قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا

کانادا به دلیل فرصت های تحصیلی و شغلی فراوانی که دارد انتخاب افراد بسیاری به جهت تحصیل و کار می باشد. دانشگاه های کانادا همیشه در لیست برترین دانشگاه های دنیا قرار داشته اند. تحصیل در کانادا دارای مزایای فراوانی است که یکی از آنها امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا است.

موقعیت های شغلی فراوانی در کانادا وجود دارد و دانشجویی که در کانادا تحصیل کرده است در صورتی که واجد شرایط باشد می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری این کشور تبدیل کند.

در حین تحصیل دانشجو اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را به صورت پاره وقت بدون اینکه نیاز به دریافت مجوز کار داشته باشد دارد. البته می توانید برای دوره های Co – op  کانادا نیز درخواست دهید.

اگر شما هم علاقه دارید بدانید شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا چگونه است این مطلب می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا

دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند ۶ ماه فرصت دارند تا شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. متقاضی باید در یکی از دانشگاه ها و موسسات DLI دارند تحصیل کرده باشد.

به خاطر داشته باشید که پس از اتمام مجوز تحصیل در کانادا فقط ۳ ماه زمان دارید در این کشور حضور داشته باشید و این زمان خوبی برای پیدا کردن شغل در کانادا و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری است.

دولت کانادا پیشنهاد تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری را در راستای حفظ دانشجویانی که در کشورش تحصیل کرده اند را مطرح کرده است و به این ترتیب دانشجوی فارغ التحصیل شده از کانادا می تواند با دریافت مجوز کار که از ۸ ماه تا ۳ سال صادرمی شود و با دریافت ویزای کاری کانادا در این کشور بماند.

شرایط دریافت ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

برای دریافت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری باید در یکی از موسسات و دانشگاه های معتبر کانادا تحصیل کرده باشید. همچنین مدرک تحصیلی، پاسپورت معتبر و معاینات پزشکی در خواست شده نیز باید ارائه شود .

اغلب دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری در کانادا تحصیل کرده اند می توانند برای دریافت ویزای کار پس از تحصیل در کانادا درخواست دهند.

نکته ای که وجود دارد این است که اگر برای حضور در دوره ای خاص در کانادا درخواست داده اید و ویزای تحصیلی دریافت کرده اید طول این دوره نباید کمتر از ۸ ماه باشد در غیر این صورت واجد دریافت ویزای کار پس از تحصیلی در کانادا نیستید.

مجوز کاری که به شما داده می شود معمولا بر طبق طول دور تحصیل شماست برای مثال اگر دوره تحصیلی شما ۱۰ ماهه باشد مجوز کار شما نیز ۱۰ ماهه خواهد بود.

اگر تحصیلات شما در مقطع کارشناسی و یا ارشد بوده باشد مجوز کاری با مدت زمان حداقل ۳ سال برای شما صادر می شود.

از مزایای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا این است که شما تابع و محدود به یک کارفرما نیستید، حتی می توانید در هر استانی از کانادا مشغول به کار شوید. شما به اصطلاح برای دریافت مجوز کار آزاد – open work permit  درخواست می دهید.

چگونه برای ویزای کار پس از تحصیل درخواست دهیم؟

برای ثبت درخواست تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری می توانید از داخل یا خارج کانادا و به صورت آنلاین درخواست دهید. به این امروز به سایت Canada.Ca مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

مدارکی که برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا نیاز دارید شامل:

  • مدرک تحصیلی از دانشگاه
  • دریافت نامه رسمی از موسسه ای که در آن تحصیل کرده اید

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری

مدت اعتبار ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا این امکان را به شما می دهد تا برای حداکثر ۳ سال دیگر در این کشور حضور داشته باشید و به کار مشغول شوید.

البته مدت اعتبار ویزای کار پس از تحصیل برای همه متقاضیان ۳ ساله نیست و بستگی به طول دوره تحصیل شما نیز دارد.

پس از اتمام اعتبار ویزای کار پس از تحصیل می توانید از طرق دیگر مهاجرت به کانادا مانند اکسپرس اینتری اقامت و در کانادا را تمدید کنید و  اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.

در چه صورت مجوز کار پس از تحصیل به متقاضی تعلق نمی گیرد؟

شما فقط یکبار می توانید برای PGWP  درخواست دهید. بنابراین در صورتی که قبلا برای اخذ این مجوز اقدام کرده اید نمی توانید مجدد برای تبدیل ویزای تصیلی به کاری کانادا درخواست دهید.

همچنین مطمئن شوید که موسسه یا دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید شرایط صدور مجوز کاری بعد از تحصیل را داشته باشد.

مدت درخواست برای PGWP  نباید بیشتر از ۶ ماه پس از فارغ التحصیلی باشد، بنابراین پس از اتمام تحصیل تا ۶ ماه فرصت دارید برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا درخواست دهید.

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا پیش از اتمام تحصیلات

اگر تصمیم به متوقف کردن تحصیلات در کانادا گرفتید برای دریافت مجوز کار باید از یک کارفرمای کانادایی LMIA جاب آفر دریافت کنید و او از شما به عنوان کارگر حمایت کند. کارفرمای کانادایی باید اثبات کند در کشور خودش نتوانسته نیروی کار مناسب پیدا کند به همین جهت اقدام به دریافت نیروی کار خارجی کرده است.

با دریافت مجوز کاربا این روش متقاضی فقط می تواند در یک استان وشغل مشخص و برای یک کافرما مشغول به کار شود.

قابل ذکر است که مجوز تحصیل شما پس از متوقف کردن آن دیگر اعتباری نخواهد داشت و شما می بایست به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اطلاع دهید که تحصیلات خود را متوقف کرده اید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