قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

اخذ مجوز تحصیلی کانادا (STUDY PERMIT)

اخذ مجوز تحصیلی کانادا (STUDY PERMIT) – قبل از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا، فرد متقاضی باید بداند که آیا شرایط لازم برای اخذ مجوز تحصیلی را دارد یا خیر. فرد متقاضی باید مراحل اخذ مجوز تحصیلی را طی نماید که مدت زمان آن با توجه به کشور انتخابی متفاوت است.

شرایط اخذ مجوز تحصیلی کانادا (STUDY PERMIT)

وجود دانشگاه و موسسات با کیفیت و معتبر کانادا باعث شده تا سالانه افراد زیادی متقاضی اقامت در کانادا برای تحصیل باشند و درخواست ویزای تحصیلی کانادا را دهند. متقاضی می تواند مجوز تحصیلی کانادا را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری (کتباً) درخواست دهد. اولین و مهم ترین شرط دریافت ویزای تحصیلی کانادا داشتن نامه پذیرش از سوی دانشگاه یا یکی از مدارس کانادا است. شرط دیگر که اهمیت ویژه ای برای متقاضی دارد این است که فرد متقاضی باید توانایی اثبات تمکن مالی را داشته باشد. متقاضیان باید ثابت نمایند که در کشور کانادا موجب مخل امنیت و دردسر نخواهند شد.

مجوز تحصیلی یا Study Permit چیست؟

ابتدا به تعریف مجوز تحصیل می پردازیم. مجوز تحصیلی کانادا یک نوع مجوز برای تحصیل در یکی از موسسات آموزشی کشور دیگر می باشد. در واقع یک نوع سندی است که از سوی اداره پناهندگی، شهروندی و مهاجرت کانادا (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) صادر می شود. اعتبار مجوز تحصیلی کانادا مدت زمان تحصیل متقاضی در کانادا به علاوه ۳ ماه تنظیم می گردد. در این سه ماه اضافه دانشجو فرصت دارد که ویزای تحصیلی کانادا خود را تمدید کند یا این که به کشور خود باز گردد. شایان ذکر است که با داشتن ویزای تحصیلی کانادا می توانید علاوه بر تحصیل، در کانادا مشغول به کار نیز باشید.

 

اخذ مجوز تحصیلی کانادا

پیش نیاز های اخذ مجوز تحصیل از کانادا

اخذ مجوز تحصیلی کانادا (STUDY PERMIT) – دانشجویانی که علاقه مند به مهاجرت به کانادا و متقاضی تحصیل در کانادا و اخذ مجوز تحصیلی کانادا هستند، باید به پیش نیاز های اخذ مجوز تحصیلی کانادا دقت کنند که رعایت آن از الزامات این فرایند می باشد. این پیش نیاز ها عبارتند از:
نامه عدم سوء پیشینه (برای افراد بالای ۱۶ سال)
متقاعد کردن آفیسر مبنی بر اثبات ترک کشور کانادا
مدارک مربوط به سلامت پزشکی و آزمایشات پزشکی مربوطه
ارائه انگیزه نامه
اثبات مالی با همان تمکن مالی برای پرداخت شهریه سالانه
نامه مربوط به پذیرش یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی که مجوز داشته باشند.

مراحل درخواست اخذ مجوز تحصیلی در کانادا

 1.  انتخاب یک دانشگاه برای پذیرش: اولین مرحله برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، انتخاب یک دانشگاه و پس از آن ثبت نامه و دریافت نامه پذیرش از آن دانشگاه است. توجه کنید که برخی از ایالت های مختلف کانادا مانند کبک دارای قوانین متفاوتی نسبت به سایر دانشگاه ها در امر پذیرش دارد. مثلا یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کبک، داشتن CAQ است.
 2. دریافت اسناد مجوز تحصیلی کانادا: همانطور که می دانید کشور ما ایران، سفارت (کنسولگری) کانادا ندارد. پس برای دریافت مجوز تحصیلی یا Study Permit باید به صورت آنلاین اقدام کنیم.
 3. تکمیل تمامی مدارک مربوط به ویزای تحصیلی: حتما باید قبل از اخذ مجوز تحصیلی کانادا، مدارک لازمه را تکمیل کنید. این مدارک عباتند از:
  گذرنامه ای که دارای اعتبار حداقل ۶ ماهه و دارای بیش از ۳ صفحه خالی باشد.
 • مدارک معتبر زبان ( آیلتس یا تافل که از اعتبار بالاتری برخوردار هستند)
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا
 • دو قطعه عکس
 • نامه مربوط به پذیرش دانشگاه مورد تایید وزارت علوم کانادا

پس از این مراحل باید به سایت Canada.ca مراجعه کرده و پس از پاسخ به سوالات مربوط شرایط تحصیلی و درخواست ویزای تحصیلی، یک کد اختصاصی دریافت کرده و بعد از آن باید personal reference code و اطلاعات این بخش را نگه داری کنید تا بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید. در مرحله بعد باید وارد حساب کاربری خود شوید و درخواست اخذ مجوز تحصیلی کانادا را بدهید (در این مرحله پرداخت هزینه نیز مورد بررسی قرار می گیرد.). سرانجام برای انگشت نگاری و احراز هویت یک زمان مشخص می کنید و به نزدیک ترین سفارت کانادا مراجعه کنید. در آخر نتیجه درخواست اخذ مجوز تحصیلی به شما اعلام می گردد.

 

مراحل درخواست مجوز تحصیلی در کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز تحصیلی کانادا (STUDY PERMIT)

 1. نامه کتبی از سوی دانشگاه حاوی اطلاعات در مورد پذیرش دانشجو در کانادا
 2. انگیزه نامه
 3. گواهی نامه زبان انگلیسی یا فرانسوی (مدرک آیلتس، تافل و یا ….)
 4. مدارک مربوط به سوابق تحصیلی (مقاطع گذشته) به علاوه ریز نمرات مربوطه
 5. نامه ای مبنی بر عدم سوء پیشینه
 6. گذرنامه معتبر
 7. مدرک دال بر اثبات تمکن مالی شهریه ی یک سال و هزینه های تحصیلی که باید از بانک دریافت نمود
 8. مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی

هزینه دریافت مجوز تحصیلی کانادا

هزینه اخذ مجوز تحصیلی کانادا (STUDY PERMIT) حدوداً ۱۵۰ دلار کانادا و همچنین هزینه انگشت نگاری و احراز هویت دانشجو ۸۵ دلار کانادا می باشد. متقاضی باید فیش واریزی این مبالغ را تا هنگام ارائه مدارک نزد خود داشته باشد چون که باید مدرکی برای اثبات پرداخت هزینه دریافت مجوز تحصیلی کانادا داشته باشد.

با توجه به این که اکثر پرداخت ها به صورت اینترنتی انجام می پذیرد، داشتن کد رهگیری پرداخت و عکس از صفحه پرداخت کافی است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *