قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس ۲۰۲۴

کشور قبرس یکی از کشور‌های جزیره‌ای در خاورمیانه، واقع در شرق مدیترانه می‌باشد. این کشور از جنوب به ترکیه، از غرب به سوریه، از جنوب شرقی به یونان، از شمال به مصر و از شمال غربی به اسرائیل، لبنان و غزه ختم می‌شود. یکی از دلایل افزایش مهاجرت به کشور قبرس، همین موقعیت جغرافیایی است.

اما شاید شما تعریف‌های زیادی در مورد تحصیل در قبرس شنیده‌اید. همچنین بعد از بررسی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس مصمم‌تر شده‌اید بیشتر با تحصیل در این کشور آشنا شوید. پس حتماً در این مطلب با ما همراه باشید.

قبرس یکی از کشور‌هایی است که داشتن جمعیت کم، امنیت بالا و رفاه اجتماعی، توجه مردم دنیا را به خود جلب کرده است. این کشور در رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی دانشجو می‌پذیرد ولی میزان پذیرش در رشته‌های پزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی در کشور قبرس بسیار بالا می‌باشد چون نیاز کاری این کشور در این رشته‌ها است.

اگر دانشگاه‌های زیر که جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم هستند را انتخاب کنید؛ می توانید در یک شرایط ‌ایده‌آل تحصیل و زندگی نمایید. همچنین بعد از اینکه به ایران بازگشتید امکان کسب و کار برای شما وجود دارد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس – گروه ب (خوب)

 1. Cyprus University of Technology
 2. University of Cyprus
 3. University of Nicosia

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس – گروه ج (متوسط)

 1. Eastern Mediterranean University
 2. European University Cyprus
 3. Near East University

بررسی مزایای تحصیل در قبرس

 • کیفیت سیستم آموزشی در کشور قبرس بسیار بالا است. دانشگاه‌های معتبری در این کشور وجود دارد که از نظر سطح کیفی، در بالاترین سطح بین‌المللی قرار گرفته‌اند. بنابراین شما بهترین فرصت را در اختیار خواهید داشت تا در یک کشور خاورمیانه‌ای بتوانید بهترین شرایط تحصیلی را تجربه کنید.

 

 • اساتیدی که در دانشگاه‌های قبرس فعالیت دارند، همگی دارای مدرک تحصیلی معتبر از کشور‌های بزرگ جهان هستند. حتی برخی از اساتید از کشور‌های اروپایی بزرگ به قبرس می‌آیند.

 

 • جالب است بدانید که مدارک تحصیلی دانشگاه‌های قبرس توسط هیئت بازرسی و ارزیابی آموزش عالی، هیئت آموزش عالی جمهوری ترکیه و مرکز اطلاعات شناسایی ملی برای انگلستان، به رسمیت شناخته شده است. پس وقتی از دانشگاه‌های قبرس فارغ التحصیل شدید، به راحتی می‌توانید برای کار یا ادامه تحصیل، به کشور‌هایی همانند آمریکا، انگلیس و کانادا بروید.

 

 • دولت قبرس همواره حمایت‌های ویژه‌ای از بخش آموزشی داشته استو به همین دلیل بورسیه‌های تحصیلی را نیز در نظر می‌گیرد. حتی دانشجویان بین‌الملل نیز می‌توانند از این بورسیه‌ها استفاده کنند.

 

 • برای ورود به دانشگاه‌های قبرس اصلاً نیاز به مدرک زبان نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در آزمون ورودی زبان انگلیسی شرکت کرده و حداقل نمره قبولی را به دست بیاورید. البته باز هم اگر در این آزمون قبول نشدید، اصلاً نگران نباشید.

فرصت آموزش در دانشگاه‌ها برای شما وجود دارد. قبل از شروع کلاس‌ها، دوره‌های آموزشی برای شما برگزار می‌گردد تا بتوانید سطح زبان خود را ارتقا دهید.

 

 • هزینه‌های تحصیل در کشور قبرس بسیار مقرون به صرفه است. دانشگاه‌های این کشور تقریباً ۵۰ درصد بورسیه تحصیلی ارائه می‌کنند. در نتیجه شما می‌توانید در دانشگاه‌هایی درس بخوانید که هم سطح دانشگاه‌های اروپایی هستند ولی از نظر هزینه‌ها، بسیار مقرون به صرفه‌تر از دانشگاه‌های اروپا می‌باشند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس

 • اگر برای ورود به دانشگاه نیاز به شهریه بود، امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی و ماهانه وجود دارد.

