددی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که در اینجا ما به سرمایه گذاری از طریق اهدای پول به دولت دومینیکا پرداخته‌ایم.

همچنین خوب است بدانید که پاسپورت دومینیکا یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان می باشد، این پاسپورت رتبه 32 را در رده بندی جهانی ازآن خود کرده است و امکان سفر بدون ویزا به 133 کشور را برای دارندگان خود فراهم کرده است؛ از این میان امکان سفر به 87 تا از این کشورها بدون نیاز به ارائه هیچگونه ویزا و 4 تا از آن ها با ویزای الکترونیک فراهم شده است، سفر به 42 کشور دیگر به طوری خواهد بود که به محض ورود به فرودگاه کشور مربوطه ویزای آن کشور به شما داده خواهد شد.

اهدای پول به دولت دومینیکا

سرمایه گذاری از طریق اهدای پول به دولت دومینیکا

اهدای پول به دولت دومینیکا یکی از انواع روش های سرمایه گذاری در این کشور، مثل خرید ملک در دومینیکا می باشد و به این صورت است که سرمایه شما وارد صندوق های دولتی می شود که به منظور تامین مالی پروژه های دولتی و خصوصی تاسیس شده اند.

شرایط اهدای پول به دولت دومینیکا به این صورت می باشد که خود شخص باید حداقل 100,000 دلار آمریکا بپردازد و به ازای هر فردی که قصد دارد ایشان را همراهی کند باتوجه به عوامل متعددی این مبلغ محاسبه خواهد شد؛ در ادامه به بررسی تمامی مواردی که باید در این فرآیند به آن ها آگاه باشید خواهیم پرداخت.

برای اطلاع بیشتر از کشور دومینیکا و هر آنچه باید درمورد آن بدانید و زندگی در دومینیکا نیز می توانید به این لینک ها مراجعه کنید.

حداقل مبلغ قابل پرداخت برای اهدای پول به دومینیکا

مبلغی که باید به دولت دومینیکا برای سرمایه گذاری از این طریق اهدا نمایید باتوجه به شرایط شما متفاوت و به شرح زیر خواهد بود:

 • برای یک شخص مجرد: 100,000 دلار
 • برای یک شخص و یک همراه (اعم از همسر، فرزند، پدر یا مادر): 150,000 دلار
 • برای یک خانواده 4 نفره: 175,000 دلار
 • به ازای هر عضو بیشتر از 4 نفر: 25,000 دلار
 • برای خواهر یا برادر 18 تا 25 سال: 50,000 دلار

پروژه های در دسترس برای اهدای پول به دولت دومینیکا

با اهدای پول به دولت دومینیکا شما در واقع سرمایه خود را وارد صندوق های دولتی دومینیکا می نمایید و این مبلغ می تواند به انتخاب شما در هریک از زمینه های زیر مورد استفاده واقع شود:

 • صنعت کشاورز
 • توریسم و گردشگری
 • توسعه تکنولوژی و فناوری داده
 • بازسازی بیمارستان های قدیمی
 • ساخت مدارس جدید
 • ساخت ورزشگاه ملی

شرایط اهدا کننده پول به دولت دومینیکا

شخصی که قصد اهدای پول به دولت دومینیکا را دارد علاوه بر اینکه باید بداند که این مبلغ قابل استرداد نمی باشد، لازم است واجد شرایط زیر نیز باشد:

 • حداقل 18 سال داشته باشد.
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

اهدای پول به دولت دومینیکا

زمان پرداخت پول به دولت دومینیکا

از زمانی که درخواست اهدای پول متقاضی توسط دولت دومینیکا پذیرفته شود، به مدت 30 روز فرصت خواهد داشت تا مبلغ موردنظر را به یک حساب بانکی دولتی مستقر در بانک ملی تجاری دومینیکا که به وی اعلام شده است بپردازد.

همچنین لازم است بدانید که مبلغ قابل پرداخت شما پس از اینکه سوگند وفاداری خود را در دفاتر رسمی دولت دومینیکا یاد کردید از حساب موقت شما به حساب دولت دومینیکا انتقال داده خواهد شد.

مزایای اخذ تابعیت دومینیکا از طریق اهدای پول به دولت دومینیکا

اگر که قصد مهاجرت به کشور دومینیکا از طریق اهدای پول به این کشور را دارید، در صورتی که واجد شرایط مذکور باشید قادر به اخذ تابعیت این کشور نیز خواهید بود که مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا را در ادامه برایتان آورده‌ایم:

 • امکان اقامت و تحصیل در اروپا و انگلیس با پاسپورت دومینیکا
 • به 133 کشور بدون ویزا و با پاسپورت دومینیکا می توان سفر کرد.
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان، مدرک تحصیلی یا هرگونه مدرک تخصصی
 • عدم الزام به حضور فیزیکی در دومینیکا
 • درصورت عدم امکان اقامت در دومینیکا، از پرداخت مالیات نیز معاف خواهید بود.
 • امکان برخورداری از کلیه مزایای شهروندی دومینیکا
 • حفظ تابعیت اصلی سرمایه گذار

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا و سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا می توانید به این لینک ها مراجعه نمایید.

سایر روش های سرمایه گذاری در دومینیکا

علاوه بر اهدای پول به دولت دومینیکا روش های متعددی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد، از جمله:

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

متقاضیانی سرمایه گذاری از این طریق باید حداقل سرمایه 200,000 دلار را داشته باشند و مبلغی حدود 25,000 دلار برای انجام هزینه های دولتی بپردازند.

برای اقدام به سرمایه گذاری از این روش حدود 4 تا 6 ماه پس از خرید ملک می توانید شهروندی این کشور را ازآن خود نمایید.

سرمایه گذاری از طریق خرید پاسپورت

متقاضیان سرمایه گذاری در دومینیکا می توانند با پرداخت 175,000 دلار پاسپورت این کشور را برای خود خریداری کنند؛ این مبلغ درصورتی که متقاضی قصد خرید پاسپورت برای خود و همسرشان را داشته باشند معادل 225,000 دلار خواهد شد.

البته توجه داشته باشید که امکان استرداد این هزینه وجود نخواهد داشت.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

داشتن حداقل سرمایه حدود 100,000 دلار برای ثبت شرکت لازم می باشد ولی مشکل سرمایه گذاری از این طریق نسبت به سرمایه گذاری از روش اهدای پول، الزام به ارائه رزومه و سابقه کاری یا تحصیلی قوی و مرتبط می باشد.

ریجکت درخواست اهدای پول به دولت دومینیکا

درصورتی که به هرعلتی با درخواست شما برای اهدای پول به دولت دومینیکا موافقت نشود یا خودتان از انجام این عمل منصرف شوید مبلغ پرداختی شما با کسر جزء ناچیزی از آن به عنوان هزینه فرآیندهای انجام شده طی 30 روز پس از اعلام ریجکتی درخواستتان به شما مرجوع خواهد شد.

درصورتی که قصد مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری را دارید، مشاوران ما در آژانس مهاجرتی قصران گروپ برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در ترکیه، سرمایه گذاری در آمریکا، سرمایه گذاری در کانادا، سرمایه گذاری از طریق اهدای پول به دومینیکا و سایر کشورها با شما همراه خواهند بود.

اهدای پول به دولت دومینیکا

 

سوالات متداول:

 • آیا باید در کشور دومینیکا مالیات پرداخت کرد؟

درصورتی که در این کشور زندگی کنید باید مالیات شخصی خود را پرداخت نمایید.

 • سوگند وفاداری یا Oath Of Allegiance چیست؟

هر شخصی که اقدام به اخذ شهروندی کشور دومینیکا می نماید باید در مقابل سردفتر اسناد رسمی، قاضی یا مامور اجرای سوگند، سوگند یاد کند که به منافع کشور دومینیکا وفادار خواهد بود.

 • آیا دومینیکا دو تابعیتی بودن افراد را به رسمیت می شناسد؟

بله؛ طبق قوانین کشور دومینیکا اشخاص دو تابعیتی به رسمیت شناخته شده و نیازی به لغو تابعیت قبلی خود نخواهند داشت.

 • تمدید پاسپورت دومینیکا به چه صورت است؟

متقاضیان باید برای تمدید پاسپورت هایی که فاقد صفحات خالی بوده و یا دیگر معتبر نیستند با پرداخت مبلغی به اداره پاسپورت و مهاجرت دومینیکا یا کنسولگری این کشور، اقدام نمایند.

مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085