قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

کشور دومینیکا و هرآنچه باید درباره آن بدانید

اگر بگوییم کشور دومینیکا یکی از زیباترین جزیره های کره زمین است، بیراه نگفته ایم. بهشتی زیبا با مناظر طبیعی کم نظیر، واقع در شرق دریای کارائیب! می توان گفت کشور دومینیکا مجموعه ای بی نظیر از حیات وحش و طبیعتی بی مانند است که هر فردی را برای یکبار هم که شده به خودش جذب می کند.

اگر شما هم مشتاق کسب اطلاعات درباره این کشور هستید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

کشور دومینیکا

همه چیز درباره کشور دومینیکا

کشور یا بهتر بگوییم جزیره دومینیکا با مساحتی حدود ۷۵۱ کیلومتر و خط ساحلی ۱۴۸ کیلومتر در شرق دریای کارائیب واقع شده است. به دلیل وجود آتش فشان های بسیار که البته اکثر آنها غیر فعال هستند چشمه های آب گرم فراوانی در این جزیره دیده میشود که باعث خلق طبیعتی بی نظیر شده است.

دومینیکا عضو کشورهای مشترک المنافع است که به تازگی از انگلستان جدا شده و به عنوان کشوری مستقل اعلام حضور کرده است.

دومینیکا از نظر دیپلماتیک و سیاسی روابط نزدیکی با انگلیس دارد و مردم در این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

اقتصاد کشور دومینیکا

اقتصاد دومینیکا عمدتاً بر کشاورزی متکی است. در سال های گذشته، دولت تلاش کرده است تا اتکای خود به صنعت گردشگری را کاهش دهد. علاوه بر گردشگری، دومینیکا بر آموزش پزشکی، صنعت دریایی و منابع انرژی زمین گرمایی تمرکز دارد.

صادرات و واردات هر کدام ۸۱ درصد از تولید ناخالص داخلی دومینیکا را تشکیل می دهد. بخش مالی دومینیکا هنوز به طور گسترده توسعه نیافته است، اگر چه این کشور در تلاش است اقتصاد خود را بهبود بخشد.

دومینیکا تلاش کرده است تا اقتصاد مبتنی بر کشاورزی را به یک اقتصاد مبتنی بر خدمات تبدیل کند. مهمترین محصولات کشاورزی که در این کشور کشت می شوند قهوه، سبزیجات، موز و کاکائو هستند. از نظر تولید میوه و سبزیجات دومینیکا کشوری مستقل است و حتی در این زمینه صادرات هم انجام می دهد.

هزینه‌های زندگی در دومینیکا

هزینه زندگی در این جزیره نسبتا پایین است و همین موضوع عاملی است که باعث شده این جزیره‌ به مقصد مناسبی برای مهاجرت از روش‌های مختلف تبدیل شود.
هزینه های مربوط به مسکن نه تنها در دومینیکا بلکه در هر کشوری اصلی‌ترین بحث در هزینه‌هاست.
غالب هزینه‌ های زندگی در این کشور مربوط به هزینه‌ های اجاره و خرید خانه می‌شود اما از آن‌ جایی که دومینیکا کشوری توریستی است قیمت املاک و مستغلات در این کشور نسبتا پایینتر از سایر کشورهای حوزه کارائیب می باشد.
هزینه های حمل و نقل در دومینیکا نیز به نسبت سایر جزایر حوزه کارائیب ارزانتر است، به طور کلی می توان دومینیکا را کشوری مقرون به صرفه برای زندگی دانست.

نژاد مردم دومینیکا

مردم کشور دومینیکا از نژاد آفریقایی هستند اما افرادی با نژادهای اروپایی نیز در دومینیکا زندگی می کنند. همچنین هنوز هم بومیان کارائیب در این جزیره مشاهده می شوند. خانواده و نهاد آن در دومینیکا بسیار اهمیت دارد و حقوق شهروندی جایگاه به خصوصی دارد. در دومینیکا به آزادی بیان و آزادی اجتماعی و احترام به شهروندان تاکید ویژه ای می شود.

مهم ترین شهرهای دومینیکا

پایتخت و مهمترین شهر دومینیکا، روسو است که با دریاچه کارائیب احاطه شده است. جذابیت و زیبایی های این شهر به قدری زیاد و چشمگیر هستند که به تنهایی برای اقامت کافی است.

دومین شهر بزرگ دومینیکا، پورتسموث است، وجود کاخ ها و پارک های بسیاری در این شهر، پورتسموث را به شهری جذاب برای گردشگری و زندگی  تبدیل کرده است.

شهر سالیزبوری شهری ساحلی و واقع در ساحل غربی جزیره کارائیب است و جمعیتی بالغ بر ۱۲۱۳۰ نفر دارد. این شهر نیز دارای طبیعتی شگفت انگیز و بی نظیر است که هر علاقه مند به سفری را به این شهر می کشاند. دیگر شهرهای دومینیکا شامل کانفیلد، کالیبیشی و ماهوت می باشند.

کشور دومینیکا

پاسپورت کشور دومینیکا

در حال حاضر تنها تعداد انگشت شماری کشور وجود دارد که امکان دریافت پاسپورت آنها بدون نیاز به اقامت در کشور امکان پذیر است.

دریافت پاسپورت دومینیکا به متقاضی این امکان را می دهد که بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد به به کشورهای عضو شنگن برای هر هدفی و در هر زمانی و بدون نیاز به درخواست ویزا سفر کنند.

جالب است که بدانید کشور دومینیکا که طرح هایی برای اعطای پاسپورت دوم و شهروندی را در ازای پرداخت هزینه های دولتی ارائه کرده است، یکی از معدود کشورهایی است که تابعیت مضاعف (تابعیت دوگانه) را به رسمیت می شناسد.

مزایای پاسپورت دومینیکا

شهروندی و دارا بودن پاسپورت کشور دومینیکا مزایای متعددی را به همراه دارد. پاسپورت دوم می تواند به شما کمک کند تا با دریافت  شهروندی دومینیکا زندگی بهتری برای فرزندان خود فراهم کنید.

با اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از دومینیکا همیشه اطمینان خاطر دارید که می توانید در کشوری جزیره ای و فوق العاده زیبا برای مدتی زندگی و اقامت داشته باشید. پاسپورت دومینیکا این امکان را می دهد که در کشورهای اروپایی حساب بانکی افتتاح کرده و به بیش از ۱۴۰ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

دریافت پاسپورت کشور دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

 برای دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری نیازی به اقامت در این کشور وجود ندارد و متقاضیان نیازی به حضور در دومینیکا ندارند.

سرمایه گذاری در دومینیکا و اخذ پاسپورت این کشور این امکان را به متقاضی می دهد که برای همسر و فرزندان خود به عنوان افراد تحت تکفل خود پاسپورت و اقامت دریافت کند.

علاوه بر این، دومینیکا به سرمایه گذاران خارجی سیاست کاهش مالیات، از جمله مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی و مالیات بر ارث را پیشنهاد می دهد. سرمایه‌گذار و خانواده‌اش می‌توانند پس از سرمایه‌گذاری در دومینیکا و دریافت پاسپورت این کشور به دنبال شهروندی باشند.

کشور دومینیکا

ویژگی های پاسپورت دومینیکا

دریافت پاسپورت دومینیکا فقط به ۶ ماه زمان نیاز دارد و شرایطی مانند مهارت زبان و سوابق اداری مطرح نیست. مهمترین امتیاز برای ایرانیان این است که دومینیکا از معدود کشورهایی است که در مدت کوتاهی پرونده ای جهت اعطای تابعیت و پاسپورت دوم به ایرانیان تشکیل داده و اعطای پاسپورت در مدت زمان کمی صورت میگیرد.

معمولا افرادی که اقامت و شهروندی دومینیکا را دریافت می کنند قصد ماندن و اقامت در این کشور را ندارند، بلکه استفاده از مزایای پاسپورت دوم مانند امکان سفر بدون ویزا به چندین کشور از جمله انگلستان و منطقه شینگن برای آنان مطرح است.

برنامه اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا به افراد اجازه می دهد بدون نیاز  به حضور در دومینیکا شهروند این کشور شده و به عنوان یک شهروند جدید با پاسپورت دومینیکا در این کشور زندگی کنند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *