ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال

در سال‌های اخیر اکثر افراد زیر 18 سال رویای مهاجرت و اقامت در کشورهای خارجی را در سر دارند. همان‌طور که می‌دانید مهاجرت به کانادا و همچنین تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال دارای ویژگی‌ها و امکاناتی است که این افراد می‌خواهند ویزای تحصیلی کانادا را دریافت و برای تحصیل در کانادا اقدام نمایند.

قصد داریم در این مقاله به طور ویژه موضوع مهاجرت به کانادا برای افراد زیر 18 سال و شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای زیر ۱۸ سال را بررسی نماییم. مهم ترین بخش مهاجرت به کانادا برای افراد زیر 18 سال، اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد که متقاضی باید پس از دریافت پذیرش از یکی از مدارس کانادا آن را دریافت نماید و پس از آن برای اقامت به کانادا و حتی تابعیت آن کشور اقدام کند.

یکی دیگر از شرایط مهاجرت به کانادا برای متقاضیان زیر 18 سال حضور یکی از والدین (و یا سرپرست قانونی فرد) به‌عنوان همراه در کانادا است. ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال شرایط سنی نیز دارد؛ یعنی تحصیل در کانادا در سن 5 سالگی شروع می‌شود که دانش‌آموزان باید پس از مهاجرت به کانادا از 5 سالگی تا 18 سالگی دوره تحصیلی خود را پشت سر بگذارند.

ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال نکات و شرایط خاصی وجود دارد که باید قبل از اقدام به دریافت آن، آن‌ها را بررسی نمود. برای متقاضیان زیر 18 سال ارائه مدارک زبان ضروری نیست و حتی بدون مدرک زبان و تنها با داشتن دانش سطح متوسط زبان می‌توانند پذیرش یکی از مدارس کانادا را دریافت و از ویژگی‌های آن استفاده نمایند.

دانش‌آموزی که بخواهد ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کند، باید حتماً در کشور کانادا یک قَیِم داشته باشد. لازم به ذکر است که اگر پدر و مادر دانش‌آموز شرایط همراهی او را نداشته باشند، می‌توانند یک نفر را به‌عنوان قیم همراه دانش‌آموز بفرستند و حتی اگر کسی چنین شرایطی نداشت، خود مدرسه می‌تواند یک قیم برای آن دانش‌آموز تعیین کند. اخذ ویزای تحصیلی برای افراد 10 سال به بالا آسان‌تر خواهد بود.

افراد واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا باید از قبل محل خوابگاه و اقامت خود را معین کنند و پس از آن درخواست ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال دهند. یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای تحصیلی پرداخت شهریه است؛ گاهی اوقات برخی از مدارس درخواست پرداخت شهریه یک سال و یا نیمی از سال را دارند.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال

دانش‌آموزانی که اقامت کانادا را دارند می‌توانند با هزینه‌های کم و حتی گاهی رایگان در کانادا به تحصیل مشغول باشند، اما این قضیه برای دانش‌آموزان بین‌المللی متفاوت است؛ یعنی دانش‌آموزان بین‌المللی برای تحصیل در کانادا باید هزینه تحصیلی و همچنین شهریه خود را پرداخت کنند.

در بحث هزینه های ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال ، شهریه مدارس کانادا برای افراد زیر 18 سال بر اساس موقعیت و خدماتی که هر مدرسه ارائه می‌دهد، متفاوت خواهد بود. شهریه سالانه مدارس از 27 هزار دلار تا 55 هزار دلار کانادا هستند اما شهریه برخی از مدارس باتوجه‌ به خدمات ویژه‌ای که ارائه می‌دهند،  به 60 الی 70 هزار دلار به طور سالانه می‌رسد.

توصیه می‌کنیم که خانواده دانش‌آموزان زیر 18 سال برای اینکه فرزندانشان تحصیل در کانادا را تجربه کنند، ابتدا از میزان شهریه و هزینه‌های دیگری چون هزینه غذا، هزینه کلاس‌های جبرانی، اردوها و غیره اطلاع کسب نمایند و سپس اقدام نمایند.

ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال

مدارک ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال ، حتی بااین‌وجود که والدین (پدر و مادر) و یا قیم قانونی همراه دانش‌آموز است، باید یک سری از مدارک برای دریافت ویزای تحصیلی را که نیاز دارند آماده کنند، که این مدارک عبارت است از:

 1. اگر والدین همراه دانش‌آموز نباشند:
 • سند و برگه‌های تأیید شده و قانونی از جانب پدر و مادر دانش‌آموز و یا سرپرست قانونی او
 • سندهایی که توسط قیم و یا سرپرست دانش‌آموز در کانادا تأیید و امضا شده‌اند
 • گذرنامه معتبر
 • مدرک شناسایی فرد زیر 18 سال و کپی از تمامی صفحات آن
 • یک سند به‌عنوان اختیار نامه ترجمه شده به زبان انگلیسی که پدر و مادر و یا سرپرست دانش‌آموز آن را امضا کرده باشند
 • نامه تمکن مالی
 • ارائه فرم‌های مربوط به درخواست ویزا
 • گواهی سلامت
 • نامه عدم سوءپیشینه
 • نامه پذیرش از یکی از مدارس کانادا
 • انگیزه نامه
 • نشانی محل سکونت والدین و یا نشانی سرپرست قانونی به‌علاوه شماره‌تلفن آن‌ها
 1. اگر والدین به همراه دانش‌آموز باشند:

اگر پدر و مادر همراه فرزند خود به کانادا مهاجرت کرده باشند، باید از ویزای همراه دانش‌آموزی کانادا بهره بگیرند. والدین می‌توانند با دریافت این ویزا همراه فرزند خود تا پایان دوره تحصیلی باشند. البته دریافت ویزای تحصیلی همراه، مراحل و فرایند خاص خود را دارد که در مقاله ای جداگانه به آن پرداخت خواهیم کرد.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085