 

 • خبر خوش به ایرانیان اینکه جهت ورود به قبرس برای تحصیل، نیاز به ویزای دانشجویی یا ویزای تحصیلی ندارید. تنها برای اینکه بتوانند وارد فرودگاه‌های قبرس شوید، باید یک ویزا با حداکثر اعتبار ۶۰ تا ۹۰ روز در اختیار داشته باشید. سپس این ویزا به ویزای تحصیلی تبدیل خواهد شد.

 

 • با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور قبرس و مهاجرت افراد زیادی به این کشور، تنوع فرهنگی در قبرس بسیار بالا است. بنابراین شما به عنوان یک ایرانی، سریع‌تر می‌توانید خود را با محیط جدید وفق دهید.

به خصوص اینکه مردم قبرس همانند ایرانی‌ها، بسیار مهمان نواز هستند و به خانواده اهمیت زیادی می‌دهند.

 

 • جالب این است که امنیت کشور قبرس بی‌نظیر می‌باشد و به همین دلیل در بین کشور‌های برتر از نظر امنیت قرار گرفته است.

 

 • برای تحصیل در قبرس سخت‌گیری از نظر سنی انجام نمی‌شود. در واقع قوانینی برای محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است.

 

 • حتی اگر بین زمان فارغ التحصیلی تا شروع مقطع تحصیلی بعدی یک گپ زمانی ایجاد شود، باز هم این مسأله محدودیتی برای ورود به قبرس جهت تحصیل برای شما ایجاد نمی‌کند.

البته کسانی که گپ تحصیلی ندارند، شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های قبرس خواهند داشت.

 

 • هزینه‌های زندگی در کشور قبرس واقعاً مناسب می‌باشد.

 

 • شما می‌توانید در حین تحصیل، مشغول به کار پاره وقت شوید.

 

 • شرایط آب و هوایی در کشور قبرس واقعاً ‌ایده‌آل است. بنابراین شما یک زندگی فوق‌العاده عالی در امنیت و آرامش و با رفاه اجتماعی را تجربه می‌کنید.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور قبرس

تفاوتی نمی‌کند شما می‌خواهید برای کدام یک از مقاطع تحصیلی دانشگاهی وارد قبرس شوید؛ خوشبختانه تمامی دانشگاه‌های این کشور هر سه مقطع، کارشناسی کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌کنند. در این قسمت از مطلب ما این مقاطع را بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی

این دوره تحصیلی ۴ ساله است و باید ۲۴۰ واحد درسی را در طی کارشناسی سپری کنید. براساس اینکه شما در کدام دانشگاه و چه رشته‌ای پذیرش شده‌اید، مدارک تحصیلی مشخصی را باید ارائه نمایید. به طور کلی لازم است شما حتماً مدارک سوابق تحصیلی خود و ریز نمرات را به صورت ترجمه شده همراه با مدارک شناسایی و اسکن پاسپورت آماده کنید.

تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع تحصیلی ۲ ساله و تعداد واحد‌های درسی آن بین ۹۰ تا ۱۲۰ واحد متفاوت می‌باشد. دانشجویان باید حتماً پایان‌نامه داشته باشند. داشتن توصیه نامه، انگیزه نامه و ترجمه مدارک تحصیلی قبلی، جزء مدارک اصلی به حساب می‌آیند. همچنین چون در دانشگاه‌های قبرس تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود، لازم است حتماً تسلط کافی به این زبان داشته باشید.

تحصیل در قبرس در مقطع دکتری

دوره دکتری در کشور قبرس بین ۳ تا ۸ سال طول می‌کشد چرا که این دوره از دو بخش تشکیل می‌گردد. در یک بخش شما باید پروژه دکتری را ارائه کنید و در یک بخش دیگر باید دروس در نظر گرفته شده برای دوره دکتری را به اتمام برسانید. برای دریافت پذیرش، داشتن پروپوزال، انجام مصاحبه و انتخاب استاد راهنما، الزامی می‌باشد.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:(Required)
کشور مبدا خود را وارد کنید:
کشور مقصد خود را وارد کنید:

کلام آخر

قطعاً با مطالعه این مطلب ترغیب شده‌اید برای تحصیل در کشور قبرس به صورت حضوری نیز تحقیقاتی داشته باشید. اما به جای این کار می‌توانید با مؤسسه قصران گروپ تماس بگیرید.

کارشناسان ما اطلاعات کاملی در مورد  سیستم آموزش مدارس، بازار کار و اوضاع اقتصادی این کشور در اختیار شما خواهند گذاشت. تنها کاری که لازم است انجام دهید، شرکت در جلسه مشاوره است.

در نهایت برای دریافت ویزای تحصیلی، ما تمام امور را برای شما پیش می‌بریم.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *